Vienna U-Bahn
Snadné, přehledné

Vídeňské "metro" jsme využili během našeho 3denního pobytu při poznávání města. I pro nás... přečíst další informace

Recenzováno: 13. dubna 2020
Eva P
Praha, Česká republika
Velmi hustá síť

Jedná se vlastně o podpovrchovou tramvaj, která občas vyjede na povrch, ale řešení pro Vídeň je... přečíst další informace

Recenzováno: 12. února 2020
hahnpetr
Praha, Česká republika

Recenzováno: 29. dubna 2019

Tak jsme si trochu poseděli a odpočinuly,zítra nás čeká další velký program,tak byla potřeba malá pauza.

Datum zážitku: září 2018
Poděkujte uživateli PECHANZ.
Recenzováno: 20. března 2019

Vídeňské metro je přívětivé k cestujícím, zvláště k cizincům.Je poměrně velké, ale dobře srozumitelné pro rychlou orientaci.

Datum zážitku: březen 2019
Poděkujte uživateli jar0mar.
Recenzováno: 12. ledna 2019

Vídeňské metro má 5 linek barevně odlišených. Orientace v metru je dobrá, ale na povrchu bych uvítal u označení metra "U" i čísla linek, které na dané stanici jsou. Pokud potřebujete přestupovat mezi linkami, tak občas se docela nachodíte. Jinak je metro poměrně čisté a jezdí v krátkých intervalech, a to i přes víkend.

Datum zážitku: leden 2019
Poděkujte uživateli Vladimír B.
Recenzováno: 18. prosince 2018

čisté a příjemné sice hodně velké a náročné na orientaci ale dá se vtom vyznat , hlavně je to pod celou Vídní takže rychlá doprava

Datum zážitku: prosinec 2018
Poděkujte uživateli Vera_Moravanska.
Recenzováno: 4. prosince 2018

Asi nemám ani co vytknout. Metro je velmi přehledné takže cestovat jim ze začátku není takové chaotické jako v Londýně či Paříži než jej pochopíte. Jako každé metro nabízí každá stanice obchůdky, trafiky, pekárny, wc apod. Co se mi však zamlouvalo nejvíce je to, že o vikendu metro jezdí neustále i v pozdních nočních hodinách a není tam vlastně žádna pauza jako například v Praze. Taktéž oceňuji že v těch několika stanicích, v kterých jsme vystupovali tak jsme v podstatě nepotkali žádné bezdomovce, kteří by se tam v mrazivích měsících veřejně producírovali na spacácích v několika hloučkách či tlupách a policie s tím stejně nic nedělala jako jsem viděl v Budapešti kde je to na denním pořádku. Takže za mě má tenhle underground velký plus. Ještě abych nezapoměl na takový menší dodatek pro Čechy. Když jsme si kupovali třídenní jízdenku v automatu na Hauptbanhofu, šla zvolit i čeština takže všemu se dalo lépe porozumět a na těch pár dní to na osobu vyšlo nějakých 17 Euro.

Datum zážitku: prosinec 2018
Poděkujte uživateli Candatos.