Krásné místo!

Areál kláštera v Ostrově je nádherný a pečlivě udržovaný. Je zde hodně zeleně. Určitě doporučuji... přečíst další informace

Recenzováno: 17. září 2020
eva3123
Úžasná ukázka baroka

Recenzováno: 17. srpna 2018
Marie S
Roztoky, Česká republika

Recenzováno: 17. srpna 2018 prostřednictvím mobilu

Klášterní areál nabízí návštěvu tří kaplí a kostela. Byli jsme v kaplích i s výkladem a byl to úžasný zážitek. V době totality došlo opravdu k velké devastaci. Po revoluci naštěstí postupně došlo k rekonstrukci. Kaple Pany Marie Einsiedelnské byla rekonstruovaná díky sbírce uspořádané v Německu. Díky tomu došlo k postupné opravě pohřební kaple Sv. Anny a Kaple Sv. Floriána. Všechny jsou velmi zdařilé. Určitě stojí za to tyto perly baroka navštívit.

Datum zážitku: srpen 2018
Poděkujte uživateli Marie S.
Recenzováno: 18. června 2018

Soubor pamětihodností, který při své návštěvě Ostrova prostě nemůžete vynechat. Líbí se mi architektura. Nezapomeňte si fotoaparát. Prohlídka s průvodcem zabere celé dopoledne. Bývalý kostel je nyní místem konání mnoha kulturních akcí, jako výstav a koncertů.

Datum zážitku: červenec 2017
Poděkujte uživateli Pán R.
Recenzováno: 1. července 2017 prostřednictvím mobilu

Krásný klášter blízko užaaného parku, doporučuji všem - klenot Ostrova.
Příjemné na pikniky, procházky, prostě relax

Datum zážitku: červen 2017
Poděkujte uživateli sissikv.
Recenzováno: 7. května 2017 prostřednictvím mobilu

Puvodni piaristicky klaster, ktety uz neslouzi svemu ucelu. Po rekonstrukci nezustal prazdny, slouzi k bydleni. Krasna zahrada, pohrebni kaple sv.Anny, kostel Zvestovani Panny Marie.

Datum zážitku: květen 2017
Poděkujte uživateli 340hanas.
Recenzováno: 5. března 2017

Klášterní areál, tzv. Posvátný okrsek vstal jako Fénix z popela. Kdysi tu byla armáda, ale po revoluci se podařilo tomuhle koutu Ostrova vrátit zašlou slávu. Nejvýznamnější památkou je Einsiedelnská kaple, zřejmě nejstarší na světě, protože ani původní kaple ve Švýcarsku nestojí. Nechala ji postavit markraběnka Sybilla Augusta Bádenská, rozená vévodkyně Sasko-Lauenburská, jako dík za to, že její 5 letý syn následník trůnu přestál horečnaté onemocnění a začal mluvit. Nejvzácnější je však pohřební kaple vévodů Sasko Lauenburských, nejstarší osmiboká kaple severně od Alp. Památek je zde však mnohem více a s průvodcem stojí za prohlídku všechny.

Datum zážitku: říjen 2016
Poděkujte uživateli O6690VJjanb.