“Krásný zámek”
Recenze Zámek Kačina

Zámek Kačina
Recenzováno: 5. července 2018

Nádherný zámek, krásné okolí, zajímavá historie i současnost, mhoho knih. Občerstvení poblíž. Stojí za návštěvu.

Poděkujte uživateli Michael M.

Recenzováno: 18. května 2018

skvělý z venku i uvnitř fakt povedené dílko architektonicky zajímavé a pěkný park kolem zámku a zahrad

Poděkujte uživateli Bara D.
Recenzováno: 13. května 2018

Působivá stvavba s rozsáhlým anglickým parkem, zajímavou a bohatou bylinkovou zahradou a skleníkem, naučná a zábavná lesní stezka pro děti. Dá se tu strávit přijemné "líné" odpoledne. V zámecké kavárně odpoledne už jak u snědeného krámu - škoda, kávička s dortíkem by byla excelentním zakončením. Možná je to v sezoně lepší.

Poděkujte uživateli Michaela B.
Recenzováno: 13. prosince 2017 prostřednictvím mobilu

Zámek Kačina je moje srdeční záležitost. Poprvé když jsem na ni byla před 15 lety měla jsem to štěstí potkat úžasného Pana Průvodce, na kterého nikdy nezapomenu. Díky němu jsem se zamilovala do historie a začala víc cestovat. V interiéru zámku se nachází Muzeum českého venkova založené již roku 1891, jež spadá pod správu Národního zemědělského muzea. Dále je zde knihovna rodu Chotků čítající na 40 000 svazků z doby od 16. po 19. století, zámecké divadlo, lékárna a skleník.

1  Poděkujte uživateli Odvarkova.
Recenzováno: 16. října 2017

Po několikaleté práci velmi vkusně a citlivě zpřístupněno.
Přilehlý a rozsáhlý park vyloženě vyzývá k procházkám.
Dříve byl zámek vyloženě v houštinách a park neudržovaný, tudíž i zámek nikoho nelákal.
Nyní je krásně vidět i ze silnice, štěrkové cesty vysypané a udržované, všude lavičky.
Na zámku se několikrát do roka konají akce, které si získali velkou oblibu. Např. noční prohlídky, vinobraní, cukrářské, nebo jezdecké slavnosti.
Pokud by to pro vás bylo málo, můžete zde vstoupit i do svazku manželského....

1  Poděkujte uživateli Robert D.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Kačina, si také prohlíželi

Kutná Hora, Středočeský kraj

Už jste navštívili Zámek Kačina? Sdílejte své zkušenosti!