Recenzováno: 4. února 2019

Hotel odpovídá 3 hvězdičkám. Výhodou je jeho poloha - nachází se pár minut od centra. Je typ rodinného komplexu, kde není obrovské množství lidí. Přístup do moře je super. Při ubytování si dávejte pozor na pokoj. Personál Vás zkouší ubytovat do pokojů v horší kvalitě. Proto se nenechte odmítnout a trvejte na výměně. Prostě to zkouší. Toto se děje i v hotelech s vyšší třídou. Je to Kuba - ne Kanary. Jinak personál je ochotný, jídlo dobré, je si vždy z čeho vybrat.

Datum pobytu: leden 2019
Poděkujte uživateli Michal M.
Recenzováno: 22. července 2018

Hotel je staršího data, ve staré části Varadera.. Zahrada je úžasná a udržovaná.. bazén pěkný, čistý, voda v něm jako kafe.. Služby hotelu, již horší... Téměř každý den, nám nedávali žádné ručníky.. člověk přišel z pláže, chtěl jít do sprchy, ale nebylo se do čeho utřít, nepříjemné.. TV programy nefungovaly, při nahlášení na FO nás ujistili, že vše napraví.. bohužel nestalo se tak.. Bary kapitola sama pro sebe, v jednom točili pivo a soft drinky (kdo čeká colu, fantu, sprite.. bude zklamaný všechno fejk.., prostě CUBA) Druhý bar byl lepší , super kaffe, míchali i drinky, docela ok.. Ale často se stávalo, že jím při míchání drinku chybělo spoustu ingrediencí.. několikrát se mi stalo, že mi Mojito nemohou připravit, že není máta, ohradil jsem se a říkal já jsem v Karibiku chci Mojito, jak je možné že se tohle stane, opravdu nevím, byl jsem zklamaný z jejich přístupu, tohle by se v Karibiku stát nemělo!!! (v Dominikánské republice se toto nestane.. 100 druhů drinků, vám připraví klidně i ve 23.59) No a strava dle mého hodnocení all inc. je jen opravdu plná penze.. Restaurace, téměř každý den, nestíhali prostírat, ubrusy špinavé, o příbory jsem si stále musel říkat.. často se stávalo malou lžičku na kaffe nemáme, čím si zamícháte kaffe, bylo každému úplně jedno.. Je to Cuba.. Když na víkend přijeli hosté ze střední Ameriky, jasně že kolem nich běhali a evropana si ani nevšimli... Ale jinak pracovníci jsou milý a stále se usmívají...strava docela chutná, pečená masa byla dobrá, dokonce i sele.. jednou se nám stalo, že zelenina a ovoce bylo zkažené, ihned jsem upozornil obsluhu, aby to vyměnili, omluvili se a učinili ta, ale stát by se to nemělo!!! ( pro vegetariány strava moc není..) Dezerty: zmrzlina fantastická, ale koláčky propadák, pouze piškot obarvený barvou na 5 způsobů s míchaným vaječným bílkem s cukrem, prostě hrůza..Pokoj byl prostorný, ale nábytek staršího data.. na přespání to stačilo, škoda že se o pokoje a zařízení nestarají jako o zahradu. Omítka u našich dveří před vstupem do pokoje vypadlá, stačilo by to zasádrovat, hned by to vypadalo lépe, že se o hotel někdo stará... nejvíce nepříjemné byl ovšem zápach ropy, který kazil celkový dojem.... Pláž Varadero je opravdu jednou z nejkrásnějších... azurová a čistá voda, teplota přes 30 stupňu...Čistota a barva moře srovnatelná s Řeckem... za nás pláž na 1) Kuba je krásný a velký ostrov a k prozkoumání chce více času.... Nejlepší z hotelu byla večerní zábava, která je profi, oproti ostatním destinacím.. Je mi léto, ale Cuba by se měla probudit ze zimního spánku, jinak o turisty příjde, cestuji po celém světě, ale služby na Cubě jsou opravdu nejhorší co jsem zažil...Je to škoda, příroda je opravdu krásná, to je tak všechno...Ale pokud bych měl příště vybrat Karibik, tak určitě Dominikánskou republiku, moře a pláže podobné, ale služby, jídlo a servis nesrovnatelné (úplně jiný level) za stejný peníz...

Datum pobytu: červenec 2018
1  Poděkujte uživateli Nemo L.
Recenzováno: 17. července 2018 prostřednictvím mobilu

Po dlouhé cestě velké překvapení. Na recepci jsme dostali klíč a odvedli nás na pokoj,který vůbec nevyhovoval! Nejsem cíťa,ale strašný zápach,plíseň, rozpadající strop a švábi jako koně.Měli jsme s sebou vnuka. O to to bylo horší. Po krátkých protestech ještě týž noc pokoj vyměněn, byl lepší ale hrozný. Po protestech bylo řečeno, že není 3 lůžkový pokoj ať jednu noc vydržíme. Byla to strašná noc po tak dlouhé cestě. Další den mi bylo nabídnuto několik pokojů a asi ve 4 jsme zůstali. Nakonec hezká dovča. Škoda jen toho prvního dojmu.

