Dominanta z Bruselu

Nevšední

Perchta V
Praha, Česká republika

Recenzováno: 15. září 2018

Atomium se návštěvníkům otevírá v půl desáté a už tak půl hodiny před otevřením se před pokladnami tvoří fronty. Ale věřte mi, že čím dřív tam budete, tím tyhle fronty budou kratší. Přijeli jsme na desátou ranní, dvacet minut jsme čekali na lístky a potom dalších asi pětadvacet minut ve frontě na výtah. Naštěstí, jakmile se jednou dostanete dovnitř, jste pány vlastního času a můžete si prohlédnout vše vlastním tempem.
První kroky prohlídky vedou k výtahu, který vyveze skupinu návštěvníků do nejvyšší "koule", ze které je panoramatický výhled na Brusel a okolí. Měli jsme zrovna štěstí, že ve výstavních prostorách byla expozice René Magritta, hodně jsme si užili fotografie s velkými jablky či létajícími buřinkami.
Další část výstavy je věnovaná Expo 58 a také samotné konstrukci Atomia. Ve spojovacích tunelech zase blikala barevná světla, až jsem si připadala jako v 2001: Vesmírná odysea.
Pokud už jednou opustíte centrum Bruselu, vyplatí se vstupenka dohromady s Mini-Europe, při krásném počasí i do vodního světa.

Datum zážitku: srpen 2018
2  Poděkujte uživateli Harry S.
Recenzováno: 15. září 2018

Atomium jsem nejdříve viděla zvenčí, cestou vlakem před severním nádražím a od Justičního paláce, a přišlo mi směšné. Také jsem se bála, že to zblízka bude vypadat ještě divněji. Ale zblízka mě místo pozitivně překvapilo. Stavba je vskutku fascinující, krom toho je na kraji parčíku. Jediné, co lze místu vytknout, je přemrštěná cena za vstup (viděli jsme pouze zvenčí) a přemrštěné ceny suvenýrů (mrňavé plastové Atomium za 5€).

Datum zážitku: květen 2018
Poděkujte uživateli Perchta V.
Recenzováno: 14. srpna 2018

Navštívili jsme na konci našeho putování po Belgii, pohled zvenčí určitě stojí za to. Dovnitř jsme nešli. Před Atomiem je ještě jednoduchá fontána v okolí pak Mini Evropa, kam jsme měli namířeno, ale bohužel, zavírá již v 18:00 hodin, což je v létě opravdu brzy.
Parkování v ulici u Atomia, bez návštěvy vnitřku vám stačí půl hodiny - 0,5 euro. My jsme neplatili nic, na automat jsme narazili náhodou při odchodu do auta, ani ostatní to neřešili jinak :)

Datum zážitku: srpen 2018
1  Poděkujte uživateli 1willow1.
Recenzováno: 21. března 2018

Jedná se o velmi pozoruhodnou stavbu a velmi populární atrakci v Evropě. Já jsem však od její návštěvy čekala asi trochu víc. Je to velmi zajímavé místo, nabízí pěkný pohled na město, výstavu moderního umění a historii stavby... ale znovu bych ji určitě nenavštívíla.

Datum zážitku: březen 2018
Poděkujte uživateli IvanaS340.
Recenzováno: 13. března 2018

Nezbyl nám čas na prozkoumání celého atomia, pouze z venku. Velká obrovská stavba., v noci krásně osvětlená. Příště ve dne za světla a v otvírací dobu :)

Datum zážitku: leden 2018
1  Poděkujte uživateli Lucie S.