Lom Velka Amerika

Recenzováno: 25. července 2020
bag_on_road
Litoměřice, Česká republika

Recenzováno: 3. října 2020 prostřednictvím mobilu

Je škoda, že takto atraktivní místo nemá slušné parkoviště a skoro žádné vyhlídky. Lidé přelézají lana, aby alespoň něco viděli. Před vyhlídkami je lom už pomalu zarostlý stromy. Cestu po dešti nedoporučuji.
Procházka kolem lomu je s dětmi cca na 1.5 hod. V polovině cesty je výhled na celý lom.

Datum zážitku: září 2020
Poděkujte uživateli alegoriex.
Recenzováno: 18. srpna 2020

Cestou z Karlštejna jsme se stavili podívat na lom Velká Amerika. Znám ho z vyprávění kamarádů a z filmů a byl jsem tedy moc zvědavý, až ho uvidím v reálu. Popravdě byl jsem dost rozčarovaný, jak se někteří návštěvníci chovají. Nepořádek kolem zábran, spousty plechovek a jiných odpadků, spousty hromádek pod toaletním papírem...Nakonec jsem přece jen viděl, co jsem znal z filmů, nádhera. Ale jen z několika málo míst se dalo dívat na tu nádheru. Mezitím jen křoví, kukuřice, odpadky...Závěrem, čekal jsem víc.

Datum zážitku: srpen 2020
Poděkujte uživateli Justin_Adamec.
Recenzováno: 25. července 2020 prostřednictvím mobilu

Lom je opravdu magické a velmi krásné místo. Opravdová škoda, že se nepoužívá jako přírodní koupaliště. Nějak by se to vymyslet určitě dalo! Po zaparkování se musí celý lom obejít, aby se naskytl ten nejlepší výhled a místo pro fotografie. Na návštěvu lomu Mexiko už bylo moc vedro!

Datum zážitku: červenec 2020
1  Poděkujte uživateli bag_on_road.
Recenzováno: 22. července 2020

Pěkné místo. Škoda že nelze sejít dolů do lomu. Po žluté značce lze dojit k lomu Mexiko, který také stají za návštěvu. Poslední lom Malá Amerika má krásnou barvu vody, ale těžko se hledají výhledy.

Poděkujte uživateli jhj999.
Recenzováno: 13. července 2020

Pěkne místo bohužel se nesmí dolu a velka čast cesty vede mezi lomem a polem odkud není nic vidět musím konstatovat ,že jsem čekal víc

Datum zážitku: červenec 2020
1  Poděkujte uživateli hacker646.