TripAdvisor
Tsarevo
Hledat
Recenzováno: 12. července 2019

Po přečteních negativních recenzí byla obava o kvalitě hotelu, ale naše dovolená v hotelu Hermes byla naprosto úžasná. Všechno fungovalo jak má, všichni byli ochotní a vstřícní - od pana delegáta, přes recepci, úklid, barmany, obsluhy v jídelně. Během pobytu jsme nenarazili na jakýkoliv problém z jejich strany. Vše fungovalo dokonale. Pokoje akorát velké na přespání, dost úložného prostoru ve skříních, výměna ručníků a úklid podle potřeby, možnost za zálohu půjčit osušky na ven a podle potřeby si je měnit za čisté. Bazény u hotelu a úžasný aquapark jak pro děti, tak i pro dospělé. Pláž u moře je sice menší, ale je pouze pro hotel, takže není přeplněná. Vstup je sice napůl kamenitý, ale na konci pláže je část pouze písečná. Je možnost jít na městskou pláž, kde je pouze jemný píseček. Jídlo chutné, velké množství salátů, dezertů, masa, přílohy, zmrzlina, prostě určitě každý si musel vybrat. Během celého dne v hotelu občerstvení a 2 bary. Další 2 bary na pláži a k tomu ještě celé odpoledne výborná pizza s dokonalým panem "pizzařem", který byl kamarád snad se všemi, kdo k němu chodil. Určitě bych nejvíc vyzdvihla tým animátorů, kteří byli naprosto úžasní. Od jejich ranního nástupu u bazénu s tanečkem a písničkou, na což děti vždy v 10 hod čekaly, až po jejich večerní program v beach baru až do 22,30 hod. Ač se naše děti neradi zapojují do podobných aktivit, tak tady každý den čekaly na jejich program. Díky jejich přítomnosti byl pobyt v hotelu příjemnější, dokázali zabavit i dospělé, takže se nikdo nemohl nudit. Rozhodně nebyli vlezlí a drzí, snažili se lidi zapojit (jinak to ani nejde) a jen ten kdo chtěl se přidal. Báječná dovolená, mohu jen doporučit.

Poděkujte uživateli spech1.
Recenzováno: 11. července 2019

Ubytování: pokoje bez problému s dostatečným úložným prostorem, bez zjevných závad. Prostory hotelu: udržované, k dispozici jsou dva bazény, kolem kterých jsou rozestavěná lehátka + aquapark, který je naprosto dostatečný a užijí si v něm malé děti i dospělí, vše je pod dozorem plavčíků. Stravování: velké množství zeleninových salátu, dezertů i zmrzliny, stále kontrolují a doplňují, nebyl problém, že by se na nás nedostalo, jídlo nám chutnalo a vždy jsme si vybrali, a to i děti !!! K dipozici jsou i bar u bazénu nebo na pláži, kde je k dispozici alkohol a to i originál, snad jen pro milovníky piva to bude trošku zklamání, jejich pivo je trochu jiné, ale mohou si koupit české. Takřka po celý den je k dispozici malé občerstvení, které je dostatečné. Pláž: malá, úzká, ale je hlavně pro hotelové hosty, takže vždy byla lehátka, V době našeho pobytu bylo moře rozbouřené, takže úžasné vlny, kde se vyblbli opravdu všichni a opět pod dohledem plavčíků. Jen je třeba si vybrat vhodný vstup do moře, protože hlavně z kraje pláže se jde přes kameny, ale o kousek dál je vstup již v pohodě. V BGR jsem byla již několikrát a tudíž mám srovnání - tento hotel za nás dostává jedničku. Přístup delegáta i veškerého personálu byl vstřícný a ochotný, jídla a pití dostatek, chování animátorů taktéž v pohodě, i když večerní program pro dospělé nás lehce zklamal, ale děti si to užily, navíc co stojí za pochvalu je fakt, že veškeré večerní aktivity se odehrávají v příjemném hotelovém baru u moře, a tak v areálu hotelu je klid. . A k tomu všemu všudy přítomný signál wifi zdarma-)) Využili jsem i možnosti zapůjčení jízdních kol a podívali se po okolí. Carevo patří mezi klidnější městečka na pobřeží, nákupních možnosti jsou menší, ale zato milovníci procházek zde nebudou strádat.

