Recenzováno: 20. srpna 2020

Jídlo katastrofa, úklid další. Špína, polotovary. Dvě dávám za okolí a výhled z restaurace. Placené parkování je snad třešinka na dortu tohoto pseudo ubytování. Možná tak jako nouzový nocleh, ale jinak opravdu ne !

Datum pobytu: červenec 2020
Poděkujte uživateli Veronika B.
Recenzováno: 8. srpna 2020

Tak kde začít... asi jediným pozitivem bylo překrásné okolí penzionu, ze ktereho jsme byli opravdu nadšení. Ale tím to skončilo. Pan majitel je nepříjemný a arogantní, byli jsme ubytování v teepee a hned při příjezdu jsme hned dostali kázání, ať laskavě neděláme bordel, že po nás nebude uklízet apod, což jsme tedy přešli, ale milé uvítání si představuji opravdu jinak. pokud ho lidé tak obtěžují, tak ať tuhle práci nedělá. Při rezervaci teepee nám bylo sděleno, že jsou vedle penzionu, ve kterém budeme mít k dispozici toaletu a sprchy, za které jsme platili 50 kč/osobu na den. To,že teepee budou asi 500m z prudkého kopce okolo celé ohrady s koňmi, nám už nikdo neřekl. Měli jsme sebou 4 malé děti, tak to bylo docela náročné... sprchy respektive sprcha byla naprosto nechutná špinavá-proste hnus!!navíc jsme se o ní dělili se zaměstnanci. Toalety se nedaly zamknout a za 3 dny se nikdo neobtěžoval doplnit toaletní papír- opět humus!!! Personál penzionu se snažil být milý, ale pan za "barem" byl děsně pomalý a do práce se mu 2x nechtělo. Měli jsme zaplacenou polopenzi, ale horší jídlo jsme v životě nejedli!!nepochopím, že měli tu soudnost dát tohle lidem na talíř. I můj 8mi letý syn vaří lépe. Příbory byly špinavé a mastné. Opět hnus. Jinak zázemí dole u teepee se nám líbilo, okolo běhali koně,měli jsme k dispozici ohniště a zastřešené sezení. Avšak teepee majitel zapomněl naimpregnovat, takže při prvním dešti jsme měli vše kompletně mokré. Takže i když jsme měli ubytování zaplacené na 5 dní, po dvou nocích jsme se sbalili a odjeli. UŽ NIKDY VÍCE!!!! Nepochopím, že někdo dokáže tímto stylem vést takový penzion! Stačilo by mít dobré a schopné zaměstnance, dobře vařit a chovat se k lidem mile a o penzion se dobře starat a lidé by pak byli nadšení a rádi by se vraceli.

Datum pobytu: srpen 2020
Poděkujte uživateli Syvunka.
Recenzováno: 26. června 2020

Na webovych strankach Vas lakaji na sumavskou kuchyni z mistnich surovin. Kuchare v penzionu nemaji, nebo se pani tak rikat vubec neda. Jidlo bylo vic nez podprumerne, rozvarene spagety, tvrde maso v omacce, rozvarene nudle az na kasi v polevce. Snidane byly chude (kdyz jsou vajicka, nemuzou byt parky a na opak ), ale to by nevadilo tolik, jako stare pecivo, gumove rohliky a chleb baleny predkrajeny, ktery jite jen kdyz jiny v krame nemaji a take starsi. Uklid pokoju, je inzerovan pravidelny. Ale nikomu za cely tyden nikdo nevynesl ani odpadkovy kos a nedoplnil toaletni papir, pokoje nikdo z personalu nemavstivil. Meli jsme ctyrluzkovy a triluzkovy pokoj, prostory obou pokoju byly vyuzity na maximum, kolem posteli se nedaa temer vyhnout. Jinak krasne prostredi, krasna budova, zahrada, venkovni posezeni a mily personal. Jen velka skoda stravy a pokojiveho servisu. Kdyby nelakali na vice jak nadprumerne ubytovani se stravou, ktere je velmi lzive.

Datum pobytu: červen 2020
1  Poděkujte uživateli Iveta N.
Recenzováno: 25. června 2020

