Recenzováno: 18. srpna 2020 prostřednictvím mobilu

Fajn restaurace s domácí kuchyní. Výběr rozmanitý, mají i bezmasé pokrmy. Lze zapít příjemným těžším pivkem z pivovaru Hendrych z Vrchlabí. Obsluha byla rychlá a přátelská. Karty v duchu místních zvyklostí neberou.

Datum pobytu: srpen 2020
Poděkujte uživateli 445petrh.
Recenzováno: 2. září 2019

Nedá mi to, ale musím touhle formou reagovat na jinou SVATEBNÍ recenzi, kterou jsem si tady přečetl. Naše svatba byla třetí v pořadí, kterou jsme na Hančovce zažili, ostatně kvůli předchozím zkušenostem jsme se s manželkou rozhodli právě pro Hančovu boudu. Termín jsme měli zamluvený cca rok dopředu, ale vážně jsme detaily začali řešit s majiteli Hančovky až cca tři měsíce dopředu. Paní Čechotovská nám ve všem vyšla vstříc, se spoustou věcí poradila a pomohla (včetně toho, když nám čtyři dny před svatbou odřekl DJ a museli jsme sehnat jiného).

S rodinou jsme strávili na Hančovce dohromady dvě noci, takže věřím tomu, že jsme dali personálu pořádně zabrat, ale přesto všechno fungovalo, jak mělo. Spousta z našich hostů nám říkala, že hezčí svatbu nezažili.

Jsme s ženou přesvědčení o tom, že kdekoliv jinde by náš den nebyl takový.

Jan Švehla

Datum pobytu: srpen 2019
1  Poděkujte uživateli Jan Š.
Recenzováno: 25. srpna 2019

