Three nights in Rome - St. Peter's Basilica - Vatican

Návštěva Basilici Sv. Petra byla určitě top tečka za naším pobytem v Římě. Měli jsme hrůzu z toho... přečíst další informace

Dan P
Liberec, Česká republika
Génius loci

Bydleli jsme hned vedle Vatikánu, takže jsme tudy chodili minimálně 2x denně. A vždy jsem se... přečíst další informace

Recenzováno: 27. února 2020
martin_A8290FB
Sedliste, Česká republika

Recenzováno: 6. listopadu 2019

Super,ale i v září poměrně hodně turistů ,počasí skvělé,azuro, teplo prodloužený víkend s cestovními balíčky.cz.Naprosto bezchybný servis a vše dopředu zařízeno. Skvělé jídlo v židovské čtvrti, restaurace Vincenzo,domácí,ale naprosto luxusní jídlo za výborné ceny. Doporučuji návštěvu Andělského hradu, a skvělý výhled na celý Řím a k tomu posezení s dobrou kávou je na terase kapitolského muzea. A ještě jeden tip:pokud chcete opravdu pravou italskou zmrzlinu,tak navštivte zmrzlinárnu Giolitti,která se nachází za parlamentem poblíž Pantheonu. Stojí si vystát frontu.....

Datum zážitku: září 2019
Poděkujte uživateli Eva Z.
Recenzováno: 9. července 2019

Nádherná stavba překvapí svou velikostí a majestátností. Zdrželi jsme zde opravdu dlouho, šli jsme i na mši, protože toto místo je tomu předurčené.

Datum zážitku: červenec 2019
2  Poděkujte uživateli Simona P.
Recenzováno: 18. června 2019 prostřednictvím mobilu

Bazilika svatého Petra a celý Vatikán je zcela jistě věc, která by na Vašem seznamu cestování Římem neměla chybět. Nejlépe je se do Vatikánu dostat metrem A zastávka Ottaviano. Odtud je to cca 10 min pěšky. Bazilika otvírá v 7:00 v hlavní sezóně. Vstupné do baziliky je zdarma. Před vstupem se prochází skenovou kontrolou, kde právě zde se tvoří nejdelší fronty. Určitě doporučujeme baziliku navštívit v brzkých ranních hodinách a nejlépe ve všední den. V dopoledních hodinách se na náměstí před kontrolou již tvoří nekonečné fronty. V kombinaci s ukrutným horkem se z krásného zážitku může stát zážitek strašlivý. Určitě nezapomeňte mít zakrytá kolena a ramena. Kontrola je nekompromisní a s odhalenými koleny nebo rameny vás nepustí dovnitř. Zcela určitě stojí za to jít do Kopule baziliky. Vstupné zde stojí 8 Eur po schodech (přes 500 schodů) a 10 eur výtahem, který vás doveze cca do poloviny cesty. Nedoporučujeme lidem, kteří trpí klaustrofobií. Cesta je skutečný zážitek úzkými uličkami :). Pokud budete mít čas, určitě stojí za to navštívit Vatikán v noci. Je to skutečně kouzelné místo, které se nedá slovy popsat.

Datum zážitku: červen 2019
2  Poděkujte uživateli Panthers9304.
Recenzováno: 18. května 2019

V Římě jsem byla několikrát. Má předposlední návštěva byla asi před pěti lety. Většinou jsem Řím navštívila na jaře v průběhu dubna až května, takže i letos jsem jej navštívila v květnu. Vždy tam bylo hodně lidí i tehdy při mé předposlední návštěvě, kdy bylo svatořečení papeže Pavla Jana XXIII. Ale tentokrát všechno předčilo mé očekávání. Že jeden den byla basilika zavřena, protože papež František kázal před bazilikou jsme chápali. Také jsme předpokládali, že až odpoledne baziliku otevřou, tak se tam všichni, kteří se zúčastnili bohoslužby před bazilikou nahrnou a tak jsme návštěvu odložili na druhý den. Přišli jsme poměrně brzy, ale to co nás čekalo jsme nepředpokládali. Fronta na vstup se v šesti-stupech táhla okolo celého, zdůrazňuji, celého náměstí. Počítám tak na 3-4 hodiny. Tak jsem to vzdala. Mrzí mne to, protože bazilika je opravdu krásná, ale čekat 4 hodiny se mi nechtělo. Stejné to bylo ve vatikánských muzeích den předem. Tam bylo tolik lidí, že se k jednotlivým exponátům nešlo ani protlačit, natož je prohlédnout. V zúžených prostorách (dveřích) jsme se prodírali davem a vyhýbali se kočárkům a dětem, které se samozřejmě nudily a pobíhaly za volání rodičů, kteří se báli, aby se neztratily. Takže doporučuji navštívit Řím v lednu nebo únoru, to tam snad tolik lidí nebude.

Datum zážitku: květen 2019
Poděkujte uživateli Happiness313106.
Recenzováno: 24. dubna 2019

Krásná z venku i ze vnitř. Musíte vidět. Zaplatili jsme si i výstup do kopule, kde je krásný strop a pak výstup na kopuly, kde je nádherný výhled na svatopeterská náměstí, vatikánské zahrady,... Opět lístky předem přes net. Jen ukážete telefon a jdete rovnou k rámům a to je vše. Uvnitř asi za 3 minuty. Bez toho čekáte hodiny.

Datum zážitku: duben 2019
Poděkujte uživateli Martin S.