Recenzováno: 14. srpna 2018

Před koupí dovolené jsem četla recenze, krom pár nadšených recenzí je tu spousta negativních, ke kterým se přikláním. Pozitivní recenze nechápu, jedině pak, že klienti nemají srovnání a byla to jejich první exotická dovolená.
Pokoje - připravovala jsem se na nejhorší, že tam bude špína a plísen, jak jsem mockrát četla, nakonec pokoj byl průměrný a vše funkční, špína nebyla, jen úklid nebyl důsledný, na podlaze písek i po uklidu, prosteradlo nám poprvé vyměnili až na poslední noc, ručníky moc vonavé nejsou a pokud je nehodíte na zem tak je nevymění, stalo se jeden den, že na uklid zapomněli uplně, minibar je zbytečný, jen hučí lednice naprázdno, protože vodu nám doplnili pouze první 2 dny, na ostatní nápoje v minibaru musíte mít diamont club. Naštestí jsme měli pokoj v bloku 36 v horním patře, tak jsme byli blízko k moři a výhled na něj. Cesta do jídelny byla tak na 10 minut. Nechtěla bych být v bloku, kam balkony směřují na plot a nevzhlednou krajinu za ním. Dopadli jsme ještě dobře.
Jídelna - jedna velká katastrofa, celý pobyt byla poživatelná jen rýže s masem na grilu, bohužel na gril je velká fronta a šílený vedro u toho. Zákusky nic extra, ovoce také ne, krom manga o které jste si museli pořád říkat. Snidaně v pohodě. Džusy nebyly moc pitelné, voda smrděla bud savem nebo plastem, pokud neměli do ní led, a to často neměli, nebyla pitelná. Samotná jídelna by zasloužila rekonstrukci, je bez klima a větráky které se ještě pohybují jsou už v dezolátním stavu, že se bojíte pod ním sedet. Stoly a židle už mají své dobré časy za sebou.
Bary u pláže - věčně neměli kelímky nebo led, bylo to otravné, bud odejít s prázdnou nebo hnusne teplou přeslazenou limonádou, byli jsme už zoufalí, co tam pít.(spousta lidí měla sebou termoskové hrníčky, dobrej nápad, doporučuji si vzít sebou)
Bar u bazénu - na fast food jsme čekali asi 40 minut, pak jsme kousli do hamburgru a hranolek a skoro se nám až zvedl žaludek, nepoživatelné.
Bazény - píšou 4, já viděla 2 obr bazény, jeden je hluboky snad max metr, a druhý hlubší, dost rušný, animátoři vyhravají, v bazenu se hrají ruzné hry, kelímky a drinky vylité v bazénu, kvalita vody šílená, chybělo nám že si nemužeme v klidu nikde zaplavat.
Pláž - udržovaná, moře čisté bez vetších vln, s brýlemi a šnorchlem se zbytečně netahejte, krom pár bilých rybek a vodní trávy nic neuvidíte. Bohužel i tady už od dopoledne dost hlasitě vyhravali a animátoři byli až moc akční, nikam jste před tím hlukem jak od kolotoču neutekli.
Obsluha - líná, z jejich služeb jsme byli otrávení
Zahrada - pěkná, udržovaná.
Bohužel socialismus se odráží všude a tak se vrátíte v čase o 30 let. Nedoporučuji hotel a ani Kubu samotnou, je spousta hezčích míst v této cenové relaci, kde se mužete v bezpeční a volně pohybovat a dostanete komfortnější služby.

Datum pobytu: srpen 2018
5  Poděkujte uživateli PetraPetulka.
Director G, Manager v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 16. srpna 2018

Dear Petra,

We really appreciate to receive your feedback about your stay at Sanctuary Varadero for us is really important our guests opinions we will improve the excellence in our service in order to provide the best quality to you.

It would be a pleasure to show you how we can change our facilities and offer you a more enjoyable holidays. If you give us the chance on your next visit to Varadero.

