“Absolutní tma”

České muzeum stříbra
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: České muzeum stříbra sídlí v budově gotického Hrádku, který je zmiňován již v roce 1312. Muzeum je pokračovatelem Archeologického sboru Vocel, založeného v roce 1877. Dnes patří muzeum mezi nejstarší a, se 185.000 sbírkovými předměty, mezi nejbohatší muzea v České republice. Dva návštěvnické okruhy na Hrádku mapují těžbu stříbra. Návštěvník může navštívit i středověký důl a projít cca 600 m dlouhou štolou svatého Jiří. Další expozice najdete v Kamenném a Tylově domě.
Recenzováno: 23. srpna 2015

Na to, že s manželkou jezdíme do Kutné Hory každý rok, tak až letos (duben 2015) jsme se odhodlali, že si uděláme i výlet do tohoto muzea. Byl to naprosto super zážitek - výborná procházka podzemím, ukázka "absolutní tmy" (což byl opravdu báječný zážitek) i ta možnost podívat se, jak se pracovalo před mnoha a mnoha lety. Mít děti, jedu tam s nimi na edukativní výlet :)

Poděkujte uživateli Lukas H.

Recenzováno: 29. července 2015 prostřednictvím mobilu

Naprosto fantastický zážitek, který nelze doporučit těm, kteří trpí klaustrofobií. Ukázáno jak težké bylo dobývání stříbrné rudy. Ještě že jsme měli helmy, v některých místech bylo v dole opravdu těsno.

Poděkujte uživateli Michal A.
Recenzováno: 8. listopadu 2014

Muzeum stribra ukazuje tezky zivot horniku,kteri kutali stribro od utleho mladi,v malych prostorech,ve tme spoustu hodin.Naproti tomu stoji rostouci mestanska trida,slechta a kral,kteri by bez stribra nebyli nic.

Poděkujte uživateli Pavel K.
Recenzováno: 5. října 2014

Hezky strávené odpoledne. Pro děti super zážitek. :-) Jen Škoda ze si to nemohou projít všichni turisté. Je to omezeno velikosti chodeb. Šel jsem nakřivo a ještě ohnutej, ale bylo to super. PS : ještě že jsme měli helmy :-)

Poděkujte uživateli Agaza.
Recenzováno: 26. září 2017 prostřednictvím mobilu

Poděkujte uživateli Joe S.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo České muzeum stříbra, si také prohlíželi

Už jste navštívili České muzeum stříbra? Sdílejte své zkušenosti!