Johann W - Zámecké vinařství Třebívlice
Dnes otevřeno: Zavřeno
Anna K.

Vinařství má příjemnou atmosféru, ocitnete se rázem jako na Moravě, v okolí jsou pole louky, krásná... přečíst další informace

Recenzováno: 24. července 2020
Lenka V
Most, Česká republika
Všechno velké

Velkovinařství se jménem šlechtické mecenášky. Tomu odpovídající prostředí včetně interiéru... přečíst další informace

Recenzováno: 26. srpna 2018
mra03
Praha, Česká republika

Recenzováno: 21. května 2017

Výběr toho nejlepšího z vína a lokální kuchyně. Doporučuji také exkurzi procesem výroby vína a degustaci.

Datum zážitku: duben 2017
2  Poděkujte uživateli S7382MVmartinb.
Recenzováno: 3. května 2017

Kazda navsteva ve vinarstvi je naprosto dokonala. Kouzelne prostredi v kombinaci s naprosto uzasnym a profesionalnim personalem je korunovano jidlem, ktere se opravdu muze povazovat za gastronomicky zazitek. Ac neni komplex vinarstvi uplne snadno dostupny a k dokonalosti mu chybi snad uz opravdu moznost prespani, rozhodne stoji za navstevu, a rozhodne nezustanete jen u jedne.

Datum zážitku: květen 2017
Poděkujte uživateli Formannik.
Recenzováno: 13. dubna 2017

Podnik umístěný někde na Litoměřicku vypadá hodně sympaticky. Hlavně v letních měsícch kdy je zpřístupněna venkovní zahradní restaurace

Datum zážitku: září 2016
Poděkujte uživateli klokankniha.
Recenzováno: 3. dubna 2017

Po delsi dobe jsme se zastavili na obed o navsteve Milesovky. Terasa uz byla pripravena na sezeni venku a toho jsme hned vyuzili. Jidlo bylo jako vzdy skvele, treba peceny holub na korenove zelenine - uzasne. Fantasticky a pozorny servis. Krasne prostredi. Psi povoleni.

Datum zážitku: březen 2017
1  Poděkujte uživateli miroslav_pijak.
Recenzováno: 8. března 2017

Pravidelný předjarní výstup na Milešovku jsme se rozhodli zakončit v třebívlickém vinařství Johann W, o němž básnil jeden známý, který jej navštívil na základě absolvované pražské degustace již na podzim. Takže jsme přijeli. Restaurace Ulrika je ve zcela novém (či zgruntu rekonstruovaném) objektu pod silnicí. Dojem je velkolepý, vše čpí novotou, zřejmý silný investor. Poněkud sterilní entrée z průjezdu, po vysokém schodišti výstup do patra, kde je umístěn restaurant. Interiér je zvláštní, keramické obklady v dřevěných rámech na stěnách kupodivu nepůsobí chladně, místnost je prosvětlena francouzskými okny, umožňujícími výhledy do krajiny. Trošku zvláštně působí zahradní nábytek, kterým je restaurace vybavena. Obsluha milá, hbitá, výhradně pánská. Koštovali jsme: salát z řapíkáče a jablek s ořechy a medovým dresinkem (chutné, lehké, pozor na skořápky!), kulajdu (trošku kyselejší, ale jemná a velmi chutná), s vejcem na ztraceno, pak sardinky s hrachovým purée (prý velmi chutné), krůtí roláda byla prý také dobrá, stejně jako žebírka (která však vzhledově ani absencí kostí žebírka nepřipomínala), já dal holoubátko, které bylo velmi chutné, s demiglace omáčkou a brambůrky. Jako moučník čokoládová pěna (prý velmi vyvedená) a já si dal jablíčka v listovém těstě se sauce anglaise a bílkovým krokantem - moučník, pro který bych byl schopen vraždit. Zalili jsme místním Muscatem - vínmo je velmi dobré, s minimální cukernatostí, zato však skvostnou ovocnou vůní. Je však pravdou, že cena jedné láhve mladého vína mezi 200-500 Kč je poměrně nad průměrem cen dobrých českých a moravských vín. Celkový dojem: kuchyně výborná, až podnik získá trochu patinu a nová stavba se trošku ošoupe, bude to skvostné místo na trávení i třeba weekendu.

Datum zážitku: březen 2017
1  Poděkujte uživateli Filip C.