Perla Ždáru

Povinností je po Zelené Hoře navštívit i zámecký komplex, který vás uchvátí hned při vstupu... přečíst další informace

Recenzováno: před 4 dny
jacaraca
Prostějov, Česká republika
Letní dětská prohlídka

Zúčastnili jsme se se třemi vnoučaty 6 - 8 let. Moc chválíme paní, která prohlídku vede. Děti se... přečíst další informace

Recenzováno: před 1 týdnem
Polni36
Žďár nad Sázavou, Česká republika

Recenzováno: 20. září 2018

Interaktivní, zábavné, uspokojující všechny smysly a motivující k objevování dalšího okolí.

Za návštěvu stojí jak Museum nové generace, tak komentovaná prohlídka po Stopách Santiniho, po zhlédnutí zámku se osvěžte v tamní kavárničce a vyražte nahoru na Zelenou horu. ;)

Datum zážitku: srpen 2018
Poděkujte uživateli VojtechKilian.
Recenzováno: 3. září 2018

Musím říct, že jsem byl naprosto z tohoto prostoru nadšený, respektive Muzeum nové generace je krásné místo. Shodou okolností vedle nás na kávičce byla paní Kinská. Šarmantní to žena. Káva super, servis by mohl být lepší. Zábava i pro malé děti, absolvovali jsme to s naším dvouletým synem a v pohodě. Krása.

Datum zážitku: červen 2018
1  Poděkujte uživateli 985miroslavb.
Recenzováno: 28. srpna 2018

Měli jsme úžasný dojem z celého areálu zámku, který je velmi rozlehlý a přístupný zdarma.Moc dobrý nápad s Muzeem nové generace, kde se pořádají různé akce.
Fantastická kavárna, kde je přímo uvedeno, že picola neděláme :) je vidět, že správné zásady gastronomie jsou na vzestupu i mimo Prahu.
Moc zajímavá galerie majitelů - rodu Kinských a jim patří také poděkování nejen za zpřístupnění areálu veřejnosti ale hlavně za jeho obnovu a rozvoj.

Datum zážitku: srpen 2018
1  Poděkujte uživateli IIvanaK.
Recenzováno: 29. července 2018 prostřednictvím mobilu

Jezdime sem na vylety casto a bereme s sebou i pratele a sirsi rodinu. Interaktivni Muzeum nove generace na Zamku je atraktivne a zajimave pojato. Dovedeli jsme se mnoho zajimaveho nejen o Santiniho praci a zakladatelich klastera. Prostory Zamku jsou velkoryse, vcetne kavarny a romantickeho ubytovani ve Vezi, kde vas rano probudi vyzvaneni zvonu, napr. pred nedelni msi. Prochazka na Zelenou horu kolem rybnika za Zamkem je prijemna a kratka. Lze vyjet i autem. Nadchl nas i "gift shop", kterym konci prohlidka Muzea. Najdete tu nejen tematicke darky k Zamku, ale i hry pro deti, bio sirupy z mistnich farem a take prave ceske "sitovky", ktere vynalezli prave ve Zdaru nad Sazavou.
Klobouk dolu pred rodinou Kinskych, ktera po roce 1989 zacala s renovaci komunisty zdevastovaneho Zamku, ktera pokracuje dodnes. Na Zamku to zije cely rok... poradaji se tu behem roku zajimave akce a v cervenci i hudebni a tanecni festival. Moc doporucuji!!!

Datum zážitku: červenec 2018
Poděkujte uživateli petruska2018.
Recenzováno: 28. května 2018

Krásně udělaná expozice o historii zdejšího kláštera a dalších historických souvislostech. Každý "exponát" je zastavením, kde si ze sluchátek můžete pustit namluvený text a někde se dokonce do toho synchronizuje obraz. Všechno je moc pěkně udělané, třeba krásné prostorové ilustrace a přítmí a barvy vytváří moc pěknou atmosféru. Akorát to není úplně spolehlivé, občas nesedí zvuk a obraz a místy působí nedotaženě.

Datum zážitku: květen 2018
Poděkujte uživateli Filip K.