Dva tisíce let v jednom oválu

Recenzováno: 6. srpna 2020
Ludvik_Lenka
Liberec, Česká republika
Každý zná, každý by měl navštívit

Prostě vás to dostane. Velkolepé. Dobré vědět, že lístek platí i pro Palatinův pahorek a Fórum... přečíst další informace

Recenzováno: 27. února 2020
martin_A8290FB
Sedliste, Česká republika

Recenzováno: 5. září 2020

Jelikož jsme při pobytu v Římě bydleli pár metrů od Colossea nemohli jsme tuto
památku vynechat. Lístky na prohlídku uvnitř si v této době Covidové musíte zařídit z domova na určitý čas a datum . Standardní okruh přízemí a druhý okruh první nadzemní jsou zvlášt a navzájem nejsou propojeny.Prohlídka je po průchodu scanery a měření teploty rychlá.Plus tohoto lístku je zároven jednodenní vstup do Palatinu a Foro Romana.Jinak mne moc návštěva nezaujala.

Datum zážitku: srpen 2020
95  Poděkujte uživateli Dan P.
Recenzováno: 6. srpna 2020

Řím bez návštěvy Kolosea, správně však zní jeho jméno "Flaviovský amfiteátr" by nebyl kompletní. Sice již nestojí v celé kráse, ale stále je možné vnímat tu mohutnost a umění v každém detailu. Pokud chcete vidět, jak mohla vypadat celá, zajeďte do Verony. Ale Koloseum je jen jedno. Jen v dnešní době je vhodnější si zajistit lístky na internetu Parco archeologico del Colosseo. A také musíte rozmyslet, zda chcete jen základní trasu, nebo komplet.

Datum zážitku: srpen 2020
Poděkujte uživateli Ludvik_Lenka.
Recenzováno: 3. března 2020

Colosseum je sice ikonickou stavbou, nicméně bohužel je dnes pouze a jen tahákem peněz z turistů. Musíte koupit vstupenku (pouze do Collosea neexistuje, vždy je kombinovaná ještě s něčím) a vystát dlouhou frontu u vchodu. Pokud nechcete trávit minimálně hodinu ve frontě, existuje řešení, vlastně legální korupce. Prostě si koupíte dražší lístek a můžete všechny ostatní předběhnout. Tak na to jsme neměli žaludek a proto jsme si Colloseum obešli pouze zvenčí. :(

Datum zážitku: únor 2020
1  Poděkujte uživateli Pavel H.
Recenzováno: 27. února 2020 prostřednictvím mobilu

Prostě vás to dostane. Velkolepé. Dobré vědět, že lístek platí i pro Palatinův pahorek a Fórum Romanum.

Datum zážitku: únor 2020
1  Poděkujte uživateli martin_A8290FB.
Recenzováno: 27. ledna 2020

Nutnost vidět. Vyšlo nám i krásné počasí a byl to opravdu zážítek. Jedna z nejhezčích památek v Římě.

Datum zážitku: leden 2020
1  Poděkujte uživateli nikikam2016.