Tripadvisor
Skaleta
Recenzováno: 7. srpna 2019

Hotelové pokoje jsou velice rozdílné. My ydleli s přítelem v bungalovu v přízemí, vybavení starší, ale čistota naprosto v pořádku. Kamarádi se hned první noc stěhovali do jiného pokoje, jejich byl příšerný. Není to luxus, ale pokud nejste nároční a stačí vám čistý pokojíček, proč ne. Jídlo je naopak dobré, na tak malý hotel velký výběr, pozor na "nerozpoznatelná" jídla, jako zapečené těstoviny s čímsi (bývají u jíddel anglické nápisy, co obsahuje, ale nejspíše vinou starvujících moc dlouho na stole nepostojí. (Pokud máte alergie, jako v naše případě rybbby, raději se ptejte) JInak kvalita jídla super, ochutnáte i místní speciality. Pokud jste jedním z těch podivínů, co se jedou k moři vykoupat do bazénu, určitě vám zdejší bude vyhovovat (vzhledem k velikosti hotelu). Samozřejmostí je oj o lehátka, vyplatí se přivstat a zabrat si ho osuškou. Pláž je hned přes silnici, nepřecházejte ale přímo po ní, je to nebezpečné. Využijte jeden z mnoha podchodů. Pláž je příjemná, lehátka jsou za poplatek (ale neplaťte je hned, počkejte, až z avámi přijdou opálení hoši a budou chtít eura (my to udělali první den a zbytek týdne si nás nikdo nevšiml a nic jsme neplatili). V některých místech jsou ve vodě kameny a když jsou větší vlny, docela to bolí (doporučuji se informovat o počasí před objednáním dovolené (celý týden jsme měli tak velké vlny, že jsme nemohli do moře). U hotelu se nachází dva větší obchůdky, kde pořídítě suvenýry, věci do vody, olečení, vodu, zmrzlinu atd. Suvenýry doporučuji koření (je velmi doré a není to žádný lapač prachu, lehce se převáží) nebo místní kosmetické výrobky, vyráběné na krétě.

Tip ohledně pokoje: chtějte pokoje v přízemí, nejlépe bungalovy dál do zahrady (pokoje v hlavní budově jsou děs)
Datum pobytu: září 2018
Poděkujte uživateli foodisreasontolive.
Recenzováno: 2. srpna 2019 prostřednictvím mobilu

Pěkné ubytování naprosto dostačující jste li aktivnější a nechcete jen sedět na hotelu u bazénu. Skaleta je celkem mrtvé město avšak dvě výborné restaurace hned na pláži. Pěkné pláže i moře naprosto úchvatný západ slunce. Cca 15 minut autobusem další dvě městečka ty už jsou o poznání živějši. Pláže a more naprosto totožné se Skaletou. Doporučuji výlet do laguny Balos!

Datum pobytu: srpen 2019
Poděkujte uživateli S8548UMmartinr.
Recenzováno: 23. srpna 2018

Hotel se nachází v klidné části, pro starší páry naprosto vyhovující. Ubytování rozdílné, v našem pokoji - bungalov v přízemí - vyavení starší, čistota naprosto v popřádku, naprosto dostačující. Jídlo dobré, s ohledem na velikost hotelu dobrý výběr, překvapila mě velká nabídka "lehkých" jídel a salátů. Služby skvělé (doktor, delegátka,recepce, obsluha u baru..) Bazén a okolí hotelu čisté a upravené.
Doporučení!!!!! vybrat jiný termín než srpen - Poměrně větrno ( ve vysokých vedrech velice příjemné), ale moře je až moc rozbouřené a především pro malé děti nevhodné- velké vlny. MOře čisté, pláže udržované, přístup do moře není uplně písečný, ale nic co by nezpravily boty do vody.

