Volcan El Teide
Č. 1 z 462 zařízení v kategorii aktivity – Tenerife
Určitě stojí za to vidět!!

Krásné a určitě zarezervujte lístek přes webovky dopředu!! Jízda sic nejistá za horšího počasí, ale... přečíst další informace

eruja
Třebíč, Česká republika
Az na druhy pokus

Krasny vylet! Velkym nedostatkem je to, ze rano se podivate na webove stranky a pisi, ze lanovka je... přečíst další informace

Recenzováno: 3. března 2020
Vbalaban
Brno, Česká republika

Recenzováno: 28. října 2019

Při pobytu na Tenerife doporučuji koupit lístky na lanovku on line na začátku pobytu,nám se stalo,že dva dny lanovka nejela kvůli větru,tak ať máte možnost přesunout termín..Ráno nám přišla informační sms,že lanovka nepojede,takže se nemusíte bát,že budete cestovat zbytečně.Až na třetí pokus jsme se na Teide dostali a nádhera.Počítejte s časovou rezervou.Parkoviště bývají plná a pokud zaparkujete na dolním,vyšlápnete si pěkný kopeček ke stanici lanovky:-)

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli evabel0.
Recenzováno: 24. září 2019

Na Volcano El Teide je dobré se vydat brzy ráno. Pod lanovkou je sice celkem slušné parkoviště, ale je dost brzy obsazené. V 11,00 hod již bylo téměř plné. Na vrchol se lístky kupují cca do 14,00 hod (v květnu), pak je možné jet až další den. Nekupovali jsme předem, protože se dá těžko odhadnout čas dojezdu. Čekali jsme asi 3/4 hod. cesta lanovkou je pěkná, trošku to houpe - podle větru, ale je úžasný výhled. Na úplný vrchol jsme nešli, vyžaduje to zvláštní povolení, ale je to dost vysoko na netrénované a velmi prudká stezka. Prošli jsme se pod vrcholem a sáhli si do průrvy, kde fouká teplý vzduch, někdy až 80 stupňů C. Takže opatrně. je vidět hodně daleko a je to zážitek jeden z nejlepších z Tenerife. U lanovky je obchod se suvenýry.

Datum zážitku: květen 2019
1  Poděkujte uživateli Ivuska63.
Recenzováno: 2. září 2019

Jízdu lanovkou jsem koupila už předem přes internet. Dost jsem se bála, aby nám vše vyšlo a nezrušili výjezd, protože po celém krásném týdnu, zrovna v den, kdy jsme jeli na Teide, poprchávalo a byla mlha. Po cestě k Teide jsme najednou vyjeli z mraků a bylo krásně a sluníčko, úplně jiné počasí než dole v Costa Adeje. Zaparkovali jsme blízko a bez problémů, určitě doporučuji přijet mezi 9-10 hodinou. Jízdenky jsme měli na první jízdu v 9:00, ani nebyly otevřené pokladny, takže opravdu jen pro lidi, kteří si jízdenku zakoupili přes internet. Cesta lanovkou byla zážitek. Měli jsme i vyřešené povolení na úplný vrchol Teide. Vchod je u dřevěné boudy, kousek od výlezu z lanovky. My jsme ho nejdříve i přešli. Vzduch je řidčí, častěji jsme zastavovali. Nahoře jsme měli krásný výhled. Docela tam foukalo a natáhli jsme na mikinu i bundu. Jinak nahoře u lanovky stačila mikina a dole u lanovky už jen tílko. Když jsme odjížděli kolem 11, jeli jsme hned první lanovkou, která přijela a dole už byla spousta turistů, najeté autobusy a parkovalo se dost daleko.

Datum zážitku: červen 2019
2  Poděkujte uživateli Sandra G.
Recenzováno: 25. srpna 2019 prostřednictvím mobilu

Jedna velká nádhera. My bohužel měli tu smůlu, že lanovka nejela kvůli velkému větru, ale i tak to byl moc krásný pohled.

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli verunecka_b.
Recenzováno: 19. srpna 2019

Cesta na lávové pole autem vede krásným lesem, kde vás může překvapit i déšť. Na vrchol lze vyjet lanovkou, nejlepší si rezervovat místo přes internet, stejně jako pěší výstup. Všudypřítomné ještěrky, horko, prodejna se suvenýry a malá expozice v minimuzeu.

Datum zážitku: září 2018
1  Poděkujte uživateli Vladimír H.