“Velké muzeum, stálá expozice a aktuální výstavy.”

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Podrobnosti o atrakci
Recenzováno: 4. března 2018

Vyhraďte si více času, expozice je rozsáhlá. Podrobná historie české bižuterie, od prvopočátků až k současnosti.
Možnost nákupu pěkných šperků za dobrou cenu.
Parkování na nedalekém placeném parkovišti.

Poděkujte uživateli PragueMarek.
MSB_Jablonec, Manažer komunikace s hosty v zařízení Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 18. června 2018

Děkujeme za Vaši návštěvu a kladné hodnocení muzea.

Recenzováno: 4. prosince 2017

Tramvají z Liberce lze spojit pobyt v této oblasti v krásný nejenom krajinný, ale i umělecký zážitek. Letošní letní výstava desítek sklářských a bižuterních výrobců byla opětně ozdobou Jablonce a je skvělé, že tradice těchto akcí zůstala pro našince i turisty ze zahraničí po prakticky padesáti letech stále zachována.

1  Poděkujte uživateli Milos V.

Děkujeme Vám za návštěvu našeho muzea společně s výstavou Křehká krása, kterou v jabloneckém Eurocentru každoročně pořádá Svaz výrobců skla a bižuterie. Budeme se těšit na další Vaši návštěvu i v letošním roce.

Recenzováno: 20. října 2017

Až po 30 letech ježdění do Jablonce jsem navštívil toto muzeum. Byl jsem překvapen. Sbírka výrobků je úžasná takže i muž v expozici stráví 2 hodiny. Pokud jdete se ženou, nebo zajdete do dětské herny, tak se prohlídka protáhne nad 3 hodiny.

1  Poděkujte uživateli Filip V.
MSB_Jablonec, Manažer komunikace s hosty v zařízení Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 23. října 2017

K návštěvě muzea není nikdy pozdě! Děkujeme za Vaši návštěvu a jsme rádi, že se Vám u nás líbilo.

Recenzováno: 31. srpna 2017

Moc se mi muzeum líbilo. Muzeum vystavuje hodně uměleckých předmětů ze skla a bižuterie. V přízemí je také prostor pro krátkodobé výstavy.

Poděkujte uživateli Jakub D.
MSB_Jablonec, Manažer komunikace s hosty v zařízení Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 20. září 2017

Jsme velice rádi, že se Vám v muzeu líbilo a děkujeme za hodnocení.

Recenzováno: 29. srpna 2017

Expozice bižuterie a skla je opravdu nádherná a taky šikovně udělaná. Dvě patra nejsou příliš rozlehlá na to, abyste se vyčerpali ve třetí místnosti, ale zároveň dost prostorná na to, abyste se mohli dostatečně pokochat.
Obě části - bižuterie a sklo - se zaměřují na historii i současnost, dozvíte se něco o technologiích, ale zalahodí vám i praktické ukázky krásy českého skla.
A navíc, na jednu vstupenku se dostanete hned na čtyři expozice najednou, nejenom v hlavním muzeu. Velmi se nám líbila část výstavy v kostele sv. Anny, kde jsou vystaveny studentské a žákovské práce.
Neváhejte a navštivte je všechny.

Poděkujte uživateli Harry S.
MSB_Jablonec, Manažer komunikace v zařízení Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 20. září 2017

Děkujeme za Vaši recenzi a doporučení. Jsme rádi, že se Vám u nás líbilo.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, si také prohlíželi

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Už jste navštívili Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou? Sdílejte své zkušenosti!