Tip ohledně pokoje: klidná dovolená
Datum pobytu: srpen 2018
Poděkujte uživateli foodisreasontolive.
Recenzováno: 18. května 2018

V poměru cena/služby je hotel výborný. Nelze očekávat 5* zařízení, ale jako 3* je opravdu velmi dobrý. Fungovalo vše – čistota = úklid každý den (koše, ručníky, vytírání), jídlo výborné (bufet – snídaně a večeře bohatý výběr, oběd menší, ale dostačující výběr), ochota personálu, prostředí velmi hezké (výhled na moře, alespoň z našeho pokoje). Wi-fi měla být za poplatek, ale my jí měli zadarmo, nevím zda to byla chyba, nebo se něco změnilo... ale byli jsem rádi. Četl jsem tu recenze, jak je to tu strašné, a bál jsem se jak to bude v reálu, ale nakonec jsme byli velmi spokojeni. Rušná silnice je sice cca 30 m od hotelu, ale když si zavřete dveře od balkonku (kde se ale i tak hezky sedělo) tak není téměř vůbec slyšet (nebo jsou i pokoje na druhou stranu do zahrady, ale nám se líbil výhled na moře). Jen malá drobnost – dveře pokoje nejsou příliš zvukotěsné, každý krok z chodby (rachocení koleček kufrů) je slyšet, neřku-li když nějaký pako host řve jak tur :-) Pak přijdou vhod špunty do uší :-) Pláž je sice trošku dál (cca 500 m) a přes rušnou silnici, ale nijaká hrůza to nebyla. My jsme silnici buď přecházeli přímo proti hotelu (nejčastěji, rozhled je dobrý a nebyl problém) nebo podcházeli podjezdem pro auta asi 400 m vzdáleném (přeci jen podchody pro pěší jsou v nedobrém stavu a nedoporučuji je). Přestože pláž samotná je písečná, tak ve vodě jsou kameny/skály a ve vodě trošku ježci, ale místo na koupání se dalo vždy najít (jen tedy doporučuji rozhodně boty do vody!). Přímo u hotelu je obchod se vším možným ,např. chlazené pivo v plechu 1,5 EUR :-) Půjčovny aut jsou přímo ve Skaletě asi čtyři, stejně tak se tam dá půjčit i kolo či skútr. Bus do Rethymna (cca 20 min. jízdy) jede každou půlhodinu, zastávka přímo před hotelem, lístek stojí 1,8 EUR. U místních cestovek (ve Skaletě asi dvě, v Rethymnu nepočítaně) lze zakoupit i výlety např. na Knossos, či Santorini apod. (a mnohem levněji než od vaší CK). My jsme využili nabídku Dolphin Cruise v Rethymnu u starého přístavu (Old Port) na 3hod. plavbu lodí Cpt. Hook (motorová pseudo plachetnice) k jeskyním a s koupáním v moři a skákáním přímo z lodi – a to bylo fakt skvělý. Také doporučuji výlet autem na pláž Preveli (asi 50 km, na jižním pobřeží), kde je nádherná palmová džungle, krásná scenérie kopců/hor a když budete mít štěstí jako my, tak uvidíte i těsně nad vámi prolétající supy (na parkingu cca 1 km před vesnicí Asomatos u vodopádů Big Waterfall Frati, doporučuji dopoledne, odpoledne už tam moc nebyli). Byli jsme v termínu 5.-12.5. a teplota vzduchu byla cca 22-25 °C (na sluníčku vedro jako prase) a voda v moři cca 20 °C (což nám na koupání přišlo úplně v pohodě, vůbec nám nepřišla studená a to nejsme nijací otužilci). Všude na Krétě kvetla spousta kytek, keřů, stromů, bylo to tam samá oliva, pomeranče a moruše – prostě paráda! :-) Vřele doporučuji!

Tip ohledně pokoje: Pokoj 213 měl výhled na moře a krytý balkonek, kam nebylo z jiných balkonků vidět :-)
Datum pobytu: květen 2018
4  Poděkujte uživateli Paul F.
Recenzováno: 8. května 2018

Hotel bylo obrovské zklamání, v den příjezdu jsme se 3x stěhovali do různých pokojů, Napřed ubytování v pokoji před hotelem připomínajícím garáž. Velice zatuchlé místo kde byla plíseň snad všude, po stížnosti ihned výměna na přízemí, kde leželi na zemi dveře od skříně a chyběla růžice ve sprše, postel podepřená prasklá lamela deskou. Strava snídaně OK, večeře se píše švédské stoly, ale to jen příloha - maso servírují zaměstnanci vždy jeden kus. Jídelna opravdu špinavá, ubrusy flekaté od jídla několik dnů.

Datum pobytu: červenec 2017
3  Poděkujte uživateli Stanislav E.