Datum pobytu: červenec 2018
1  Poděkujte uživateli 225janah.
Recenzováno: 7. února 2018

cesta na Kubu byla díky přestupům a zpoždění letadla v Německu dlouhá,byli jsme po příjezdu okolo půlnoci unavení...takže jsem tu hrůzu,kterou nám dali jako pokoj,měla sílu řešit až ráno!neskutečný zápach na chodbě,v pokoji "vůně" o nic lepší,vlhko,zatuchlo!plíseň na stěnách i na odporném závěsu ve sprchovém koutě.klimatizace bez křidélek,vydávající prapodivné zvuky,takže jsme ji ihned vypli.stupačkami stále protékala voda,bylo to dost hlasité...a spěte,když vedle vás teče voda :-( postel byla vlhká,vše bylo prosáknuto zatuchlým zápachem,který jsem myslela,že už ze sebe nikdy nesmeju.po krátké noci jsme se ale probudili do nádherného rána a před pokojem zjistili,jak je tam vlastně krásně...slunce,stromy,keře,květy...na recepci jsem vysvětlila,že v tomhle pokoji opravdu bydlet nemůžeme,ochotně dali jiný(dokonce mě předem poslali,abych si ho prohlédla,jestli nám bude vyhovovat).nebe a dudy!!vše veselé,voňavé,vše fungující,dokonce lednice,konvice,koberečky apod.ale do konce pobytu jsem pořád nedokázala pochopit,proč nám dali na bydlení,co dali a proč vůbec takový pokoj mají,proč ho neudržují,neopraví.byl to šok.jídla bylo dost,bohatý výběr,v jídelně horko,vlhký vzduch,nepořádek,ale to vše dělali hosté,kterým je jedno,že jim něco upadne od talíře..bohužel to tak bylo i na pláži...všude odpadkové koše,ale jednodušší je vše nechat válet na písku.shrnutí...relativní spokojenost,chtělo by to jen trochu "přidat",stačí tak málo.personál milý,usměvavý,ochotný.

Tip ohledně pokoje: raději dál od recepce a bazénu,na recepci bar 24h a u bazénu ty nejhlučnější animační programy,co jsme zažili :-(
Datum pobytu: leden 2018
2  Poděkujte uživateli Ida J.
Recenzováno: 24. ledna 2018

Celkový dojem z hotelu je příšerný, nikdy jsem si nevybírala luxusní hotely, raději si užívám tu danou zemi, ale v tomto případě šlo o opravdovou nechutnost. Když nás ubytovali, zjistili jsme, že nefunguje klimatizace, tak jsem požádala o změnu pokoje. Bohužel jsme dostali pokoj snad ještě horší s tím, že bohužel pokoj, který by byl v pořádku nemají:
- klimatizace opět nešla zapnout, přivolaný údržbář nám zdělil, že ovladač ke klimatizaci s ní není kompatibilní, a že musíme vždy klimatizaci otevřít (plná prachu a plísně) a mezi elektrickými dráty najít malý čudlík, kterým se zapíná a vypíná
- TV nešla spustit, kabel od antény nebylo možno zastrčit do zásuvky, protože ta byla udělaná jen na oko a nikam nevedla
- hned druhý den jsme "lovili" po pokoji švába
- skříň nešla otevírat, báli jsme se, že se na nás vysype zrcadlo
- na stropě byla neuvěřitelná plíseň, v pokoji se vůbec nedalo dýchat
- na chodbě nesvítilo světlo, lampička u postele také nesvítila a druhá byla pro změnu utržená úplně
- i přesto, že uklízečka dostávala každý den spropitné, uklízela opravdu výjimečně, vždy jen ustlala postel, na záchodě ani nebyla štětka na záchod, ona tahala jednu pro všechny pokoje.

Co se týče čistoty celého rezortu, to bylo také otřesné, záchody nebyly nikdy čisté, toaletní papír zde byl pouze ve výjimečných případech, dveře se nedali zavřít (u všech dveří byly urvané kliky). Bazén byl hrozně studený, nikdo se v něm nekoupal, nejspíš měnili vodu velice často a ta se nestíhala ohřát. Animační programy byly katastrofální, jen jednou týdně byla pěkná večerní kouzelnická show, jinak ostuda.
Jídlo zde nebylo špatné, v jídelně to hrozně zapáchalo, ale když tam člověk chvíli seděl, tak si přivyknul. Bohužel jsme měli malé zásoby ovoce a zeleniny, ale to bylo způsobeno podzimním hurikánem, který Kubáncům sebral téměř všechnu úrodu, tak to jsme chápali. Jinak se dalo vybrat od různých druhů masa a příloh až po různé dezerty. Ale samozřejmě se to stále opakovalo a po týdnu se toho člověk přejedl, ale viděli jsme zde snahu. Problém byl ovšem v nedostatku příborů a skleniček, pokud jsme se chtěli najíst, museli jsme hledat po celé jídelně, jestli zde nezbyl nějaký čistý příbor nebo sklenička.
Chybu jsme udělali, když jsme navštívili a la carte restauraci, do které jsme se museli objednat několik dní dopředu. Restauraci jsme navštívili ve 4 lidech, každý si objednal něco jiného, ovšem přinesli nám všem to samé, jen jinak "naaranžované", místo kuřecího salátu byl salát rybí, míso zmrzliny s ovocem byl jeden rozteklý kopeček s kapkou jahodového topingu atd. Tam určitě nechoďte!

