Živá voda Modrá
Č. 1 z 2 zařízení v kategorii aktivity – Modrá
Tři dny v ráji

Fantastická expozice! Pozorování ryb z proskleného tunelu 3,5 m pod hladinou. Možnost vidět... přečíst další informace

Recenzováno: 1. srpna 2020
762emap
Hronov, Česká republika
Za majestátními sladkovodními rybami i pratury

Doporučuji pro rybáře, milovníky přírody nebo rodiny s dětmi. Nejzajímavější je prosklený tunel pod... přečíst další informace

Recenzováno: 22. června 2020
zlomeninka
Zábřeh, Česká republika

Recenzováno: 31. října 2019

Nejdřív návštěva skanzenu, moc pěkné. Poté Živá voda. Podvodní tunel paráda. Děti byly nadšné, venkovní procházka kolem vody, úžasná. Určitě doporučuji

Datum zážitku: červenec 2019
Poděkujte uživateli Raduska74.
Recenzováno: 28. října 2019 prostřednictvím mobilu

Krásný areál, super zázemí pro návštěvníky. Určite stojí zato shlédnout. Doporučila bych hlavně pro rodiny s dětmi.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli 2019Alena2019.
Recenzováno: 20. října 2019 prostřednictvím mobilu

Pěkná prohlídla vodního světa v rybníku. Určitě zajímve pro děti aby si představily jak to pod vodou vypadá. V létě i skvělá příležitost pro osvěžení v brouzdališti.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli jancaKonvalinka.
Recenzováno: 1. října 2019

Živá voda zajímavým způsobem mapuje vodní faunu, flóru a život kolem řeky Moravy. Částí je venkovní expozice s cestou kolem rybníku a poznáváním rostlin typických pro tuto oblast. Další částí je vnitřní expozice s důrazem na podvodní svět. Obrovským lákadlem je podvodní tunel, kde všude kolem nás a nad námi plavaly kapři, jeseteři, štiky, candáti.
Další částí je expozice Cesta pratura, s výběhem a ukázkou původních turovitých zvířat, předchůdců dnešního domestikovaného dobytka, možnost procházet vyvýšenou roubenou cestou po obvodu výběhu, vystoupat na rozhlednu a pozorovat zvířata, kde bylo i malé pár měsíců staré pratelátko. Po cestě jsou cedule se srovnáním pratur & současný tur. Z rozhledny krásný výhled po okolí.
Pěkná expozice, bez průvodce, individuální prohlídka. Doporučuji i vedlejší expozici Archeoskanzen.

Datum zážitku: září 2019
Poděkujte uživateli IrenHa.
Recenzováno: 7. srpna 2019

Areá není velký,ale zato velmi pěkný.Děti si zde užijí pozorování neznámých ryb,přečtou si hodně nových poznatkůo vodním světě a okolí je obklopeno malým rybníčkem.Doporučuji rodičům s dětmi.

Datum zážitku: červenec 2019
Poděkujte uživateli 60miki.