Datum pobytu: červen 2019
1  Poděkujte uživateli hanapr.
Recenzováno: 9. července 2019

7.7.2019 jsem se vrátil po 14 dnech z dovolené v hotelu Hermes v Carevu. Z mé strany absolutní spokojenost, opět stále usměvavá paní Antoaneta, manažerka hotelu, šéf recepce Stefan, který splnil možné i nemožné, prostě super chlap na svém místě, jeho kolegové taky super. Jídlo božské, dělají ráno i palačinky a večer překvapení na terase, nápoje skvostné. Barmani ochotní a ač to jsou mladí kluci a holky, tak umí. Úklid neměl jakoukoliv chybu. Hotel je vylepšen o super aquapark, což ocenily děti, ale zablbli si tam i dospělí. Moře, čisté, teplé a nebyly ani vlny. Prostě vynikající dovolená.

Tip ohledně pokoje: Stačí si napsat do požadavků, pokoj s výhledem na moře.
Datum pobytu: červen 2019
Poděkujte uživateli Petr D.
Recenzováno: 22. října 2018

4-hvězdičkový Hermes Club Hotel & Apartments s ULTRA ALL INCLUSIVE ubytováním a službami. To zní na první pohled velmi lákavě, vznešeně a jako záruka výborné dovolené bez starostí, že? To by ale realita nemohla být přesně opačná…

Při příjezdu k hotelu vypadá na první pohled vše ještě idylicky. Po projetí starším a typicky přímořsky ospalým městečkem Tsarevo se dostanete dále k pobřeží, kde hotel sídlí. Na místní poměry působí velmi moderně, čistě, v odlehlejší oblasti města a téměř hned u moře - to zní jako ideál! Realita na Vás ale spadne v moment, kdy vstoupíte dovnitř a dostanete se do prvního kontaktu s lidmi, kteří tento hotel mají na starosti. Zde začíná a končí ten největší kámen úrazu, který Vám může zkazit celou dovolenou.

První kontakt byl samozřejmě s recepcí a to konkrétně panem šéfrecepčním Štefanem. Tento pán působí svým chováním velmi jistě a ochotně a po mém počátečním dobrém dojmu a dotazu, jak je hotel starý, vám řekne, že 8 let a pochlubí se, že sám svýma rukama tam při výstavbě házel lopatou, si říkáte, že to je člověk na správném místě a jste tak v dobrých rukou… Střet však nastal v moment, kdy vy máte problém a potřebujete ho pomoct vyřešit. Rázem se jeho jisté chování zcela otočí proti Vám. My jsme přijeli ve skupině 52 lidí a z toho 32 dětí. Půl roku předem při bookování celého pobytu bylo domluveno, že děti budou na jedné budově, abychom o nich měli přehled a na místě jsme se od pana Štefana dozvěděli, že nakonec budou všichni rozmístěni ve 4 budovách. Pro nás jako vedoucí je to extrémně složitá situace kvůli dohledu a veškeré organizaci. Nehledě pro děti samotné, kteří jsou nezletilí, nemají s takovým pobytem většinou žádné zkušenosti a v případě potřeby pomoci je pro ně složité nás kontaktovat. Po dlouhém dohadování s panem Štefanem i delegátkou cestovní kanceláře, kdy nám ani jeden nebyli schopní nijak vyjít vstříc, nám stále dokola předhazovali trapné argumenty, že to není možné. To je samozřejmě hloupost a po časem dalších zkušenostech je jasné, že na své klienty prostě kašlou a prioritou je shrábnout peníze za na oko nejkvalitnější služby v celém Bulharsku…

