ˇUžasné a mystické místo, přeplněné instagramovými přispívateli.

Recenzováno: 9. října 2019
Petr V
Pardubice, Česká republika
Nádherný výhled

Pokud se rozhodnete navštívit Lempuyang, určitě si naplánujte cestu až nahoru. Sice je to cca 1700... přečíst další informace

Recenzováno: 4. května 2017
nikolab682
Votice, Česká republika

Recenzováno: 9. října 2019

Už při příjezdu na parkoviště zjistíte, že to asi nebude žádné mystické rozjímání, ale brutální zápas o pár fotek do "svého" alba, aniž by na té fotce byly hromady lidí, čekajících na upravené fotky od místního fotografa, aby je jako zdatný podvrh mohli umístit na svůj instagramový účet. Až si budete prohlížet fotky s "vodní hladinou", tak jsou opravdu nádherné, mají snad jednu jedinou vadu. Žádná vodní hladina tam není. Je to jenom sklíčko pod přístrojem místního fotografa, který vám za 2 USD vodu na fotku přičaruje. A na tuto upravenou fotku čeká zhruba 300 lidí s pořadovým číslem jako v bance, aby se s ní mohlo někde pochlubit. Takže ten úžasný náboj tohoto místa je tímto naprosto přebitý. Když si ale odmyslíte to okolo a snažíte se vnímat tu atmosféru místa s tím úžasným výhledem přes nebeskou bránu na sopku Agung, tak si to opravdu užijete. Nejenom na této památce jsem litoval, že jsem se na úžasný ostrov Bali nepodíval v době květinových dětí.....

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli Petr V.
Recenzováno: 4. května 2019 prostřednictvím mobilu

Pokud chcete strávit 2-3 hodiny čekání na fotografii u “brány” chrámu nikdo vam nebrání.
Fotografie je sice krasne,ale me tedy za tri hodiny casu nestala.
My jsme se na tento chrám vydali v brzkých ranních hodinach. Nejprve se zastavíte u vstupu kde vam daji (pronajmete si=10 000RP)sarong i přesto pokud mate zahalené nohy (kalhoty, dlouhe šaty či sukni). Vstup je dobrovolný.Prvni dojem byl velice dobry stánky místních s malým občerstvením..

Po te uz to tak skvele nebylo, dominantou pro me byla obrovská rada turistu čekající na fotku u brány (tuto radu si místní koriguji a zároveň pořizují fotografii)Čekáním jsme tuto dobu opravdu strávit nechtěli. Jediné co si z tohoto výletu odnasim je par fotografii okoli a převažující zklamání. Atmosféru klidu a míru neruší jen turisti ale i balijci kteří vas neustale lákají na nesmyslné veci.

Datum zážitku: květen 2019
Poděkujte uživateli 35bav.
Recenzováno: 14. listopadu 2018

Na tento chrám jsem se těšil ,ale moje očekávání vystřídalo zklamání...velice často je chrám v oblacích mlhy či mraků a tudíž jeho hlavní deviza ..výhled do okolí a hlavně výhled na sopku naproti prostě není...jen šeď a vítr...
Chrám prochází nyní 10/2018 rekonstrukcí, takže není zcela přístupný a to také kazí dojem... a co mě zcela dostalo...když člověk se chce jít podívat s brány chrámu...tak narazí na samozvané místní fotografy ,kteří si udělali z chrámu byznys a za poplatek si můžete stoupnout do fronty a pul hodiny čekat na to až Vás v bráně naproti sopce vyfotí... Vaším přístrojem a zároveň se při jednom podíváte i do okolí...
bodle mne propadák...
takže tento chrám mě zcela zklamal..!

Datum zážitku: říjen 2018
17  Poděkujte uživateli Dan P.
Recenzováno: 17. října 2018

Místo se trošku složitěji hledá a skůtr měl co dělat, aby mě i manželku vyvezl, ale podařilo se.
U parkoviště dostanete sarong (neobvykle lehký a pohodlný) a pak už vás čeká jen šplhání a schody. Doporučuji vylézt až nahoru. Sice je to v místním klimatu heroický výkon, nicméně vás odmění fantastický výhled na Agung (lepší v ranních hodinách).
Po cestě se vyskytuje hodně opic a tyto nejsou milé a zvyklé na lidi jako v Ubudu, tudíž doporučuji klacek do ruky a při chůzi dělat rámus, aby vás nechali projít. Nekoukat do očí a nedráždit. V jednu chvíli jich kolem nás bylo tolik, že kdyby se rozhodli po nás skočit, nemáme šanci :-) Ale zážitek parádní
Vstupné tuším 20k IDR
Cesta nahoru a dolů cca 3,5h (jsme sportovci)

Datum zážitku: duben 2018
1  Poděkujte uživateli Jirka_Kotek.
Recenzováno: 7. srpna 2018

Velmi krásný palác s obrovskou hindu atmosférou, byla jsem již podruhé, doporučuji brzkou ranní návštěvu, letos se i na fotku v bráně stála fronta, jinak ale moc příjemná procházka.

Datum zážitku: červenec 2018
Poděkujte uživateli 204lucieh.