“Muzeum stříbra”

České muzeum stříbra
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: České muzeum stříbra sídlí v budově gotického Hrádku, který je zmiňován již v roce 1312. Muzeum je pokračovatelem Archeologického sboru Vocel, založeného v roce 1877. Dnes patří muzeum mezi nejstarší a, se 185.000 sbírkovými předměty, mezi nejbohatší muzea v České republice. Dva návštěvnické okruhy na Hrádku mapují těžbu stříbra. Návštěvník může navštívit i středověký důl a projít cca 600 m dlouhou štolou svatého Jiří. Další expozice najdete v Kamenném a Tylově domě.
Recenzováno: 21. června 2016

šli jsme cestu stříbra a bylo to moc hezké, sice v některých místech dost úzké, ale o to dobrodružnější. Doporučuji

Poděkujte uživateli Vendula710.
K dispozici jsou novější recenze destinace České muzeum stříbra
Zobrazit nejnovější recenze

Recenzováno: 25. května 2016

To nejlepší co jsem v Kutné Hoře zažil byla návštěva středověkého stříbrného dolu. Naší skupině byl podán perfektní a ucelený výklad ze strany průvodkyně slečny marušky Heřmánkové, která je opravdu profík ve své profesi. Při návštěvě dolu se nejen dozvíte fakta, ale také si na vlastní kůži vyzkoušíte jaké je to být horníkem té doby. Nezapomenutelný zážitek. Bravo Kutná Horo :)

Poděkujte uživateli Jára M.
cms-kh, Manažer komunikace v zařízení České muzeum stříbra, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 24. června 2016

Děkujeme za Vaše hodnocení. Jsme rádi že se Vám u nás líbilo! .-)
Marušce vyřídíme pochvalu :-)

Recenzováno: 22. května 2016

Perfektní expozice, vynikající průvodce (v angličtině!), nesmírně zajímavá zkušenost, vřele doporučuji!

Poděkujte uživateli Jakub H.

Děkujeme za Vaše hodnocení. Jsme rádi že se Vám u nás líbilo! .-)

Recenzováno: 4. února 2016 prostřednictvím mobilu

Tato památka sloužila jako královské sídlo českému králi byla ve 13. století druhým nejvýznamnějším městem Po Praze těžilo se Stříbro
Dnes se zde razí stříbrné groše které si zde můžete koupit dále se zde konají české tradiční svatby nádherných prostorech památky

1  Poděkujte uživateli Zdeněk J.
cms-kh, Manažer komunikace v zařízení České muzeum stříbra, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 9. února 2016

Dobrý den, Zdeňku,
omlouvám se, ale zřejmě jste vybral v hodnocení jiný objekt. Navštívil jste Vlašský dvůr :-) Naše muzeum sídlí na Hrádku a přes zimu bývá zavřené. U nás je také zajímavá expozice a možnost navštívit středověký důl, takže až zase budete mít cestu, určitě nás navštivte! Děkujeme :-)
za České muzeum stříbra
Edita Dvorská

Recenzováno: 23. srpna 2015

Na to, že s manželkou jezdíme do Kutné Hory každý rok, tak až letos (duben 2015) jsme se odhodlali, že si uděláme i výlet do tohoto muzea. Byl to naprosto super zážitek - výborná procházka podzemím, ukázka "absolutní tmy" (což byl opravdu báječný zážitek) i ta možnost podívat se, jak se pracovalo před mnoha a mnoha lety. Mít děti, jedu tam s nimi na edukativní výlet :)

Poděkujte uživateli Lukas H.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo České muzeum stříbra, si také prohlíželi

Už jste navštívili České muzeum stříbra? Sdílejte své zkušenosti!