“Hezké místo”

Jakub Restaurant
Kuchyně: Restaurace, Česká, Mezinárodní
Vhodné pro: Místní kuchyně, Zvláštní příležitosti
Možnosti stravování: Pozdě v noci, Rezervace
Popis: In honour of Jakub Krcin, the cuisine on offer is in particular based on dishes from fresh freshwater and sea fish. Guests can choose roast fillet of carp with caraway seed or vacuum cooked fillet of pike-perch with saffron risotto and milk froth or gilt-head sea bream in a sesame seed crust. But the head chef has also thought of guests looking for Czech classics such as South Bohemian Kulajda, confit duck leg or pancakes with blueberry sauce. Wines which complement our dishes have been carefully chosen for the wine list. Guests will in particular find Moravian wines here, but also wines from Alsace, Burgundy, Wachau or Friuli. In cooperation with the superb wine grower Petr Nejedlik from the Dobra vinice winery, we have managed to arrange first class white and red Cuvee Jakub designated for our establishment alone.
Recenzováno: 14. května 2018

Jedná se o "profesionální" restauraci s dražším menu. Má hezkou zahrádku a jídlo je také dobré. Stojí za návštěvu.

Poděkujte uživateli Jakub Š.

Recenzováno: 18. března 2018

Český Krumlov neoplývá dobrou gastronomií a tak tahle restaurace je ve městě dozajista nadprůměrná. Pasta je al dente, kachní paštika je príma, výběr kvalitních vín je široký a za velmi slušné ceny, což už je skoro zázrak. Bohužel, vstoupíte-li do restaurace a číšník už si myslel, že ti, co odešli před vámi, jsou dnes poslední hosté, budete se muset smířit s jeho nulovou pozorností a ostentativním přehlížením. Co kdybyste se přece jenom ještě zvedli a šli jinam. My jsme se po chvíli pocitu nepatřičnosti dozvěděli, že kuchař odchází už v devět a na to, jestli česnek v Aglio olio peperoncino může být jen povařený a nikoliv usmažený do hněda, jsme dostali odpověď, že se bude muset zeptat, jestli je to možné. Možné to bylo a tak jsme si nakonec užili velmi příjemnou večeři se skvělým rakouským veltlínským. Bohužel, kávu v Krumlově neumí asi dobrou uvařit vůbec nikdo. Takže ani tady to nebyla žádná sláva.

Poděkujte uživateli Jan D.
Recenzováno: 23. února 2018

Po náročném dni jsme hledali, kde se najíst a zároveň nenechat majlant. Na Jakuba jsme narazili po delším hledání, ale rozhodně to stalo za to. Číšník na urovni, velice milý. Kulajda vynikající, Caesar i pstruh lahodné a velké porce a k tomu výborné Cuvee Jakub. Restauraci mohu jedině doporučit. Jen tak dal :)

Poděkujte uživateli MMPN22.
Recenzováno: 1. ledna 2018 prostřednictvím mobilu

K veceri jsme si objednaly spagety s kurecim masem a spenatem. Musely jsme uznat, ze jsme si dlouho na spagetach takto nepochutnaly. Chvalime pana kuchare. Bylo to vyborne

Poděkujte uživateli Zdenka H.
Recenzováno: 31. prosince 2017

Restaurace kousek od náměstí, interiér pěkný a noblesní, obsluha profesionální. Paštika z kachních jater famózní, bagetky tu představují dva krajíčky bagetky, ideální by byly aspoň tři krajíčky (já jsem minimalista, ale tohle bylo hodně minimalistické). Kulajda výborná. Vepřová panenka dobře ochucená a připravená, příloha rizoto s chorizem a fava fazolkami výborné. Pivo dobře ošetřené. Ceny za jídlo vyšší, ale odpovídají kvalitě. Ceny za nápoje taktéž vyšší, dle mého skromného názoru a cen v Krumlově, trošku přepálené.

Poděkujte uživateli Petr F.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Jakub Restaurant, si také prohlíželi

Český Krumlov, Jihočeský kraj

Už jste navštívili Jakub Restaurant? Sdílejte své zkušenosti!