Hora Rip
Č. 1 z 1 zařízení v kategorii aktivity – Krabcice
Kde se praotec zastavil

Pěkný nenáročný výlet. Parkování za" hubičku" 50 Kč na celý den. Počasí nám příliš nevyšlo, proto... přečíst další informace

Recenzováno: 26. července 2020
hvezdajasna
Snadny vystup. Prepalene parkovne

Snadny vystup i pro rodiny s malymi detmi. Pri trose namahy i s kocarkem. Neprijemne prekvapeni... přečíst další informace

Recenzováno: 2. května 2020
emx0r
Brno, Česká republika

Recenzováno: 17. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Je to pravda! Když se vydáte někam s dobrou partou, vyjde vám počasí, tak je jedno, že třeba čekáte trochu víc, takže jsme si to užili náramně. Parkování pod touto historicky významnou horou vás přijde na 50 Kč za den. Následuje cesta álejí stromů, pak stále po panelovce až k hospůdce a rotundě. Kdo se chce podívat na mírný výhled, tak za rotundou 250 metrů je vyhlídka na okolí hory Říp. V hospůdce jsme dali pivo Říp v hospůdce a šlapali stejnou cestou zpět. Hezký výlet.

Datum zážitku: listopad 2019
Poděkujte uživateli Q1137OTtom_p.
Recenzováno: 17. srpna 2019

Takže, hora Říp:

Hned u parkoviště nás přijemně překvapily informační cedule - první se týkala lipového stromořadí, další pak historie kopce, zalesnění, flóry, fauny, geologie.

Další sada informací byla v lese na cestě do kopce, opravdu to pojali jako naučnou stezku, kde se dozvíme úplně všecho. Počínaje tedy praotcem Čechem, přes historii osídlování našeho území až po vvrácení největších tradovaných omylů ohledně pověsti (pověstí), které se ke kopci vážou. Moc milá byla taky zmínka o tom, jaké "posvátné hory" mají v okolních zemích.

Taky nás příjemně překvapil stav cesty do kopce, udržovaný lesopark kolem rotundy a špičková úroveň občerstvení (a vůbec celé okolí) turistické chaty. Ta je sice z roku 1907, ale je v báječném stavu a citlivě zrekonstruovaná.

Že nic z toho není pravda? Není, ale trochu jsme čekali, že bude. Hora Říp je největší zklamání letošního léta. Praotče, měl ses zastavit asi někde jinde...

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli xzajic.
Recenzováno: 27. června 2019

Už jste byli někdy na Řípu? Já už mohu říci, že ANO. Zajímalo mě, co uchvátilo na této „hoře“ našeho praotce na tolik, že vyřkl ta památná slova: „Vidím zemi zaslíbenou, orosenou pivní pěnou. My si tady budeme krásně žít, nic nedělat jenom pivo pít…“

Datum zážitku: duben 2019
Poděkujte uživateli b0san0va.
Recenzováno: 28. května 2019 prostřednictvím mobilu

Prijemny vyslap v blizkosti Melnika a Roudnice nad Labem. Dostupnost je pro starsi i deti, jen nepodcenit tim, ze hora je mala, kompenzuje to prudkosti a stoupanim cesty. Krasne vyhledy s moznosti nahledu do historie (Rotunda), pokude je momentalne otevrena. Obsluha v hospudce dobra a obcerstveni tradicni, jako vsude v Cechach. Prekvapeni bylo, ze berou i platebni karty.

Datum zážitku: květen 2019
Poděkujte uživateli ladr_m2016.
Recenzováno: 15. února 2019

Místo jako takové není špatné včetně rotunda. Nejvíc si však pamatuji vulgární a agresivní obsluhu občerstvení, kdy za slušně řečenou objektivní připomínku bylo reagováno vyhrožováním násilím. Samotná cesta na Říp (proti prudkému stoupání nic nemám - je to přece hora) by si zasloužila lepší povrch vzhledem k takto významnému místu.

Datum zážitku: červenec 2018
1  Poděkujte uživateli evamark1.