“Krásné místo”

Zámek Děčín
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 2-3 hodiny
Popis vlastníka: Perched atop its cliff where the Ploučnice meets the Elbe, Děčín Castle is one of the oldest and largest landmarks in northern Bohemia. In the past several hundred years it has served as a point of control for the Bohemian princes, a military fortress, and noble estate. The castle enjoyed its golden age under the Thun-Hohensteins (1628–1932). At that time, its walls welcomed a parade of famous guests including, for example, Fryderyk Chopin, who composed his Děčín Waltz here. For much of the twentieth century, the castle served as an army barracks. Thanks to the extensive renovation efforts of its current owner, the City of Děčín, the castle has returned to its former beauty. Visitors can linger in the chambers of its former lords, enjoy wonderful views of the town, and succumb to the uncommon magic of the Rose Garden.
Recenzováno: 13. srpna 2017

Byli jsme pouze v okolí zámku, růžové zahradě a vyhlídkových terasách, vše je opraveno a jsou zde nádherné výhledy na Děčín a okolí, v Růžové zahradě jsou i umělecká díla - sochy a plastiky

Poděkujte uživateli zdenek m.

Recenzováno: 10. srpna 2017

Zámek je městskou dominantou, která vás na první pohled uchvátí, ať se na ní díváte z jakékoli strany. Nabízí hned několik prohlídkových okruhů a mysleli zde i na rodiny s dětmi, protože v nabídce je i tzv. dětský okruh, kde je výklad a celá prohlídka dětem uzpůsobena. Oceňuji možnost platit vstupné kartou. WC najdete buď před vstupem do zámku nebo v kavárně. Dále oceňuji přehlednou tabuli s volnými místy a časy prohlídek. Člověku to hodně usnadní volbu okruhu, protože přesně ví, jak dlouho bude čekat a zdali není lépe čas využít jinak. Místo, které na konci 80. let 20. století obývali vojáci se pomalu probouzí k životu a je postupně rekonstruováno, vybavení doplňováno a je vidět, že se zámecký personál opravdu snaží, aby se zámek co nejdříve dal do pořádku. Možná by to chtělo ještě maličko zapracovat na interiérech, abych opět dýchali dobou, kdy zámek opouštěli jeho poslední majitelé. Za shlédnutí určitě stojí úchvatné exteriéry, ať už mám na mysli zámecký vstup nebo Růžovou zahradu. Vše stojí za to! I když jsou občas patrné velmi nešetrné zásahy dob minulých, zámek působí velmi mile, příjemně a asi jsme měli velké štěstí na průvodce nebo zde opravdu mají lidi, které to baví, zajímá a vědí nejen mnohé o historii zámku, ale i celkově o městě Děčín. Určitě doporučujeme i zámeckou kavárnu, která má v nabídce výborné palačinky (dokonce i v bezlepkové variantě), výbornou kávu a bezlaktozovou zmrzlinu :)!!!!. Ceny jsou velmi příznivé, obsluha příjemná a rychlá. Navštívili jsme několikrát a pokaždé jsme na objednávku nečekali více jak pár minut, i když bylo narváno.

1  Poděkujte uživateli Jana L.
Recenzováno: 6. srpna 2017 prostřednictvím mobilu

Zamek Decin jsme navstivili behem nasi dovolene v Ceskem Svycarsku. Je nepřehlédnutelnou části Děčína a součástí snad každé turistické fotografie. Nadherny pohled na nej a Labe je pak z leveho břehu z Pastyrske steny. U zamku jsou pak hezke a udržované zahrady.

Poděkujte uživateli Petrs70.
Recenzováno: 28. července 2017

kdyz jsem to videl po opusteni vojsk nasich bratru kde se nedalo ani dychat tak momentalne je to zazrak ze to je v takovem stavu

Poděkujte uživateli pavel138.
Recenzováno: 24. července 2017

Tady to opravdu žije prohlídkami, expozicemi, letním kinem, inscenacemi a krásnou růžovou zahradou. Posedět můžete u kávy a sladkostí v kavárně.

Poděkujte uživateli tenrif.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Děčín, si také prohlíželi

Děčín, Ústecký Kraj
Hřensko, Ústecký Kraj

Už jste navštívili Zámek Děčín? Sdílejte své zkušenosti!