Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)
Č. 50 z 1 218 zařízení v kategorii aktivity – Milán
Dovolená v Miláně

Recenzováno: 28. ledna 2018
davejar
Rychnov nad Kněžnou, Česká republika
Nejen pro fotbalové fandy - skvělý zážitek!

Recenzováno: 22. prosince 2017
simankovicMichaela

Recenzováno: 28. ledna 2018

Ihned při výstupu z konečné stanice metra se nachází tento stadion. Ihned u metra je i aztobusová zastávka a před stadionem i stanice tramvaje. Pro fanoušky AC i Interu nemůže být lepší dostupnost. Nádherná a obrovská stavba. Uvnitř i muzeum a fanshop obou celků.

Datum zážitku: červenec 2017
Poděkujte uživateli davejar.
Recenzováno: 22. prosince 2017

Na stadion "San Siro" se dostanete jednoduše přestupem metra na fialovou linku na konečnou stanici San Siro. Stanice je hned u stadionu. Je to zvláštní architektonické dílo. Navštívili jsme Fan store, kde naleznete suvenýry jak AC Milán, tak Inter Milán. Zakoupili jsme vstupenku na prohlídku muzea + stadionu komplet. V muzeu můžete vidět historii obou klubů v podobě dresů, fotek, vývoje i přístaveb stadionu samotného. Návštěva stadionu pak byla TOP. Kombinovaná vstupenka pro dva stála asi 34€. Po vstupu do stadionu přes Gate8 projdete chodbou, kde se provádějí rozhovory.
Poté se dostanete ke kabinám týmů. Nejprve první AC Milán - na pohled honosnější a pohodlnější. Nad sedadly hráčů visí jejich dresy. Vedlejší kabina Interu Milán je dispozičně jinak řešená, ačkoliv rozměrově jsou naprosto totožné. Na první pohled se jedná o prostčí, modernější a studenější kabinu - patrně to ale způsobuje typická modročerná barva.
Poté se jde chodbou, kterou chodí hráči na plac, která ústí uprostřed skvěle vypadajícího hřiště. Na hřišti byly držáky se světly - ptali jsme se proč, je to dáno tím, že při poslední přístavbě stadionu - nejvyššího patra tribuny se stadion ještě opticky prohloubil a tak sem padá jen nepatrný zlomek denního světla. Trávník ale ke svému růstu světlo potřebuje a tak je to nahrazováno umělým zářením.
Můžete vyzkoušet VIP místa přímo u hřiště a taky tribunu ze všech stran. Zajímavostí je, že při návštěvě bude převažovat výzdoba (plakáty, chodba vedoucí k hřišti, tribuny, atp.) jednoho z domáckých týmů - u nás to byl zrovna AC Milán. Ptali jsme se, jestli to není diskriminace Interu. Průvodkyně nám sdělila, že tato výzdoba daného týmu je vždy před domáckých zápasem toho daného týmu, před dalším domácím zápasem druhého domácího týmu se všechny výzdoby změní do barvy týmu nadcházejícího.
Moc jsem si návštěvu stadionu užila!

Datum zážitku: prosinec 2017
4  Poděkujte uživateli simankovicMichaela.
Recenzováno: 14. května 2017 prostřednictvím mobilu

Obrovsky a nádherný stadion. Skvělý výhled z kazdeho mista, perfektně vyřešeny vstup i odchod ze stadionu. Betonový kolos, pro někoho stary, ale to se mi naopak líbí, narozdíl od stadionu Arsenalu nebo Bayernu, proste KLASIKA. Milánské derby melo nejlepsi atmosféru co jsem zažil a to jsem par vetsich zapasu uz videl. I pro přítelkyni, kterou fotbal nezajima úžasný zazitek ! Forza Inter :)

Datum zážitku: duben 2017
2  Poděkujte uživateli InteristaDavid.
Recenzováno: 1. ledna 2017

Obrovský stadion, který jsme bohužel zažili jen velmi málo zaplněný, i tak však fotbalový zážitek splnil naše očekávání.

Datum zážitku: prosinec 2016
Poděkujte uživateli petr12015.
Recenzováno: 26. června 2016

Vstup na stadion je plynulý bez front. Pivo točí Heineken za 5EUR. Sezení stísněné a velmi nepohodlné, což v sektorech, kde se nestojí je nepříjemné. Atmosféra typická italská, tedy fandí se, když se daří a když se nedaří, tak nadávají a gestikulují. Skvěle mají vyřešený odchod ze stadionu. Přestože bylo na stadionu 50 tisíc diváků, nikde se netvoří žádné fronty, kolony ani davy čekajících lidí. Metro má zvýšenou frekvenci, takže ani tady se netvoří žádné čekající davy. Naprosto skvěle zvládnuté.

Datum zážitku: duben 2016
Poděkujte uživateli mabecz.