“hodnocení”

Zámek Žďár nad Sázavou
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: Více než 3 hodiny
Popis vlastníka: Areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století, prošel do dnešních dob velkými přeměnami. Co se nezměnilo, je původní ekonomická funkce středověkého kláštera. Zámek se tak řadí ke světovým unikátům. Přilehlá zámecká panství (lesy a rybníky) totiž dodnes spravuje nynější majitel zámku, rodina Kinských. Dovolte nám krátce představit dvě atraktivity zámku - Muzeum nové generace a expozici Umění baroka. Muzeum nové generace Muzeum nemusí být nuda! Určitě se to netýká nového muzea na Zámku Žďár nad Sázavou. Zde totiž platí: „Sahat na exponáty přikázáno“! Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera (dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou), ale také období baroka. Muzeum s nejmodernější audio a videotechnikou bylo vystavěno ve dvou rekonstruovaných patrech bývalého zámeckého pivovaru. Samotné prostory tedy sálají historií na každém kroku. Už při vstupu na vás dýchne pohoda z příjemné kavárny, kde se můžete před silným zážitkem posilnit domácími dobrotami a výbornou kávou. Jakmile vejdete do muzea, naplno vás pohltí tajemná atmosféra, která vás přenese do období temného středověku a cisterciáckého řádu. Exponáty mají svůj příběh, každé zastavení vás obohatí a budete chtít objevit další a další. Ve druhém patře vás přivítá zrcadlový kaleidoskop, ze kterého vystoupíte do světa baroka. Pochopíte některá tajemství Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO) nebo potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho. Pokud zvednete hlavu, můžete obdivovat nádherné trámy a pohledy do krovů. Věřte, že návštěva Muzea nové generace nebude pouze dalším zářezem v turistickém deníčku, ale zanechá ve vás zážitek na hodně dlouhou dobu. Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze V budově konventu zámku je umístěna galerie obrazů a plastik ze sbírek Národní galerie v Praze. Kolekce děl je postavena na jménech a dílech autorů, které souvisejí s dobou a dílem J.B. Santiniho, geniálního architekta, jenž svojí barokní přestavbou silně ovlivnil prostředí bývalého žďárského kláštera. Soubor historických děl svým obsahem a uspořádáním evokuje atmosféru barokních uměleckých muzeí a řeholních domů.
Užitečné informace: Schody/výtahy, Bezbariérový přístup, Uzamykací skříňky / úložný prostor, Aktivity pro starší děti, Aktivity pro malé děti
Recenzováno: 5. března 2018

Tady není co vytknout-byli jsme zde poprvé a v rámci lednových prohlídek zdarma! Dětem (13, 9, 5 let) se moc líbila sluchátka a ovladač a pouštěli jsme si všichni komplet všechny texty u jednotlivých exponátů...Podobnou expozici jsme doposud nenavštívili a velice nás nadchla, takže plný počet bodů. Parádní je i ta polotma okolo.

Datum zážitku: leden 2018
Poděkujte uživateli davidjosefblaha.

Recenzováno: 28. února 2018

Výstava Netradiční muzeum mě velmi zaujala. Byla zajímavá a vkusně řešená. Dozvěděl jsem se věci, které jsem nevěděl. Na akci jsem byl upozorněn rozhlasem Ranní vysílání DVOJKY.

Datum zážitku: leden 2018
Poděkujte uživateli vancnec.
Martina S, Manažer komunikace v zařízení Zámek Žďár nad Sázavou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 1. března 2018

Dobrý den, máme velkou radost, že se Vám v Muzeu nové generace líbilo. Děkujeme a těšíme se někdy v budoucnu na viděnou!

Recenzováno: 5. ledna 2018

To se musí vidět. Z celého světa turisté když navštíví ČR tak i za památkami, nevynechají Zelenou horu,Zámek a blízké okolí. Žiji ve Žďaře nad/S tak nevyplńuji návštěvu přesně. A navíc mám ze svého bydliště výhled na Zelenou Horu.

Datum zážitku: prosinec 2017
Poděkujte uživateli hanakolk.
Lucie H, Manažer komunikace v zařízení Zámek Žďár nad Sázavou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 7. února 2018

Dobrý den, děkujeme Vám za milou zpětnou vazbu.

Jsme rádi, že se k nám vydáváte na návštěvu a těšíme se na Vás v naší kavárně, muzeu... zkrátka v celém areálu.

Recenzováno: 5. prosince 2017

Do zámku jsme přijeli oslavit 11. narozeniny dcerky. Dopředu byla domluvena kytice 11 růží. Dcerka byla nadšená. Ubytování ve věži netradiční. Zvláště zvonění v neděli ráno přímo nad našimi hlavami :-)

Datum zážitku: listopad 2017
Poděkujte uživateli verakraj.
Constantin K, Owner v zařízení Zámek Žďár nad Sázavou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 6. prosince 2017

Tak jsme radi, ze se vase oslavu povedla. Nejveci radost nam to vse dela, kdyz radost mate vy a zvlast vase deti. S pratelskym pozdravem a s velkem podekovanim za podporu. Constantin Kinsky

Recenzováno: 10. listopadu 2017

Je vidět, že je zámek v soukromých rukách, a že majitel má k místu vztah. Nemám co vytknout, všechno jde dopředu.

Datum zážitku: srpen 2017
Poděkujte uživateli 215majka.

Dekujeme moc, musim ric, ze vase slova nam daji ohromnou energie pokracovat v pece nase tkz. panstvi, ktere nam je verene jmenem dalsich generacich. Pamatky maji hodnotu, protoze maji smysl. A maji smysl, kdyz jsou nostitelem zivota ve prospechu dnesni a budouci generaci a slouzi vsem.

S pratelskym pozdravem
Constantin Kinsky

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Žďár nad Sázavou, si také prohlíželi

Nedvědice, Kraj Vysočina

Už jste navštívili Zámek Žďár nad Sázavou? Sdílejte své zkušenosti!