“Muzeum a skvělý důl”

České muzeum stříbra
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: České muzeum stříbra sídlí v budově gotického Hrádku, který je zmiňován již v roce 1312. Muzeum je pokračovatelem Archeologického sboru Vocel, založeného v roce 1877. Dnes patří muzeum mezi nejstarší a, se 185.000 sbírkovými předměty, mezi nejbohatší muzea v České republice. Dva návštěvnické okruhy na Hrádku mapují těžbu stříbra. Návštěvník může navštívit i středověký důl a projít cca 600 m dlouhou štolou svatého Jiří. Další expozice najdete v Kamenném a Tylově domě.
Recenzováno: 4. října 2016

Pokud navštívíte Kutnou Horu určitě nevynechejte návštěvu uvedeného muzea.Dozvíte se spoustu zajímavostí z historie těžby stříbra a života v Kutné Hoře.Určitě stojí za návštěvu i důl,který ukazuje velmi věrně historii těžby stříbra a život v dole.Určitě si však prohlídku dolu objednejte dostatečně dopředu-rezervujte na webu muzea! Prohlídky jsou hlavně v hlavní sezoně často i několik dní dopředu rezervované.Do dolu také nelze s malým dítětem ( myslím až od 10.roků věku? )...

Poděkujte uživateli Tomáš J.

Recenzováno: 17. srpna 2016 prostřednictvím mobilu

Cesta stribra super zazitek, uzke chodbicky byly skvele. Vyklad pana Adama na jednicku. Moc se nam prohlidka libila.

Poděkujte uživateli Lucie Š.
Recenzováno: 21. června 2016

šli jsme cestu stříbra a bylo to moc hezké, sice v některých místech dost úzké, ale o to dobrodružnější. Doporučuji

Poděkujte uživateli Vendula710.
Recenzováno: 25. května 2016

To nejlepší co jsem v Kutné Hoře zažil byla návštěva středověkého stříbrného dolu. Naší skupině byl podán perfektní a ucelený výklad ze strany průvodkyně slečny marušky Heřmánkové, která je opravdu profík ve své profesi. Při návštěvě dolu se nejen dozvíte fakta, ale také si na vlastní kůži vyzkoušíte jaké je to být horníkem té doby. Nezapomenutelný zážitek. Bravo Kutná Horo :)

Poděkujte uživateli Jára M.
cms-kh, Manažer komunikace v zařízení České muzeum stříbra, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 24. června 2016

Děkujeme za Vaše hodnocení. Jsme rádi že se Vám u nás líbilo! .-)
Marušce vyřídíme pochvalu :-)

Recenzováno: 22. května 2016

Perfektní expozice, vynikající průvodce (v angličtině!), nesmírně zajímavá zkušenost, vřele doporučuji!

Poděkujte uživateli Jakub H.

Děkujeme za Vaše hodnocení. Jsme rádi že se Vám u nás líbilo! .-)

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo České muzeum stříbra, si také prohlíželi

Už jste navštívili České muzeum stříbra? Sdílejte své zkušenosti!