“Nízkonákladovka jako vyšitá.”
Recenze Pegasus Airlines

Recenzováno: 21. dubna 2019

Díky omezení provozu starého letiště v Istanbulu v pátek 5.4. - den před jeho uzavřením - jsem musel pro návrat domů použít služeb Pegasus Airlines. K čistotě letadla a cestě domů nemám negativní připomínky. Bohužel ale služby během letu si musíte koupit. Let trvá 2,5 hodiny a pokud s sebou nemáte pití a nějakou svačinu, její dokoupení v letadle vás nemile překvapí cenou. Ale to jsou nízkonákladové aerolinie. Tedy obdoba toho, co jsem zažil v British Airlines a co můžete zažít i s jinými aerolinkami, které do kategorie nízkonákladových společností - byť jimi nebyly - vstoupily. Letadlo A320 je jinak celkem OK s prostorem pro nohy (z ADB do IST), ale to platí i o B737-800, kterým Pegasus létá do Prahy.

Datum cesty: duben 2019
Poděkujte uživateli ale_b228.

Recenzováno: 1. dubna 2019

Rozhodla jsem se přidat tuto recenzi. S Pegasus jsme letěli před rokem do Kuvajtu z Vídně. Letenka zakoupená přes Letušku, vcelku žádný problém, jen ne čisté letadlo. Udělala jsem registraci na stránkách Pegasus aby se načetly body za naše lety. Zarazilo mě, že se nebylo možné už prihlásit a nikdo nereagoval z Pegasus, že tam nelze vložit číslo mobilu a nic. Jen díky pracovnici Letušky, která přes jejich firmu poté dodatečně body načetla a nemusela, se tak stalo. Měli jsme tam oba s manželem slevu a tak jsem se rozhodla koupit letenku loni v létě za dobrou cenu on line sama ale nebylo možno se přihlásit. Koupila bez toho a ke konci bohužel nebylo možno uplatnit slevu ani nic k tomu. Když kontaktujete tuto společnost nikdy nečekejte že Vám pomůžou nebo budou reagovat. Dokonce se zjistilo, že telefonní čísla uvedená pro nás tady vůbec neexistují ani žádná centrála tady. Když něco nikdo Vám nepomůže. Platba odešla z mého účtu, ale nebylo možno rezervaci dokončit. Po týdnu kdy nikdo se k ničemu neměl a po přečtení FB recenzí od lidí z celého světa jsem pochopila, že nejsem jediná, že snad každý má problémy. Letenku jsem zavčas stornovala, byt stránky jsou strašné a nepřehledné a po nastudování na co vlastně mám nárok jsem to udělala. Bohužel ani to nebylo možné. Volejte centrálu...kde? Požádala jsem dceru kamarádky aby okamžitě volala tuto super společnost v Anglii do Londýna, protože ona žije v Bristolu a udělala tak. Žádala jsem o informaci, jestli dostanu plně vrácenou částku, protože to dělám v termínu. Pán na druhém konci se jí zeptal na číslo letenky a rezervační kod ona vysvětlila problém a než stačila cokoliv on to zrušil a řekl jí ...ona dostane zpět 3200 czk max s ostatním at nepočítá a nenadělá nic. Super. Byla jsem naštvaná a musela koupit letenku jinde. Tato stála 8200 czk. Komunikuju mailem ...levá ruka netušila co dělá pravá...katastrofa. Nějak jsem zjistila, co jediné se dá udělat s neevropskou neslušnou leteckou společností a tak jsem to zkusila. A toto je má rada všem, pokud se toto stane. Můžete požádat o pomoc jedině nároky.cz, ale ne asi mimo EU a nízkonákladovky ale můžete požádat svou banku!!! A já to udělala. Těžká práce pro mě připravit a vymyslet vše dokazování 4 měsíce kopírování dokládání důkazů a ERA zabrala také a já mám své peníze v plné výši zpět! nedejte se. Pegasus má dobré nabídky a lety i super ceny ale bohužel je to nesolidní společnost, která prostě nekomunikuje a s...kašle na všechno. Je to škoda.

Datum cesty: červenec 2018
Poděkujte uživateli JitulleX.
Recenzováno: 22. února 2019 prostřednictvím mobilu

To kdyz budu nekomu vypravet, tak neuveri..misto 6 hodin cestovani , bylo z toho 22 hodin..tato spolecnost pravde podobne krachuje...a je ji jedno jak cestujete a s kym...no ve zkratce...z dubaje do istanbulu skoro 2 hod spozdeni..1 hodinu krouzite nad istanbulem, kde potom se rozhodne letadlo letet smer ankara.tam pristane .drzi vas v letadle neuveritelne 3 hod, aby potom letelo zpet do istanbulu. Tam vam daji dalsi let do vidne za 3 hod. Ktery se vladtne neuskutecni..utece z letadla cela posadka i s pilotem , protoze se cestujici zacali bourit.no nejak jsme po dalsich hodinach dostali dalsi letadlo do vidne...a co se delo okolo ..to je na dlouhe vykladani. Doletela jsem po 22 hod. Stastne domu s dcerou a synem. Nebyli jsme jedine letadlo.cela spolecnost ma ekon.problemy. bylo nas na letisti v problemech 5 letadel...

Datum cesty: únor 2019
Poděkujte uživateli Hanka M.
Recenzováno: 28. prosince 2018

Výborný Pegasus.Po přečteni recenzi jsme měli strach o život, kufry i zpožděni letu .Ale nic takové se nedělo.Letadlo čisté, letušky krásné a stewardi elegantni.Letěli jsme 4x a vždy to byl bezpečný let.Děkujeme Pegasusu.Jen tak dále!

Datum cesty: prosinec 2018
    • Zábava během letu
Poděkujte uživateli Tour790681.
Recenzováno: 6. prosince 2018

Letěli jsme do Turecka. Letadlo mělo na odletu téměř hodinu zpoždění. Ale čekali jsme až přiletí a rovnou nasedali. Personál na odbavení i v letadle byl příjemný. Veškeré občerstvení je placené.

Datum cesty: listopad 2018
    • Jídlo a nápoje