“Velké zklamání z kavárny”

Zámek Žďár nad Sázavou
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: Více než 3 hodiny
Popis vlastníka: Areál zámku, bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století, prošel do dnešních dob velkými přeměnami. Co se nezměnilo, je původní ekonomická funkce středověkého kláštera. Zámek se tak řadí ke světovým unikátům. Přilehlá zámecká panství (lesy a rybníky) totiž dodnes spravuje nynější majitel zámku, rodina Kinských. Dovolte nám krátce představit dvě atraktivity zámku - Muzeum nové generace a expozici Umění baroka. Muzeum nové generace Muzeum nemusí být nuda! Určitě se to netýká nového muzea na Zámku Žďár nad Sázavou. Zde totiž platí: „Sahat na exponáty přikázáno“! Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera (dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou), ale také období baroka. Muzeum s nejmodernější audio a videotechnikou bylo vystavěno ve dvou rekonstruovaných patrech bývalého zámeckého pivovaru. Samotné prostory tedy sálají historií na každém kroku. Už při vstupu na vás dýchne pohoda z příjemné kavárny, kde se můžete před silným zážitkem posilnit domácími dobrotami a výbornou kávou. Jakmile vejdete do muzea, naplno vás pohltí tajemná atmosféra, která vás přenese do období temného středověku a cisterciáckého řádu. Exponáty mají svůj příběh, každé zastavení vás obohatí a budete chtít objevit další a další. Ve druhém patře vás přivítá zrcadlový kaleidoskop, ze kterého vystoupíte do světa baroka. Pochopíte některá tajemství Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO) nebo potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho. Pokud zvednete hlavu, můžete obdivovat nádherné trámy a pohledy do krovů. Věřte, že návštěva Muzea nové generace nebude pouze dalším zářezem v turistickém deníčku, ale zanechá ve vás zážitek na hodně dlouhou dobu. Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze V budově konventu zámku je umístěna galerie obrazů a plastik ze sbírek Národní galerie v Praze. Kolekce děl je postavena na jménech a dílech autorů, které souvisejí s dobou a dílem J.B. Santiniho, geniálního architekta, jenž svojí barokní přestavbou silně ovlivnil prostředí bývalého žďárského kláštera. Soubor historických děl svým obsahem a uspořádáním evokuje atmosféru barokních uměleckých muzeí a řeholních domů.
Užitečné informace: Aktivity pro malé děti, Schody/výtahy, Uzamykací skříňky / úložný prostor, Bezbariérový přístup, Aktivity pro starší děti
Recenzováno: 23. října 2018

Při návratu z naší cesty po Evropě jsme se zastavili v tomto zámku s touhou dát si dobrou kávu a něčím sladkým. Prošli jsme kolem areálu, šli dovnitř poloprázdné kavárny (včetně zahrádky) a po chvilce čekání jsme si chtěli objednat to vytoužené kafe se zákuskem. Slečna za barem nám ale oznámila, že nás nemůže obsloužit, že má objednávku na deset káv a že musíme počkat. Zůstali jsme jako zkoprnělý a vyslovili jen slova "no jo jsme zpátky doma". Tento zážitek byl otřesný, protože jsme prožili cestu po místech, kde udělání deseti káv trvá minutu - možná dvě. No nic. Majitel zámku asi nemůže pohlídat vše, ale takové a podobné zážitky zákazníků resp. chování personálu jsou hodně znevažující, odmítnout klienta je jako plivnout mu do tváře. Tak jsme to cítili a už to v nás asi zůstane, tady zastávku už neuděláme a pojedeme oklikou.

Datum zážitku: září 2018
Poděkujte uživateli designer-avvocato.
Martina S, Manažer komunikace v zařízení Zámek Žďár nad Sázavou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 30. října 2018

Dobrý den, velmi si vážíme toho, že jste napsali tuto recenzi, která je pro nás hodně důležitá. Chtěli bychom se Vám alespoň touto cestou omluvit za jednání našich zaměstnanců, kteří situaci vyřešili opravdu nešťastně. Moc by nám pomohlo, pokud byste nám napsali datum a přibližný čas, ve kterém k této události došlo, abychom mohli vyvodit personální důsledky. Budeme rádi, když nám dáte ještě jednu šanci a jako kompenzaci Vám nabízíme vstup do Muzea nové generace zdarma. Ozvěte se na email sedlak@zamekzdar.cz (vedoucí provozu). Ještě jednou děkujeme za Váš názor!

Recenzováno: 20. září 2018

Interaktivní, zábavné, uspokojující všechny smysly a motivující k objevování dalšího okolí.

Za návštěvu stojí jak Museum nové generace, tak komentovaná prohlídka po Stopách Santiniho, po zhlédnutí zámku se osvěžte v tamní kavárničce a vyražte nahoru na Zelenou horu. ;)

Datum zážitku: srpen 2018
Poděkujte uživateli VojtechKilian.
Recenzováno: 3. září 2018

Musím říct, že jsem byl naprosto z tohoto prostoru nadšený, respektive Muzeum nové generace je krásné místo. Shodou okolností vedle nás na kávičce byla paní Kinská. Šarmantní to žena. Káva super, servis by mohl být lepší. Zábava i pro malé děti, absolvovali jsme to s naším dvouletým synem a v pohodě. Krása.

Datum zážitku: červen 2018
Poděkujte uživateli Miroslav B.
Recenzováno: 28. srpna 2018

Měli jsme úžasný dojem z celého areálu zámku, který je velmi rozlehlý a přístupný zdarma.Moc dobrý nápad s Muzeem nové generace, kde se pořádají různé akce.
Fantastická kavárna, kde je přímo uvedeno, že picola neděláme :) je vidět, že správné zásady gastronomie jsou na vzestupu i mimo Prahu.
Moc zajímavá galerie majitelů - rodu Kinských a jim patří také poděkování nejen za zpřístupnění areálu veřejnosti ale hlavně za jeho obnovu a rozvoj.

Datum zážitku: srpen 2018
1  Poděkujte uživateli IIvanaK.
Recenzováno: 29. července 2018 prostřednictvím mobilu

Jezdime sem na vylety casto a bereme s sebou i pratele a sirsi rodinu. Interaktivni Muzeum nove generace na Zamku je atraktivne a zajimave pojato. Dovedeli jsme se mnoho zajimaveho nejen o Santiniho praci a zakladatelich klastera. Prostory Zamku jsou velkoryse, vcetne kavarny a romantickeho ubytovani ve Vezi, kde vas rano probudi vyzvaneni zvonu, napr. pred nedelni msi. Prochazka na Zelenou horu kolem rybnika za Zamkem je prijemna a kratka. Lze vyjet i autem. Nadchl nas i "gift shop", kterym konci prohlidka Muzea. Najdete tu nejen tematicke darky k Zamku, ale i hry pro deti, bio sirupy z mistnich farem a take prave ceske "sitovky", ktere vynalezli prave ve Zdaru nad Sazavou.
Klobouk dolu pred rodinou Kinskych, ktera po roce 1989 zacala s renovaci komunisty zdevastovaneho Zamku, ktera pokracuje dodnes. Na Zamku to zije cely rok... poradaji se tu behem roku zajimave akce a v cervenci i hudebni a tanecni festival. Moc doporucuji!!!

Datum zážitku: červenec 2018
Poděkujte uživateli petruska2018.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Žďár nad Sázavou, si také prohlíželi

Nedvědice, Kraj Vysočina

Už jste navštívili Zámek Žďár nad Sázavou? Sdílejte své zkušenosti!