Pláž zde byla krásná (troufám si říct, že nejkrásnější ve Varaderu), dostatek lehátek, bar ihned u pláže. My jsme měli tu smůlu, že jsme se cca 8 dní nesměli koupat, byly velké vlny a oceán vyplavoval medúzy, tak plavčík nikoho nepustil do vody. Poté se čistota pláže zhoršila, ale stále byla velmi příjemná. Bar byl kousek od pláže (nikoliv však na pláži, jak je inzerováno). Je zde možnost zapůjčení šlapadel a kajaků při vlídném počasí.

Hotel byl umístěn na celkem dobrém místě, v "centru" Varadera v blízkosti mnoha restaurací, trhů a barů. Hned před hotelem zastavuje autobus Hop on hop off, který Vás povozí za 5 CUC/os./den po celém Varaderu. Na recepci mají výhodný kurz - 1 EUR = 1,14 CUC. Wifi v hotelu je, ale přihlašovací kartičku nebylo možné zakoupit vždy, chodili jsme si pro ni do internetové kavárny.
Doporučit mohu určitě výlety, jinak bychom se ve Varaderu unudili. Navštívili jsme Zátoku sviní (super šnorchlování), indiánskou vesnici, krokodýlí farmu, Havanu (místní security na pláži nabízejí pronájem veterána i s průvodcem a překladatelem do angličtiny na celý den za cca 120 CUC), ostrov Cayo Blanco. Nejvíce bych doporučila projížďku lodí po řece Hatiguanico, kde je možné pozorovat ve volné přírodě želvy, krokodýli, různé ptactvo a další.

Obecně pokud máte možnost, ubytujte se na jihu Kuby u Karibiku, je zde lepší moře i počasí. Varadero je nudné, turistické město, ve kterém se Kubánci mají velmi dobře a jen využívají turisty. Každý z nich má v ruce iPhone, značkové oblečení, ale snaží se z vás vycucat peníze za všechno. Je dobré vyjet mimo Varadero, kde můžete vidět opravdovou Kubu, domy bez elektřiny a vody, kde je vám obyvatel opravdu líto.

Kdybych měla shrnout dovolenou, jsem celkem zklamaná, počínaje hotelem, konče počasím. Nebýt výletů a dobré party, byly by to opravdu vyhozené peníze.

Tip ohledně pokoje: V hotelu se dá prožít pěkná dovolená jedině, když si zaplatíte za superior (pokoje u pláže s výhledem na moře), který je nový a funkční.
Datum pobytu: leden 2018
3  Poděkujte uživateli Markéta P.
Directora G, Director General v zařízení Gran Caribe Villa Tortuga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 13. února 2018

Vážení zákazníci
Je nám velice líto, že vaše očekávání nejsou dodržovány a že jejich pobyt v naší zemi, a to zejména v našem hotelu nebyla tak příjemná, jak jste očekávali. Vzali jsme si na vědomí všechny negativní prvky, které nám předáváte ohledně našich služeb obecně, pracovat na nich a vyřešit je.
Vězte, že náš hotel splňuje standardy 3 * podle našeho katalogu, a že náš personál denně pracuje na udržení pohodlí našich zařízení.

Oceňujeme, že podle svých kritérií uznal krásnou pláž, s níž máme křišťálově čisté a plytké vody, které jsou k dispozici po celý rok, což je jedna z našich hlavních atrakcí, stejně jako výsadní postavení hotelu u vchodu do poloostrova Varadero, které dává možnost těm, kdo nás navštěvují, častým kulturním a turistickým zajímavostem, stejně jako restauracím, obchodům a řemeslnickým trhům.
Náš animační tým nabízí programy připravené na základě chutí a preferencí našich zákazníků s rozmanitostí a kvalitou.
Naši lidé jsou užiteční, podporní a pečující, milovníci kultury a nezapomínají na své kořeny.

Upřímně se omlouváme za to, že se necítíte pohodlně, a vyzýváme vás, abyste se vrátili do našeho domova a ujistili jste, že jste obdrželi všechna vaše pozorování, abyste pokračovali v zdokonalování naší práce a zaručovali našim klientům příjemný pobyt.

Marta Argil Montalván
Generální ředitel