With my best greetings and regards,

Recenzováno: 1. srpna 2018

Tento hotel je katastrofa, respektive mentalita místních lidí. To že je na Kubě jiná životní úroveň se promítlo dosti i do jejich služeb. Na oko se tváří, že je klient zajímá, ale výsledkem je totální ignoranství a nezájem. Celý pobyt jsme museli řešit nedostatky na pokoji a obírat se o čas, který měl být využit jinak. Když jsme přišli do pokoje, tak jsme se nestačili divit, trezor byl nefunkční, wc protýkalo, ručníky na pláž byly děravé a špinavé, doufám od opalovacího krému, prostěradlo na posteli bylo flekaté, díry na zácloně, přistýlka byla plná děr, nebo prokousaná od nějaké zvěře, dveře na balkón jsem neměla možnost otevřít, poněvač jsem před odletem trávila málo času v posilovně, byla jsem tedy ráda, že mi muž vždy otevřel. Koupelna byla též plná luxusu, každý den jsme měli spolubydlící v podobě švábů, ale to bylo spíše spestření, je exotika, takže mě to nepřekvapilo, ale to, že je všechno zrezlé a spinavé, to už je moc. A že lednice nechladila jsme už neřešili. V průběhu řešení neustálých urgencí a žádostí, aby se nám už konečně někdo věnoval se stalo, že dveře od wc a koupelny nešly otevřít. No prostě katastrofa. Wc nakonec vyřešili tak, že nám vypli vodu a měli vyřešeno, takže zase neustálé běhání na recepci a chození na wc cca 200m, nemluvě o zažívacích potížích, tak si spočítejte, zda to sihnete:)))Kubánci jsou normální pitomci, už fakt nemám slov. A to jsme se ještě nedostali k tomu, jak je všude rozšmudlaná špína a když se jdete najíst, tak se vám dělá špatně než něco vůbec dáte do úst, špína, bordel, vodu vám nalejí do sklenice, která smrdí něčím jako je savo, prostě hnus. Ještě jedna malá zkušenost, letěli jsme na výlet do karibiku, průvodkyně, co jela s námi, říká, že jestli máme zapalovač, tak že ho do letadla nemůžeme mít. Jelikož to byl zapalovač jako suvenýr z jiného ostrova, tak ho muž nechal na recepci, s tím, že si ho pak vyzvedne. Když si ho šel vyzvednout, tak mu bylo řečeno, že už tam není. Prostě si ho někdo drze vzal a no stress. Ještě abych nezapomněla, bazén byl špinavý, plaval v něm bordel a čistící prostředky také dlouho neviděl. Ale abych nepsala jen o našich zkušenostech, tohle není ojedinělý případ, stěžovali si i jiní klienti, na naší informační schůzce řešili to, že nemají osušky, další - nemejí osušky a chybí jim jedna postel. Na výletě v Havaně se zmínili, že už osušky mají, ale teď jim nafunguje elektřina. Tak to je fakt masakr, co se tam děje:))))))Asi to vypadá, že si vymýšlím, ale bohužel, je to realita. Být cestovní kancelář, tak se musím stydět, že něco takového nabízím a doporučuji. Závěrem, abych nebyla jen negativní, příroda a moře je tu nádherná.

Tip ohledně pokoje: špína, bordel
Datum pobytu: červenec 2018
1  Poděkujte uživateli lucbarik.
Director G, Manager v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 7. srpna 2018

Dear lucbarik,

Thank you very much for choosing Memories Varadero for your vacation and for taking the time to share your experience.

We regret to hear about the level of service you experience in your interaction with some of our staff, but is important to mention that this does not can be generalized to all our team who is continuously recognized for their friendliness and helpfulness. We apologize for any inconvenience and we will make sure to follow up with the team on enhancements and continuous training.

