“Krásný empírový zámek s rozsáhlým anglickým parkem”
Recenze Zámek Kačina

Zámek Kačina
Recenzováno: 13. května 2018

Působivá stvavba s rozsáhlým anglickým parkem, zajímavou a bohatou bylinkovou zahradou a skleníkem, naučná a zábavná lesní stezka pro děti. Dá se tu strávit přijemné "líné" odpoledne. V zámecké kavárně odpoledne už jak u snědeného krámu - škoda, kávička s dortíkem by byla excelentním zakončením. Možná je to v sezoně lepší.

Poděkujte uživateli Michaela B.

Recenzováno: 13. prosince 2017 prostřednictvím mobilu

Zámek Kačina je moje srdeční záležitost. Poprvé když jsem na ni byla před 15 lety měla jsem to štěstí potkat úžasného Pana Průvodce, na kterého nikdy nezapomenu. Díky němu jsem se zamilovala do historie a začala víc cestovat. V interiéru zámku se nachází Muzeum českého venkova založené již roku 1891, jež spadá pod správu Národního zemědělského muzea. Dále je zde knihovna rodu Chotků čítající na 40 000 svazků z doby od 16. po 19. století, zámecké divadlo, lékárna a skleník.

1  Poděkujte uživateli Odvarkova.
Recenzováno: 16. října 2017

Po několikaleté práci velmi vkusně a citlivě zpřístupněno.
Přilehlý a rozsáhlý park vyloženě vyzývá k procházkám.
Dříve byl zámek vyloženě v houštinách a park neudržovaný, tudíž i zámek nikoho nelákal.
Nyní je krásně vidět i ze silnice, štěrkové cesty vysypané a udržované, všude lavičky.
Na zámku se několikrát do roka konají akce, které si získali velkou oblibu. Např. noční prohlídky, vinobraní, cukrářské, nebo jezdecké slavnosti.
Pokud by to pro vás bylo málo, můžete zde vstoupit i do svazku manželského....

1  Poděkujte uživateli Robert D.
Recenzováno: 13. září 2017

Tento zámek jsme navštívili v září letošního roku. Ohromil nás svoji překrásnou architekturou, je v jiném slohu než ostatní zámky - empír. Uvnitř je krásně zařízený. Za prohlídku stojí i zámecký park. Doporučuji!!!

1  Poděkujte uživateli vladislavapavova.
Recenzováno: 1. září 2017 prostřednictvím mobilu

Na tento zámek jsem byl opravdu zvědavý. Parkoviště je neoznačené a pomerne male, jinak je snadno přístupné po silnici c 2. Zvenku vypada jako Bily dum ve Washingtonu. Ale to prostredi se mi zdalo ponekud divne, jen tráva vsude, u silnice par stromu a najednou stavba, jako kdyby tam najednou vyrostla. Zevnitř je to klasicky zámek s vybavením, nekdy puvodnim ale verohodnym. Nektere mistnosti byly opravdu male, nedoporučuji pro vetsi skupiny. V zahradě se připravovala akce na víkend tak jsme tam ani nesli, kdo je fanoušek stihacek tak nad zámkem naletavaji na nedaleké letiste L159 a Grippeny. Jako návštěva zámku na kratší výlet idealni.

1  Poděkujte uživateli Marek K.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Kačina, si také prohlíželi

Kutná Hora, Středočeský kraj
Kutná Hora, Středočeský kraj

Už jste navštívili Zámek Kačina? Sdílejte své zkušenosti!