Svatbu jsme plánovali S ROČNÍM PŘEDSTIHEM. Hančova bouda nás oba uchvátila hned na první dobrou. A to jak místem, prostředím, ale i přístupem paní majitelky, kdy NIC NEBYL PROBLÉM. Byli jsme nadšení, avšak jen do svatby ☹
Jak jsme psala výše, tak svatbu jsme řešili rok před termínem svatby. Už od samého začátku nám pí. Čechotovská slíbila největší pokoj, který je ideální pro přípravy nevěsty. Dále jsme měli celkem 5 osobních schůzek (měsíc před svatbou 3x), kde si paní majitelka vše zapisovala a vše dostala i písemně od nás mailem.
Abych se moc nerozepisovala, tak níže souhrn věcí v bodech, které pak při příjezdu v termínu svatby, se ukázali jako největší problém na světě!!!!
• NEJVĚTŠÍ POKOJ PRO NEVĚSTU – den před svatbou ho zčista jasna (po tom co je rok rezervován) pronajala rodině, která přijela neohlášeně a cítila se dotčená, že chci být jako nevěsta právě v tomto pokoji, který mám rok slíbený. Nemluvě o faktu, že celá rodina naše byla ubytována ve 2.patře a jen nevěstu chtěla dát o patro níže.
• MAILOVÁ KOMUNIKACE – i přes to, že jsme s majitelkou byli v permanentním kontaktu a všechny podklady včetně harmonogramu, rozložení pokojů, data příjezdu jednotlivých hostů atd. byla přesvědčená, že nemá dostatek informací. A místo toho, aby za mnou přišla osobně (protože jsme tam už byli a seděli na terase) psala další mail. Aby i potom druhý den tvrdila, že stále informace nemá ….
• UZAVŘENÁ SPOLEČNOST – bylo nám slíbeno, že na Hančovce budeme jen my (jednak aby se tam nemotali cizí lidé, a zároveň aby naši hostě měli kde zaparkovat). Opět omyl. Jednak tam byli ubytovaní asi ve 3 pokojích i cizí lidé, ale i provoz restaurace byl normálně otevřený, takže se tam motalo spousta cizích lidí.
• ROZPIS OSTATNÍCH POKOJŮ – lidi si přiřazovala na pokoje jak se jí zamanulo a to bez ohledu na to, že jsme se bavili o důvodech proč je kdo na jakém pokoji. Jako třeba děti jsme dávali tam, aby neměli okna na zahradu, kde byla hostina. Prostě najednou úplně ignorovala, co nám několikrát slíbila.
• RUČNÍKY V POKOJI PRO NEVĚSTU – ani po 3 prosbách, že nemám na pokoji jediný ručník se nikdo nezvedl a nešel mi do pokoje jediný ručník dát. Takže 2 noci (byli jsme tam o den dříve) jsem si musela vystačit s půjčeným ručníkem od mé svědkyně. Nebýt jí, tak se asi vdávám mokrá. 3x byli požádáni a opět nic.
• OBĚD – bylo domluveno, že dostaneme 5 porcí dětské verze předkrmu (nechtěli jsme dětem dávat křenovou rolku). Bez jediného slova, omluvy se na to prostě vyprdli.
• ČESNEČKA K SNÍDANI – po náročném zapíjení, jsme chtěli mít k snídani i česnečku na „dovyléčení“. Česnečka nikde. Takže jsem se připomněla a téměř po hodině, když už snídaně končily donesli s arogantním výrazem polévku.
• 4 LIDI NA SERVÍROVÁNÍ SVATEBNÍHO OBĚDA – chtěli jsme z toho důvodu, aby to netrvalo 2 hodiny a lidi nemuseli mezi jednotlivými chody čekat 20 minut na další jídlo. Opět. Na začátku žádný problém a realita byla taková, že mezi chody byl čas cca 15 minut. Na více jak 30 osob byli 2 lidi.
• POHYB PERSONÁLU – něco tak laxního jsem opravdu ještě nezažila. Opět se nejvíce ukázalo při obědě. Kdy zrychlení kroku kdy jsou všichni hosté znudění, bylo nejspíše nadlidským úkolem.
• KORKOVNÉ – bylo domluveno, že ženich bude mít jednu lepší láhev a že korkovné nám dají za 25 Kč/lahev. Opět problém, po svatbě jsme se museli sami dopočítat (oni nám to nebyli schopni rozepsat), že korkovné bylo za 500 Kč – asi horská přirážka :D
• FAKTURACE A VYÚČTOVÁNÍ – něco jako fakturace je úplně neznámá. 3x jsme v mailu prosili, aby nám rozepsali jednotlivé položky, abychom věděli co platíme. Výsledek byl vždy takový, že nám poslali celkem 3 položky (jídlo, ubytování a pronájem). O tom, že jsme chtěli vědět jaký alkohol platíme a za kolik, kolik stál raut, kolik stál 1x oběd atd. jsme si mohli nechat zdát. Místo toho nám psali jen výhružné maily, že nic rozepisovat nebudou a oháněli se právníkem.

Datum pobytu: červenec 2019
Poděkujte uživateli BeaVosla.
Recenzováno: 2. září 2018

Vynikající a originálně sestavený jídelníček. Nechybí telecí játra, tři druhy knedlíků, pirohy, střapačky a různé místní dobroty. Vše s výborných surovin (přepuštěné máslo) bez umělých dochucovadel. Obyčejné šťouchané brambory s přepuštěným máslem a tvarohem je naprostá chuťovka. Výborné saláty s originální zálivkou. Prostředí stylové z první republiky, trochu opotřebované, ale má to duši. Venku krásný výhled, v chladném prostředí velká otevřená pec, která vytváří útulné, až domácí prostředí. Na jídlo doporučuji, pokoje jsou trochu strohé a ne až tak dobře vybavené.

Tip ohledně pokoje: Krásný výhled.
Datum pobytu: srpen 2018
Poděkujte uživateli janekcerny.
Recenzováno: 21. září 2016 prostřednictvím mobilu

Byli jsme zde s přítelem ubytování na 2 noci. Z důvodu brzké konající se svatby nás nastěhovali do nejvzdálenějšího pokoje, kde byla po nocích zima. Jídlo dobré, snídaně klasické - bufet, k večeři jsme si dávali jídla z aktuální nabídky. Být tam v sezóně, tak si to pravděpodobně užijeme víc - tiché chodby, prázdná restaurace, ..., působilo to poněkud depresivním dojmem.

Datum pobytu: září 2016
1  Poděkujte uživateli Veronika B.