We will look forward to welcome you back on your next visit in Memories Varadero.

Kind regards,

Recenzováno: 29. července 2018

Příroda, moře, vnější svět prostě paráda. Zklamání přijde jakmile jste v očekávání standardu evropského typu, který představují 4 ****.
Realita je asi následující: špína a to buď v surovém, neupraveném stavu a nebo ve stavu, kteří místní považují za úklid, tedy rozšmudlaná špína. Člověk přijme to, že jsou věci zašlé, ale to, že se na chodbě 5 dní válí chumáče prachu, mrtvá těla ješterek, přičemž vidí úklizečku s koštětem v ruce, no holt si asi nevšimla.
Obecně přístup personálu jedním slovem katastrofa, nefunkční trezor jsme řešili dva dny, čtyři urgence, nefunkční záchod 2 dny a výstup na "customer service" (správné označní jsou zapisovači problémů), druhý den po opravě opět nefunkční. Další věci typu nefunkční lednice, balkón už jsme raději neřešili.
Kapitola sama o sobě je restaurace. Voda ve sklenici cítit chemikálií (nějaké čistidlo), když jsme požádali o láhev vody, dostali jsme zjevně již otevřenou láhev která byla kompletně plná, zjevně tedy z vodovodu. Pokud chtěl člověk k jídlu maso nebo rybu, je potřeba vystát frontu, na celý hotel jedna osoba opéká maso, na druhou stranu bylo ovoce a zelenina. Doporučení na závěr: na Kubu ano, do hotelu ne.

Datum pobytu: červenec 2018
Poděkujte uživateli Martin S.
Director G, Manager v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 1. srpna 2018

Dear Martin,

First, allow me to thank you for choosing Memories Varadero as your destination for your recent holidays.

Thanks to reviews like yours, which are very important and constructive, we are able to improve and provide better service. Our priority is to provide you with a quality service and to exceed your expectations all the time, making you feel relaxed and comfortable.

I hope to welcome you in a very near future to create more memorable experiences.

Best Regards,

Recenzováno: 11. dubna 2018

V hotelu Memories Varadero jsme byli na dovolené v termínu 25.3.2018 - 4.4.2018. Dovolená byla krásná, skvělé počasí, za celou dobu jednou deštík a to asi na čtvrt hodinky ráno. Jinak každý den sluníčko, občas maximálně pod mrakem, ale každý den koupání v teplém moři či bazénu. Odpoledne fouká od moře větší vítr, ale i tak není problém ležet na pláži a alespoň jsou nějaké vlny :-) Resort je rozsáhlý, ale od hlavní budovy k moři dojdete volnou procházkou za deset minut. Jinak záleží, v jaké části budete ubytovaní. My byli cca uprostřed areálu, tedy cca 5 minut k moři a 5 minut k jídelně a Lobby baru s recepcí, kde je otevřeno non stop. Stravování bylo možné jednak v hlavní jídelně, třikrát denně rozmanité švédské stoly. Velký výběr, jen sezonní ovoce v březnu/dubnu na Kubě nic moc...bylo nám řečeno, že většina dozrává až koncem dubna/v květnu. Kubánský rum teče všude proudem a na barech mají skvělé míchané nápoje. Občerstvení lze pak sehnat i v dalších restauracích a jídelnách v areálu, snack je i přímo u pláže a u bazénů. Wifi funguje na Kubě tak, že si zakoupíte předplacenou kartu za cca 25 Kč, kterou setřete a díky ní se můžete přihlásit v areálu recepce a Lobby baru na internet, odečítá se po minutách a jedna kartička je platná na hodinu. Někdy bylo náročnější se připojit, ale každý den se člověk na internet dostal a mohl tak komunikovat levněji než přes mobilního operátora :-) Hotel nabízí řadu animačních programů pro děti i dospělé. Každý večer cca od 18:00 byla živá hudba v Lobby baru (klavír či kytara) a v 21:00 byla v jiné budově připravená cca hodinová tematická show (karibské tance, kouzelník, Michael Jackson, akvabely atd.). Poté se člověk mohl pobavit opět u živé hudby venku či následně na diskotéce v areálu. Personál hotelu byl skvělý, Kubánci jsou velmi vděční, ochotní a milý. Jelikož mají všeho nedostatek, je velmi dobré vzít s sebou z ČR například nějakou kosmetiku, laky na nehty či nějaké pochutiny, které můžete rozdat pokojským, obsluze v jídelně a na baru či jim dejte drobný peníz a oni si Vás celý pobyt pamatují a věnují se Vám nad rámec. Ale i bez tohoto je personál vždy usměvavý a není to například jako v Egyptě, že by očekávali za vše bakšiš...je to pouze na Vás. Pokoje nejsou nijak extra moderní, ale pohodlné a s klimatizací, naopak na noc jsme si řekli o deku, s čímž nebyl problém. V koupelně bohužel nic moc netěsní, takže se kolem vodovodních baterií tvoří vodní kámen. Ale jinak je v celém areálu čisto. V areálu si najde myslím každý, co hledá, jak zábavu a ruch, tak naprostý klid. Lze tedy využít pro všechny generace. Pouze pokud někdo preferuje bydlet přímo na pláži a mít to dva kroky všude po hotelu, měl by volit menší hotel, my jsme byli rádi, že jsme se kousek prošli a díky zeleni v areálu, to bylo moc příjemné. Se zavazadly Vám pomůže opět personál hotelu a odveze Vás na pokoj golfovým vozíčkem :-) ten jezdí po areálu celý den, tedy je možné si jej stopnout i při cestě na pláž či do jídelny. Memories určitě doporučuji!

