“Vždycky se rád vracím”
Recenze Pravcicka brana

Pravcicka brana
Podrobnosti o atrakci
Recenzováno: 6. listopadu 2017

Tento symbol Českého Švýcarska nelze nenavštívit, protože nenavštívit Pravčickou bránu by znamenalo, že jste nebyli v Českém Švýcarsku! Všem doporučuji absolvovat okruh spojený s návštěvou soutěsek - lodiček. Optimální je zahájit prohlídku na Mezní louce, odkud se vydáte na lodičky, po jejich absolvování, když vyjdete u parkoviště v horní části Hřenska, se odtud vydejte po značené cestě na Pravčickou bránu. Po její prohlídce se pak vrátíte na východisko, kterým je Mezní louka. Tento směr je ideální, když nechcete zbytečně ztrácet čas čekáním ve frontách na lodičky ze strany od Hřenska, odkud chodí naprostá většina turistů. :)

1  Poděkujte uživateli Vlastimil J.

Recenzováno: 4. listopadu 2017

Nádherná příroda a i příjemná procházka. Ale ke konci potkáváte spoustu lidí a příroda ztrácí své kouzlo. Na pivo jsme čekali ve frontě 20 min. a mám jen málo fotek bez lidí. Pokud nemáte rádi davy turistů tak nedoporučuji.

1  Poděkujte uživateli Barka F.
Recenzováno: 28. října 2017

Pravčická brána je oprávněně symbol parku. Nicméně dá se zde najít spousta jiných krásných míst.
U hotelu se platí vstup, v areálu jsou 3 vyhlídky z vrcholků skal.

1  Poděkujte uživateli lujelin.
Recenzováno: 11. října 2017

Když jste v Českém Švýcarsku, tak Pravčickou bránu prostě musíte vidět - a ona vážně stojí za ten výšlap!
My jsme si udělali okruh: Mezní Louka (parkoviště u hotelu) - soutěsky Kamenice (Divoká i Edmundova soutěska - projížďky na pramici) - Hřensko - Pravčická brána - Mezní Louka (asi 15 km).
K Pravčické bráně se ale můžete vydat rovnou z Hřenska, kde necháte auto. Nahoru je to asi 3,5 km - nejprve po silnici, pak lesem a nakonec pěšinou kolem skal. Šlapete sice stále do kopce, ale vážně to stojí za to! Pravčická brána, restaurace Sokolí hnízdo, vměstnaná mezi skály, impozantní výhledy ze 3 vyhlídek...prostě paráda. V restauraci je v horním patře i výstava fotek z Českého Švýcarska. Rozhodně doporučuji!

1  Poděkujte uživateli Mischala.
Recenzováno: 8. října 2017 prostřednictvím mobilu

Krasna prochazka ze Hřenska. I kdyz po sezone, stale hrozne moc lidi, ale výhled do okolní krajiny stojí za to. Doporucuji

1  Poděkujte uživateli Tomáš T.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Pravcicka brana, si také prohlíželi

Hřensko, Ústecký Kraj
Hřensko, Ústecký Kraj

Už jste navštívili Pravcicka brana? Sdílejte své zkušenosti!