Veškerý personál obecně působí až mrtvým dojmem. Poznáte to především při stravování v restauraci, které probíhá v klasickém bufetovém stylu all you-can-eat, kdy nabídka je přijatelně široká, ale svojí kvalitou rozhodně nenadchne a nenaplní očekávání 4-hvězdičkového hotelu. Jídla byla mdlá, z mého pohledu obyčejná a nedochucená, postrádala jakýkoliv vyšší gastronomický zážitek a nezachránil to ani poměrně velký výběr koření, kterým jsme si mohli jídlo sami dochutit… Obrovské zklamání pro mě byla kvalita nápojů. Džusy a další nealkoholické nápoje, které si točíte z automatu, byly klasické postmixy, které pravé ovoce viděly maximálně tak na etiketě. Je opravdu vidět, že se šetří, kde se dá… Další věcí je, že hotel se skládá z 4 ubytovacích budov, které mají dané periody času na stravování, aby se nepřeplnila restaurace v jeden čas všemi hosty. Z logistického hlediska pochopitelné, avšak pokud jste jedna skupina a bydlíte roztroušeně ve všech budovách chybou organizační neschopnosti/neochoty hotelu, je to absolutně nepraktické. Tento časový řád jsme samozřejmě nedodržovali, protože na společné dovolené chcete trávit čas společně a to kdykoliv.

Hotel disponuje 3 bary - v hotelovém lobby, za rohem ve venkovním hotelovém baru a dalším mimo hotel u pláže. Většina barmanů se chovala velmi arogantně, povýšeně až trapně “frajersky”. Měl jsem někdy pocit, jako bych se jim měl snad ještě klanit za to, že si u nich můžu objednat a že je snad moc neobtěžuju. Absolutním vrcholem nerespektu bylo, když jednomu z našich nezletilých dětí barman do Virgin Mojita - mojita bez alkoholu - nalil rum. I když dítě mělo modrou pásku, která je přesně k tomu, aby alkoholické nápoje nedostávalo. Ano, omyl se může stát, ale v tomto případě jsme přesvědčení, že omyl to nebyl a jen to dokazuje celkovou povrchnost a lhostejnost personálu k hostům. Funkčnost baru obecně nechápu dodnes. U baru na pláži se od 23. hodiny platí. Na baru v lobby si máte možnost vybrat z 2 druhů lihovin. Na levé straně jsou ty levnější, méně kvalitní, často neznámé a které máte zdarma v rámci Ultra All Inclusive(UAI) pobytu. Napravo máte světové značky za které si musíte platit! A ve finále svou světovostí stejně splňují spíše standard. Rozhodně tam není na výběr žádný prémiový alkohol a tento pro mě nepochopitelný koncept nedává absolutně žádný smysl a je dalším důkazem prostředku, jak vytáhnout z Vašich kapes další peníze. Nemáte dle hotelových pravidel ani možnost si objednat více jak jeden drink, takže pokud sedíte s přáteli u stolu, měli byste se zvednout všichni a jeden po druhém si objednat svůj vlastní… To už ani nemá nic společného s nenaplněním představy UAI, ale je to absolutní hloupost a pocit pobytu v dobách, kdy suroviny byly na příděl a lístečky… Například na automatu na nealkoholické nápoje vedle baru v lobby je napsáno, že je zakázáno si napouštět nápoje do vlastních lahví. Anebo kulečník, který je hned vedle, je placený. Stále máte pocit, že jste drženi v omezených nekomfortních hranicích daných hotelem a za všechny služby a aktivity, které by vám daly pocit UAI - tedy ULTRA neomezenosti v komfortu - , si musíte připlácet.

