Stromboli Volcano
Představení, ze kterého mrazí

Ne každému se poštěstí vidět erupci sopky. V záři jsme měli štěstí a viděli jich hned sedm... přečíst další informace

Recenzováno: 6. října 2017
Mart E
Ústí nad Labem, Česká republika
Černé pláže a bílé domy - sopečný ostrov Stromboli

Recenzováno: 16. dubna 2016
Stepka22
Ostrava, Česká republika

Recenzováno: 16. dubna 2016

K sopečnému ostrovu Stromboli jsme dopluli z přístavu Tropea. Vidět činnou sopku Stromboli je úžasný zážitek. Exotický kontrast ostrova je umocněn černými plážemi a bíle natřenými krychlovými domky. Romantickou uličkou, kterou lemují obchůdky a restaurace, jsme došli ke kostelu San Vincenzo a v krásné vyhlídkové restauraci jsme si dali italskou specialitu, dezert Cannoli – je to taková trubička z pevného těsta vyplněná sladkou krémovou náplní se sýrem ricotta (mívá různé příchutě).

Po prohlídce městečka jsme obepluli ostrov a pokračovali jsme v cestě na Lipari a Vulcano. Vřele doporučuji tento výlet, je to nádherné místo, které stojí za návštěvu.

1  Poděkujte uživateli Stepka22.
Recenzováno: 18. února 2015

Při dovolené v oblasti Kalábrie doporučuji lodní výlet na Liparské ostrovy se sopkou Stromboli. Výletní lodě vyrážejí z přístavu ve městě Tropea, na které je z lodi nádherný výhled a uděláte krásné fotografie.Už příjezd do přístavu na Stromboli je úchvatný, včetně návštěvy městečka , uliček a hospůdek. Na pobřeží jsou pláže s černým pískem a čistým mořem, pozor ale na medůzy. Za tmy pak vyrážíte lodí kolem sopky a sledujete výbuchy, které jsou každých 10 -15 minut. Je to nádherná podívaná, nezapomenutelné.

10  Poděkujte uživateli Šárka L.
Recenzováno: dnes

Recenzováno: před 4 týdny prostřednictvím mobilu