Zpráva z webu Tripadvisor:Dočasně uzavřeno
Heraklion Archaeological Museum
Č. 5 z 80 zařízení v kategorii aktivity – Iraklio
Nejcennější poklady Minojske kultury

V muzeu jsou k vidění opravdové poklady Minojske kultury. Celá prohlídka zahrnuje období od doby... přečíst další informace

Recenzováno: 20. září 2020
trinactyjan
Brno, Česká republika
Určitě stojí za to muzeum navštívit, když se pohybujete poblíž Heraklionu.

Navštívili jsme Knossos a koupili si kombinovanou vstupenku i do muzea. Je to zajímavé místo pro... přečíst další informace

Recenzováno: 7. srpna 2019
Jitu300

Recenzováno: 7. srpna 2016

Jako rodina s 3 velkými dětmi + 1 přítelkyně jsme hned u vstupu ocenili, že studenti z EU mají vstup na ESIC/studentskou kartu zdarma. Muzeum je příjemně klimatizované. Dali jsme mu přednost před návštěvou Knossosu. Exponátů je mnoho a nesmírně cenných a obdivuhodných - pěkně popsaných v AJ a lze většinu i fotit. Poté doporučujeme i návštěvu přírodovědného muzea se simulátorem zemětřesení - to je více interaktivní a mladým i nám se tam velmi líbilo.

Datum zážitku: červen 2016
Poděkujte uživateli Jane K.
Recenzováno: 3. srpna 2016

Muzeum je velmi rozsáhlé, obsahuje velké množství exponátů, které je možné si zdarma vyfotit, ale ty nejzajímavější možné fotit není. Rušivé davy turistů, zvláště pak organizované skupiny překážejí v průchodu a výklad průvodců ruší poklidnou až mýtickou atmosféru muzea. Možnosti občerstvení velmi omezené. Vstupné 15€

Datum zážitku: červenec 2016
Poděkujte uživateli Akrij K.
Recenzováno: 24. července 2016

Expozice nová, uspořádaná, prostory pěkné.
Všechny popisky dvojjazyčně - ŘJ+AJ.
Kombinovaná vstupenka do muzea a do Knósu pro dospělého 16€, děti zdarma.
Byli jsme pozitivně překvapeni.

Datum zážitku: červenec 2016
1  Poděkujte uživateli Marek L.
Recenzováno: 21. července 2016

Nádherné muzeum s artefaktry z paláce Knossos. Sochy, malby, nástroje, dobové šperky. V parných dnech potěší, že je klimatizováno. Společná vstupenka do muzea a paláce je pouze o 1 euro dražší než jen do paláce Knossos.

Datum zážitku: červenec 2016
Poděkujte uživateli Michal G.
Recenzováno: 19. července 2016

Obecně jsou velká řecká archeologická muzea velmi dobrá, ale Heraklion je asi nejlepší. Uvidíte vše nejlepší z minojské kultury, ostatní období (vlastní antika a mladší) nejsou tak zastoupena, ale to nevadí, mramorových soch jsem viděl už dost. Dobré popisky v angličtině, dobrý a obsáhlý průvodce v angličtině za 10 Euro, stejně tak i plný vstup do muzea. Nemí chybět při žádné návštěvě Kréty, radši oželte betonový Knóssos než tutu muzejní perlu.

Poděkujte uživateli Pater7.