Recenzováno: 29. července 2018

Příroda, moře, vnější svět prostě paráda. Zklamání přijde jakmile jste v očekávání standardu evropského typu, který představují 4 ****.
Realita je asi následující: špína a to buď v surovém, neupraveném stavu a nebo ve stavu, kteří místní považují za úklid, tedy rozšmudlaná špína. Člověk přijme to, že jsou věci zašlé, ale to, že se na chodbě 5 dní válí chumáče prachu, mrtvá těla ješterek, přičemž vidí úklizečku s koštětem v ruce, no holt si asi nevšimla.
Obecně přístup personálu jedním slovem katastrofa, nefunkční trezor jsme řešili dva dny, čtyři urgence, nefunkční záchod 2 dny a výstup na "customer service" (správné označní jsou zapisovači problémů), druhý den po opravě opět nefunkční. Další věci typu nefunkční lednice, balkón už jsme raději neřešili.
Kapitola sama o sobě je restaurace. Voda ve sklenici cítit chemikálií (nějaké čistidlo), když jsme požádali o láhev vody, dostali jsme zjevně již otevřenou láhev která byla kompletně plná, zjevně tedy z vodovodu. Pokud chtěl člověk k jídlu maso nebo rybu, je potřeba vystát frontu, na celý hotel jedna osoba opéká maso, na druhou stranu bylo ovoce a zelenina. Doporučení na závěr: na Kubu ano, do hotelu ne.

Datum pobytu: červenec 2018
Poděkujte uživateli Martin S.
Director G, Manager v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 1. srpna 2018

Dear Martin,

First, allow me to thank you for choosing Memories Varadero as your destination for your recent holidays.

Thanks to reviews like yours, which are very important and constructive, we are able to improve and provide better service. Our priority is to provide you with a quality service and to exceed your expectations all the time, making you feel relaxed and comfortable.

I hope to welcome you in a very near future to create more memorable experiences.

Best Regards,
General Manager

Recenzováno: 11. dubna 2018

V hotelu Memories Varadero jsme byli na dovolené v termínu 25.3.2018 - 4.4.2018. Dovolená byla krásná, skvělé počasí, za celou dobu jednou deštík a to asi na čtvrt hodinky ráno. Jinak každý den sluníčko, občas maximálně pod mrakem, ale každý den koupání v teplém moři či bazénu. Odpoledne fouká od moře větší vítr, ale i tak není problém ležet na pláži a alespoň jsou nějaké vlny :-) Resort je rozsáhlý, ale od hlavní budovy k moři dojdete volnou procházkou za deset minut. Jinak záleží, v jaké části budete ubytovaní. My byli cca uprostřed areálu, tedy cca 5 minut k moři a 5 minut k jídelně a Lobby baru s recepcí, kde je otevřeno non stop. Stravování bylo možné jednak v hlavní jídelně, třikrát denně rozmanité švédské stoly. Velký výběr, jen sezonní ovoce v březnu/dubnu na Kubě nic moc...bylo nám řečeno, že většina dozrává až koncem dubna/v květnu. Kubánský rum teče všude proudem a na barech mají skvělé míchané nápoje. Občerstvení lze pak sehnat i v dalších restauracích a jídelnách v areálu, snack je i přímo u pláže a u bazénů. Wifi funguje na Kubě tak, že si zakoupíte předplacenou kartu za cca 25 Kč, kterou setřete a díky ní se můžete přihlásit v areálu recepce a Lobby baru na internet, odečítá se po minutách a jedna kartička je platná na hodinu. Někdy bylo náročnější se připojit, ale každý den se člověk na internet dostal a mohl tak komunikovat levněji než přes mobilního operátora :-) Hotel nabízí řadu animačních programů pro děti i dospělé. Každý večer cca od 18:00 byla živá hudba v Lobby baru (klavír či kytara) a v 21:00 byla v jiné budově připravená cca hodinová tematická show (karibské tance, kouzelník, Michael Jackson, akvabely atd.). Poté se člověk mohl pobavit opět u živé hudby venku či následně na diskotéce v areálu. Personál hotelu byl skvělý, Kubánci jsou velmi vděční, ochotní a milý. Jelikož mají všeho nedostatek, je velmi dobré vzít s sebou z ČR například nějakou kosmetiku, laky na nehty či nějaké pochutiny, které můžete rozdat pokojským, obsluze v jídelně a na baru či jim dejte drobný peníz a oni si Vás celý pobyt pamatují a věnují se Vám nad rámec. Ale i bez tohoto je personál vždy usměvavý a není to například jako v Egyptě, že by očekávali za vše bakšiš...je to pouze na Vás. Pokoje nejsou nijak extra moderní, ale pohodlné a s klimatizací, naopak na noc jsme si řekli o deku, s čímž nebyl problém. V koupelně bohužel nic moc netěsní, takže se kolem vodovodních baterií tvoří vodní kámen. Ale jinak je v celém areálu čisto. V areálu si najde myslím každý, co hledá, jak zábavu a ruch, tak naprostý klid. Lze tedy využít pro všechny generace. Pouze pokud někdo preferuje bydlet přímo na pláži a mít to dva kroky všude po hotelu, měl by volit menší hotel, my jsme byli rádi, že jsme se kousek prošli a díky zeleni v areálu, to bylo moc příjemné. Se zavazadly Vám pomůže opět personál hotelu a odveze Vás na pokoj golfovým vozíčkem :-) ten jezdí po areálu celý den, tedy je možné si jej stopnout i při cestě na pláž či do jídelny. Memories určitě doporučuji!

