Frauenkirche

Recenzováno: 7. srpna 2017
IvanaS340
Praha, Česká republika

Recenzováno: 2. září 2019

Náměstí Hauptmarkt dominuje tento impozantní kostel. Doporučuji nakouknout dovnitř, člověka se ihned zmocní zvláštní pocity.

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli Candatos.
Recenzováno: 7. srpna 2017

Kostel je ve středu hlavního náměstí. Je opravdu nádherný, bohatě zdobený. Má i orloj se sochou Karla IV., který se rozezní každé poledne. Orloj, tedy spíše jeho postavičky kurfřtů a arcibiskupů, mi přišel takový maličký ale roztomilý.

Datum zážitku: srpen 2017
Poděkujte uživateli IvanaS340.
Recenzováno: 6. července 2016

Na Hauptmarktu je tento římskokatolický kostel z roku 1362 hlavním bodem středu města. Velmi působivá stavba, která je ne nejednom pohledu z města Norimberk.

Datum zážitku: červenec 2016
3  Poděkujte uživateli seven1984.
Recenzováno: 3. července 2016

Krásná stavba. Je opravdu co obdivovat. Určitě doporučuji navštívit. Večer je krásně osvícen. V zimě kolem vánoční trhy.

Datum zážitku: prosinec 2015
2  Poděkujte uživateli Veronika E.
Recenzováno: 28. března 2016

Tento kostel nechal postavit císař Karel IV. Je zde i orloj s jeho sochou - vždy v poledne po odeznění zvonů se rozpohybují trubači po stranách orloje, přidá se bubeník a flétnista, pak vzdává Karlovi IV. hold po pořadě 7 kurfiřtů, nejprve jdou tři arcibiskupové, čtvrtý je český král. Sedm kurfiřtů projde zdravici celkem třikrát. Orloj pochází ze začátku 16. století.

Datum zážitku: březen 2016
2  Poděkujte uživateli Linda H.