Při výběru ubytování jsme pročetli několik nelichotivých recenzí. Vše se však vyjadřovalo k době minulé a také v období "starého webu". Nový web jasně říkal, že se zde vrací klasické hodnoty v podobě toho, že penzión má jasné vztahy s majiteli. Chápal jsem to tedy tak, že v minulosti (kdy vznikaly recenze) byl penzion pronajímán "zlatokopům". Pád různých penzionů a hotelů pod vedením "zlatokopů" mi byl jasný. Tedy oznámení, že znovu je vedení v rukou majitelů, bylo jasným signálem, že zde bude vše zdravější. Chápal jsem tedy i to, že nová skupina chce smazat nelichotivé recenze vydáním nového webu. Trošku mne však zaráželo to, že tvůrce webu deklaruje "nejlepší penzion v okolí". To je znak toho, že zde je nutné být v pozoru. Ale budiž. Jednání při objednávání (paní Hrubá) probíhalo bez větších problémů a opravdu korektně a mile. Při našem příjezdu jsme však malinko znervózněli. Byl nám předán asi největší pokoj penzionu, ale již při vstupu do pokoje se nám něco nezdálo. Ne, že bychom odhalili nějaké zásadní prohřešky proti kvalitě úklidu, ale po dlouhé cestě jsme byli dost unaveni. Vlezli jsme tedy do postelí ke krátkému odpočinku. Bohužel jsme museli konstatovat, že zde je něco v nepořádku. Zkrátka nelezli jsme do navoněných postýlek, ale do zatuchliny, která připomínala snad to, že tam někdo odpočíval před námi. To je vždy nepříjemná záležitost a její řešení je nemilé pro obě strany. Přesto jsme upozornili pokojskou, že asi prostěradlo nebylo vyměněno. Byli jsme ujištěni, že ano, a že pokojská bere nové povlečení ze skříně a na co narazí, to povlékne. Měli jsme sice nová prostěradla, ale při čichovém testu se nám to stále nezdálo. Mohli jsme to řešit přes paní vedoucí, ale připadali jsme si trapně. Naštěstí nové prádlo je ve skříních na chodbě. Místo tedy nepříjemného jednání, jsme si to převlékli sami. V průběhu pobytu jsme museli konstatovat, že na webu se nemluví pravda.
Říká se tam, že se zde provádí každodenní úklid. Tak to, bohužel není pravda a za celý pobyt se neprovedl ani jednou. Museli jsme si tedy odpadky odnášet do plné popelnice sami. Jinak teplá voda tekla bez problémů, televize a internet byl bez závad. Zvykl jsem si i na to, že při sedu na mísu WC, se celá mísa hýbala. Zkrátka zde chybí nějaká řemeslná ruka. Jídlo bylo celkem průměrné bez znaků místních pochoutek. Snad opět jen jedna připomínka. Na webu se deklaruje výběr večeře ze 3 jídel. Tak to neplatilo každý den. Někdy výběr byl jen ze dvou jídel, jednou bez výběru. Za celou dobu jsme měli 3x řízek. První várka byla obrovská, druhá již menší a třetí byla opět menší a dokonce připálená (ne vše, ale pro moji smůlu právě moje porce). Kdyby na webu nebylo napsáno něco o kvalitních surovinách a o místních specialitách, pak bych to velkoryse přešel. Takto jsem však byl zklamán. Pokud se na webu píše něco o restauraci, tak to také asi nebude pravda. Nejste obsluhováni, ale musíte si vše přinášet. Opět by mi to celkem nevadilo, až na to, že jsem měl větší žízeň, než byl "čepovač" schopen při svém minimálním pobytu u čepu splnit. Ale chápu to, zvláště pokud zmizí na cigárko. Pouze to člověka mrzí, že musí škemrat. Asi největší problém zde je to, že se zde ubytovávají i skupiny dětí. Chápu proto i to, že je plno věcí které by po nich bylo nutno opravovat. Zkrátka v tomto penziónu (hotelu?) chybí řádná provozní. Neměli jsme někdy pocit, že jsme vážení hosté, ale měli jsme pocit, že nás tu někdo trpí.
Ale abych neměl jen záporné připomínky. Místo je zde opravdu geniálně krásné, které vyvažuje zřejmý nepoměr mezi cenou a kvalitou předkládaných služeb. Kdyby někdo na webu popisoval krásné ubytování v srdci Šumavy, pak bych se určitě tolik nerozepisoval. Za dobu pobytu jsme vyzkoušeli i místní restaurace (U Pstruha a Hotel České Žleby) a můžeme hrdě prohlásit, že reklama na vynikající místní speciality platí tam, ale určitě ne u Mauritzů. Moc mne to mrzí, ale na pět hvězdiček to být nemůže. Možná to dělá i to, že prádlo se pere zde, suší na šňůrách. Pokud je deštivé počasí a chybí aviváž a mandl, pak nevím, nevím. Myslím, že 3 hvězdičky odpovídají průměrnosti tohoto hotýlku. Zkrátka není špatný, ale nenadchne.
Milan Stejskal L.P. 2020

Tip ohledně pokoje: Pokoj č.2 je asi největší
Datum pobytu: červen 2020
1  Poděkujte uživateli 998milans.
Recenzováno: 15. září 2019 prostřednictvím mobilu

Klidný penzión v panenské přírodě a dobrým jídlem, příjemným personálem a dostatečným úklidem. V místě je pošta, obchod, vlaková i busová dostupnost, parkoviště přímo u penziónu. Přivezte si vlastní papuče. V okolí mnoho pamětihodností i příjemné procházky přírodou.

Datum pobytu: říjen 2018
Poděkujte uživateli Andrea S.