Techmania Science Center
Č. 6 z 71 zařízení v kategorii aktivity – Plzeň
Zábava pro celou rodinu

Moc hezké zábavní centrum. Ovšem spíše pro školní děti a jejich rodiče. My se zde chvíli zabavili i... přečíst další informace

Recenzováno: 9. prosince 2019
Lucie P
Plzeň, Česká republika
částečně pobavení, částečně ponaučení

Vybudovaný technický park pro děti i dospělé. Na mě trochu působí spíše jako zábavný park a málo z... přečíst další informace

Recenzováno: 3. října 2019

Recenzováno: 11. prosince 2018

Úžasná interaktivní zábava zaměřená na vědu a techniku, pro všechny věkové kategorie. Strávit se zde dá celý den, půl dne je málo. K dispozici je i restaurace v komplexu, vřele doporučuji. Část expozic se pravidelně mění, vždy objevíte něco nového. Od parního stroje až po nové digitální technologie.

Datum zážitku: červenec 2018
Poděkujte uživateli Dagmar K.
Recenzováno: 18. listopadu 2018 prostřednictvím mobilu

Techmanii jsme navštívili od roku 2008, kdy ji otevřeli, několikrát a postupně sledovali její růst. Svého druhu byla v ČR průkopníkem "hracích" vědeckých a technických muzeí a dnes, když je takových plno, patří jistě k těm lepším a zábavnějším. Expozici zpestřuje i integrované minimuzeum Škody, v jejímž arealu Techmania je, či zavěšená Entropa Davida Černého.
Když jsme se v Plzni ocitli zhruba s jedenapůlročním dítětem, dlouho jsme zvažovali, zda je Techmania to pravé, ale vcelku byla. Ne snad, že by se holčička poučila o tom, jak vzniká střídavý proud nebo jak zdravá je zelenina, ale umístění Techmanie do prostorných továrních hal a celková kompozice expozice jí dala nebývalý prostor k rozletu. To jednak a jednak pohyblivé exponáty jsou zajímavé pro návštěvníky každého věku, i když z různých důvodů. V Techmanii je i velký dětský koutek se skluzavkami a různým lezením. Prý je pro děti od 3 let, ale vysvětlujte to ročnímu dítěti, které už vběhlo dovnitř a leze na plastovou skluzavku... (Na tu velkou, vysokou celé patro, se naštěstí bála.)
Během svého rozšiřování si Techmania pořídila i obstojnou jídelnu, takže je to vcelku reprezentativní instituce svého druhu, která Plzni ani Česku nedělá ostudu. Ve srovnání třeba s kodaňským Experimentariem je sice vcelku malá, ale třeba ce srovnání s ostravským hracím muzeem je, řekl bych, příjemnější.

Datum zážitku: listopad 2018
Poděkujte uživateli 858miland.
Recenzováno: 7. listopadu 2018

Skvělá věc, možnost si vše osahat, vyzkoušet, vidět. Jen těch peněz za návštěvu celé rodiny (3 lidé) je hodně. Uvítali bychom snížené vstupné pro rodinu.

Datum zážitku: červenec 2018
1  Poděkujte uživateli Jalepozi.
Recenzováno: 15. října 2018

Techmanii jsme navštívili na přání syna, který zde již byl se školou. Bohužel jsme dorazili až krátce po 14. hodině a necelé 3 hodiny na prohlídku byly málo. Některé exponáty nás zaujaly více, některé méně. Hodinu před zavírací dobou se už vytíralo a uklízelo. Hodně mě překvapila malá návštěvnost, chvílemi jsem měla pocit, že jsme v Techmánii sami, ale o to více jsme si to užili.

Datum zážitku: říjen 2018
2  Poděkujte uživateli JPMLazne.
Recenzováno: 2. října 2018 prostřednictvím mobilu

Techmanii jsme navštívili společně s dětmi na doporučení spolužáků, parkování přímo vedle na parkovišti, což jsme se dozvěděli až při příchodu dovnitř.Auto jsme nechali hned vedle v ulici dle navigace, také bez problému.Doporučuji spíše jako zábavnou formu vzdělávání pro školáky, možnost si vše vyzkoušet.Fyzika, chemie, atd formou zábavy.Strávili jsme zde zhruba 3 hodiny.Rodinné vstupné 680 Kč není zrovna málo, ale vzhledem k exponátům přiměřené.Jedna návštěva stačila.Celkově stojí za návštěvu.

Datum zážitku: říjen 2018
Poděkujte uživateli mk722017.