Datum pobytu: březen 2018
1  Poděkujte uživateli matacica.
Recenzováno: 23. listopadu 2017

I přes víceméně průměrné až horší recenze hotelu jsme sem s manželkou vyrazili a vše předčilo naše očekávání.Nevím, kde někteří pisatelé viděli špínu nebo plíseň, my jsme se s ničím takovým nesetkali v celém resortu. Jedná se o hotel střední(=dostačující) kvality, s ubytováním i stravováním jsme naprosto spokojeni, na Kubě jsme byli poprvé a máme v plánu se sem určitě vrátit. Kvalita jídla, množství a rozmanitost je myslím naprosto odpovídající požadavkům každého normálního člověka. Personál milý a nevtíravý, úklid na pokojích denně, vč. výměny ručníků bez doprošování a úplatků. Trezor na pokojích zdarma, fotografie v galerii odpovídají skutečnosti. Nám vyhovovala poloha hotelu (až na konci poloostrova,což jiným nemusí-daleko za nákupy), oproti centru ve Varaderu je tu větší klid a hlavně čistší vzduch a moře, neplavou zde žádné odpadky. Jedná se o poměrně rozsáhlý komplex, takže se člověk trochu nachodí, ale trocha pohybu k dovolené patří, pro vyloženě líné a zpruzené individua areálem neustále krouží elek. minivozy, které dopraví každého na žádané místo(zdarma).Celkově považujeme dovolenou zde jako velice zdařilou, bez zásadních výhrad.

Datum pobytu: listopad 2017
5  Poděkujte uživateli andvebr.
General M, Gerente v zařízení Memories Varadero Beach Resort, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 24. listopadu 2017

Estimado andvebr,

Gracias por compartir su opinión en TripAdvisor sobre su estancia.

Nos llena de alegría y satisfacción leer este tipo de comentarios. Es un honor saber que usted pudo disfrutar de las instalaciones y servicios del hotel, así como del trato recibido por nuestros empleados.

Gracias por elegir Memories Varadero Beach & Resort para su estancia. Le esperamos muy pronto de nuevo.

Reciba un cordial saludo,
Director General