Datum pobytu: březen 2018
1  Poděkujte uživateli matacica.
Recenzováno: 23. listopadu 2017

I přes víceméně průměrné až horší recenze hotelu jsme sem s manželkou vyrazili a vše předčilo naše očekávání.Nevím, kde někteří pisatelé viděli špínu nebo plíseň, my jsme se s ničím takovým nesetkali v celém resortu. Jedná se o hotel střední(=dostačující) kvality, s ubytováním i stravováním jsme naprosto spokojeni, na Kubě jsme byli poprvé a máme v plánu se sem určitě vrátit. Kvalita jídla, množství a rozmanitost je myslím naprosto odpovídající požadavkům každého normálního člověka. Personál milý a nevtíravý, úklid na pokojích denně, vč. výměny ručníků bez doprošování a úplatků. Trezor na pokojích zdarma, fotografie v galerii odpovídají skutečnosti. Nám vyhovovala poloha hotelu (až na konci poloostrova,což jiným nemusí-daleko za nákupy), oproti centru ve Varaderu je tu větší klid a hlavně čistší vzduch a moře, neplavou zde žádné odpadky. Jedná se o poměrně rozsáhlý komplex, takže se člověk trochu nachodí, ale trocha pohybu k dovolené patří, pro vyloženě líné a zpruzené individua areálem neustále krouží elek. minivozy, které dopraví každého na žádané místo(zdarma).Celkově považujeme dovolenou zde jako velice zdařilou, bez zásadních výhrad.

Datum pobytu: listopad 2017
5  Poděkujte uživateli andvebr.
General M, Gerente v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 24. listopadu 2017

Estimado andvebr,

Gracias por compartir su opinión en TripAdvisor sobre su estancia.

Nos llena de alegría y satisfacción leer este tipo de comentarios. Es un honor saber que usted pudo disfrutar de las instalaciones y servicios del hotel, así como del trato recibido por nuestros empleados.

Gracias por elegir Memories Varadero Beach & Resort para su estancia. Le esperamos muy pronto de nuevo.

Reciba un cordial saludo,
Director General

Recenzováno: 7. srpna 2017

Hotel,pokud se to dá tak nazvat je jedním slovem příšerný.Všude špína ,pokoje uklizené pouze na oko ,v pokoji jsme měli švába, mravence kteří nás pokousali,záchod ,který skoro nesplachoval,vše smrdělo ztuchlotinou a o koupelně ani nemluvím,ta byla příšerná.
Minibar,jak je tato lednice z 60 let nazývaná,byla celá zrezlá.
Jídlo hrozné,čerstvé ryby v úvozovkách ,po kterých lezou mouchy,a ptáci ,kteří létají u výdeje jídla i v jídelně.Bazén,který zezelenal už druhý den po našem příjezdu.Všude se válejí kelímky od nápojů i kosti od kuřete,které plavaly i v bazénu.
Tento hotel opravdu není ani dvě hvězdičky.Co se týče obsluhy na barech,čekají peníze i když máte zaplacený all inklusive ,měli jsme úplně zkaženou dovolenou.
Delegát se vás ani nevšimne ,pokud s ním nejedete na výlet do Havany za 90 eur,
je tam hrozná korupce.Kuba už nikdy více.Pláž a moře dobrý ,ale ani to nebyl zas takový zázrak.

Datum pobytu: červenec 2017
1  Poděkujte uživateli nadorty.
Recenzováno: 7. března 2017

Řekl bych, že na kubánské poměry se jedná o nadstandard. Já byl spokojen vlastně se vším - jídlo, nápoje, lidé. Hotel je krapet rozlehlejší, ale zase se člověk aspoň projde. A restaurace jsou i u pláže, takže kdyby se někomu nechtělo na oběd přes celý areál do hlavní jídelny, v pohodě se nají i tam. Problém byl akorát tak s internetovým připojením, ale to je , zdá se, problém komunistické Kuby a ne hotelu. Klidně bych se do tohoto hotelu vrátil znovu.

Datum pobytu: leden 2017
2  Poděkujte uživateli bart c.