Další katastrofální zkušeností byl animátorský tým. Přesně si pamatuji mé první ráno v resortu, kdy mě probudila hlasitá disko hudba od spodního bazénu, který je umístěn přesně uprostřed 4 budov. Hudba hrála v rámci každodenního programu, takže nemám právo si stěžovat. Co mě však překvapilo a vytáhlo z postele na balkon se podívat byl neuvěřitelně surový řev jednoho z animátorů. Probíhalo právě posilování v bazénu, kdy zuřivý a agresivní animátor chodil kolem cvičících ponořených lidí jak nějaký generál, řval na lidi “MAKEJ! DĚLEJ NĚCO SE SEBOU! TAKHLE CHCEŠ VYPADAT?!” a do toho vedle nich do vody mlátil molitanovou trubicí. Já osobně si takhle tedy opravdu nepředstavuji ranní cvičení na letní dovolené a toto chování považuji za barbarské. Co se týče každodenního večerního animátorského programu, tak to je kapitola sama pro sebe. Scénky, které mají pro hosty připravené, jsou svojí trapností někdy až bizární. Např. číslo, kdy dva polosvlečení animátoři dělají “sexy” tanec vybrané slečně z hostů mi přijde opravdu pod úroveň. Navíc ve spojení s jasně viditelně nízkou úrovní hereckých, pohybových i pěveckých schopností to ve mně zanechává velmi smutný dojem a lítost. Je nutno podotknout, že tento program se opakuje každý den kromě tuším neděle a je to jediná organizovaná večerní aktivita v rámci hotelu. S animátory jsme měli první večer dokonce i konflikt, když jsme po skončení jejich eskapád poprosili bar o puštění jedné písničky jako přání k narozeninám jednomu z našich dětí. Jeden z animátorů okamžitě vyběhl, hudbu utnul a začal se s námi nepochopitelně agresivně hádat, že po 23. hodině se nesmí hrát a nepustí nám ani jednu písničku.

Co se týče pokojů, tak taky nenaplnily mé očekávání. Náš pokoj byl malý tak akorát těsně na dvě jednolůžka a přistýlku, kterou jsme měli. Jen tak tak jsme si měli kam vybalit věci a nechat kufry. Uklízečky nefungovaly, nebyly nám měněny ručníky. Kvalita postelí odpovídá spíše 2, max. 3-hvězdičkovým hotelům. Na pokoji byla pouze jedna malá voda na začátku pobytu a již nikdy nedoplněna. Ve spojení s výše zmíněným zákazem naplňování si vlastních lahví je to opět na hlavu postavené. A když si tedy přinesete pití ve skleničce, tak Vám ho ani neodnesou, protože nádobí si z pokoje musíte odnášet sami a nechávat v přízemí u výtahu. Mimochodem výtahu, který je malý a jediný na celou budovu o několika patrech. Takže pokud nádobí snášíte, nesete ho po schodech - v mém případě z 6. patra - jinak byste se nedočkali. Prostě starejte se sami…

Celkové shrnutí je, že tento hotel je oproti svým propagovaným službám a celkové úrovni jeden obrovský klam a absolutně nestojí za sumu peněz, kterou stojí. Ve spojení s tím, jak se k Vám na místě personál s kterým jste v denním kontaktu chová, tento hotel rozhodně nedoporučuji.

Datum pobytu: srpen 2018
6  Poděkujte uživateli Viet D.
Recenzováno: 13. září 2018

Chtěla jsem zkusit v rámci mého každoročního cestování k moři i Černé moře, kde jsem ještě nebyla. Hotel se prezentuje jako kvalitní, tedy jsem čekala alespoň standardní služby v dané kategorii. Přesto jsem si raději zaplatila All Ultra Inclusive....jaké bylo moje rozčarování. Pokoje miniaturní, postel proleželá, nepohodlná, úklid sporadický, jídlo bez fantazie a zatěžující (evidentně vařeno z nejlevnějších materiálů z velkoobchodních řetězců, na místní suroviny zapoměňte), obsluha neprofesionální nepřívětivá. Recepční i jeho nadřízení se k vám rozhodně nechovají, jako k velmi dobře platícímu klientovi, ale spíš jako k obtěžujícímu hmyzu ( starší si vzpomenou, jak to u nás vypadalo v době komunismu)...nový vítr by měli přinést animátoři, bohužel kvalita jejich produkce je tragická, bohužel velmi vnucující se a hlasitá,...okolí hotelu včetně pláže špinavé........navíc v ceně je poze něco,za mnoho musíte platit...

Datum pobytu: srpen 2018
5  Poděkujte uživateli Zapomenu.