“Skvělá prohlídka!”

České muzeum stříbra
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: České muzeum stříbra sídlí v budově gotického Hrádku, který je zmiňován již v roce 1312. Muzeum je pokračovatelem Archeologického sboru Vocel, založeného v roce 1877. Dnes patří muzeum mezi nejstarší a, se 185.000 sbírkovými předměty, mezi nejbohatší muzea v České republice. Dva návštěvnické okruhy na Hrádku mapují těžbu stříbra. Návštěvník může navštívit i středověký důl a projít cca 600 m dlouhou štolou svatého Jiří. Další expozice najdete v Kamenném a Tylově domě.
Přispěvatel úrovně 3
14 recenzí
Recenze atrakcí (3)
common_n_attraction_reviews_1bd8 5 bodů za pomoc
“Skvělá prohlídka!”
Recenzováno: 17. dubna 2017

Prohlídka dolu se nám velice líbila, bavila i naši 15letou dceru. Paní průvodkyni bych hodnotila na jedničku s hvězdičkou. Nebylo co vytknut, určitě doporučuji.

Navštíveno v dubnu 2017
Užitečné?
Poděkujte uživateli Helena J.

230 recenzí od naší komunity

Recenze atrakcí (71)
common_n_attraction_reviews_1bd8 2 body za pomoc
“Super prohlídka dolu”
Recenzováno: 23. ledna 2017

Pokud jste v Kutné Hoře, rozhodně navštivte muzeum stříbra a vřele doporučuji především návštěvu dolu, kde zažijete trochu adrenalinu mezi úzkými uličkami dolu a kde na vlastní "kůži" zažijete, co je absolutní tma. Doporučuji zarezervovat si místa do dolu na webu, jinak nemáte téměř možnost na prohlídku jít.

Navštíveno v červnu 2016
Poděkujte uživateli jitapekarova.
Přispěvatel úrovně 5
63 recenzí
Recenze atrakcí (35)
common_n_attraction_reviews_1bd8 12 bodů za pomoc
“Muzeum a skvělý důl”
Recenzováno: 4. října 2016

Pokud navštívíte Kutnou Horu určitě nevynechejte návštěvu uvedeného muzea.Dozvíte se spoustu zajímavostí z historie těžby stříbra a života v Kutné Hoře.Určitě stojí za návštěvu i důl,který ukazuje velmi věrně historii těžby stříbra a život v dole.Určitě si však prohlídku dolu objednejte dostatečně dopředu-rezervujte na webu muzea! Prohlídky jsou hlavně v hlavní sezoně často i několik dní dopředu rezervované.Do dolu také nelze s malým dítětem ( myslím až od 10.roků věku? )...

Navštíveno v červenci 2016
Užitečné?
Poděkujte uživateli Tomáš J.
Přispěvatel úrovně 2
5 recenzí
Recenze atrakcí (3)
“Perfekt II. okruh”
Recenzováno: 17. srpna 2016 prostřednictvím mobilu

Cesta stribra super zazitek, uzke chodbicky byly skvele. Vyklad pana Adama na jednicku. Moc se nam prohlidka libila.

Navštíveno v srpnu 2016
Užitečné?
Poděkujte uživateli Lucie Š.
Přispěvatel úrovně 6
93 recenzí
Recenze atrakcí (56)
common_n_attraction_reviews_1bd8 44 bodů za pomoc
“Muzeum stříbra”
Recenzováno: 21. června 2016

šli jsme cestu stříbra a bylo to moc hezké, sice v některých místech dost úzké, ale o to dobrodružnější. Doporučuji

Navštíveno v květnu 2016
Poděkujte uživateli Vendula710.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo České muzeum stříbra, si také prohlíželi

Už jste navštívili České muzeum stříbra? Sdílejte své zkušenosti!