Kryptograf
Nedělní odpoledne :-)

Skvělě zorganizovaná únikovka. Nic bychom neměnily. Skvěle jsme si to užily. Úkoly/ hádanky pecka... přečíst další informace

230_anetar
Kryptovirus

Krasne vymyslene, skvely servis kolem, moc hezka prochazka Prahou, zajimava mista na sifry. Sifry... přečíst další informace

dasaf2020

192443 recenzí
Recenzováno: 12. května 2018 prostřednictvím mobilu

Mám za sebou mnoho unikovek a toto bylo vysloveně zklamání.
Hodně chození, jen hlavolamy a žádné hledání-v podstatě 5k okruh, kde se sbírají data a zadávají se do zámku.
Pravda, jsem Pražák, takže me krásy Prahy neberou tak jako cizince a zároveň už jsem absolvoval mnoho soustředění a Team buildingu, takže mám s čím srovnávat. Kdybychom byli bývali investovali čas a peníze do Geocachingu v centru Prahy, udělali bychom lip.

Datum zážitku: květen 2018
Poděkujte uživateli 558janp.
Jiří Š, Vlastník v zařízení Kryptograf, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 19. května 2018

Vaše zklamání nás upřímně mrzí, avšak pramení pravděpodobně z toho, že jste se nedostatečně informoval o tom, za co se chystáte svoje peníze utratit. Vaše recenze je jako kdybyste si zaplatil lístek do ZOO a pak si stěžoval, že tam jsou zvířata a musíte chodit pěšky. Naše hry jsou totiž především o logických úkolech, hlavolamech a chození. Výrazně se liší od klasických únikovek a chápeme, že to není úplně pro každého. Na webových stránkách však transparentně informujeme o délce trasy a píšeme: „Krok za krokem budete s použitím své logiky, představivosti, důvtipu a selského rozumu řešit jednotlivé úkoly, záhady a hlavolamy, překonávat překážky a přesouvat se mezi stanovišti. Ke splnění dostanete mapu a batoh plný záhad, šifer a hlavolamů, zbytek je už na vás.“ Není tam žádná zmínka o hledání. V případě, že jste měli zájem pouze hledat něco schovaného, a ne řešit hlavolamy a logické úkoly, geocaching by byl pro Vás opravdu lepší volbou.

Jiří Śindelář

Recenzováno: 1. října 2017

Máme už za sebou 4 vnitřní únikovky a toto byla naše první venkovní. Kladně bych hodnotil nápad nést si celou hru s sebou na zádech v batohu a dva zajímavé hlavolamy vyžadující zručnost. Atmosféra hry byla ale špatná, až ubohá. Na úvod nám bylo sděleno stručné info co se stalo - že byla Eliška unesena a že ji musíme zachránit, získáním výkupného. Nic víc. Rozuzlení příběhu je lehce nesmyslné a na atmosféře hry příliš nepřidává. Úkoly s příběhem vůbec nesouvisely a některé bylo možné obejít použitím selského rozumu. Indície k úkolům byly vesměs změtí papírů a karet, občas dokonce s nalepeným papírkem upravující dodatečně zadání. Možná by přidalo na zajímavosti více interakcí s okolím než pouze obíhání letopočtů na domech a informačních cedulích s dosazováním do vzorců. Ačkoliv to byla vcelku příjemná procházka Prahou, obouchané pomůcky a dodatečně poupravené indície působily velmi amatérsky a cena 1300,- Kč je tak velmi přemrštěná. Myslím že i za poloviční cenu by mohly být pomůcky profesionálněji připraveny a úkoly o něco důvtipnější.

Datum zážitku: říjen 2017
1  Poděkujte uživateli kudlacek.
Petra H, Vlastník v zařízení Kryptograf, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 23. října 2017

velmi nás mrzí Vaše zklamání.

Hra má svůj příběh i smysl. Zřejmě Vám ho náš nový kolega neinterpretoval celý (když jsme kolegu zaučovali, příběh říkal hezky a tímto Vám moc děkujeme, že jste nás upozornili na to, že bez našeho dozoru to fláka).

Vzácný prsten, který se v Eliščině rodině dědil z generace na generaci, před roky ukryl Eliščin pradědeček. Aby ho jen tak někdo nenašel, zašifroval ho různými hádankami a hlavolamy. Jediné, co po pradědečkovi zbylo, byl jeho batoh a mapa, které jste dostali. Vašim úkolem bylo tento prsten nalézt a do 5 hodin přinést, abychom pomocí něho Elišku zachránili.

Vzhledem k tomu, že batoh včetně hlavolamů je po pradědečkovi, tak nové zářivé pomůcky by nebyly úplně na místě. Pokud jde o nalepený papírek upravující zadání, bylo to kvůli dočasné uzavírce na trase vzhledem k rekonstrukci, která měla původně trvat týden. Ale máte pravdu, plně souhlasíme, že v tom okamžiku jsme to vyřešili amatérsky. Naše chyba, ale občas je náročné včas odchytit každou rekonstrukci či uzavírku (kterých je v Praze požehnaně) na všech našich trasách a přizpůsobit tomu hru.

Chápu, že bez příběhu mise nedávala smysl a celkově Vám to zkazilo dojem z hry. Omlouváme se za kolegu. Kdyby Vám byl řečený celý příběh, myslím, že by Vaše reakce byla jiná. Pokud se mýlím a samotné hlavolamy a úkoly pro Vás nebyly dostatečně zajímavé a u hry jste se nezabavili, tak je nám to opravdu líto, ale nikdy nelze vyhovět všem. Těší náš však, že reakce většiny našich zákazníků jsou velmi pozitivní.

Děkujeme Vám za konstruktivní kritiku, díky které můžeme podniknout kroky ke zlepšení.

Petra Hodálová

Recenzováno: 17. září 2017

Venkovní únikovou hru Kryptovirus jsem dala příteli k našemu výročí, neboť má rád procházky po Praze a zároveň ho baví přemýšlet a řešit hádanky. V obou ohledech hra předčila naše očekávání. Zpočátku byly úkoly jednoduché, ale postupně se obtížnost stupňovala. Takže pro úspěšné nalezení kódu jsme se chvílemi docela zapotili. Celkově se nám hra moc líbila, zejm. tím, jak byla promyšlená. Oceňujeme, že v záplavě indoorových únikových her někdo dokázal vymyslet hru, která je na čerstvém vzduchu a díky které můžete strávit hezké odpoledne. Chystáme se vyzkoušet i další hry od společnosti Kryptograf.

Poděkujte uživateli cat_rum.
Recenzováno: 15. září 2017

Parádní venkovní aktivita s přáteli. Užili jsme si pěkné odpoledne v centru, vylepšené řešením úkolů bez časového presu... A i pivo bylo :)

Poděkujte uživateli Lamsone.
Recenzováno: 3. září 2017 prostřednictvím mobilu

Přišlo nám to fajn, bylo na tom pozitivní, že vás nikdo nehoní a tak si v klidu při řešení úkolů můžete sednout na kávu nebo na pivo. Fajn rodinná procházka Prahou i když pro vášnivé lovce multi-cachek ta forma nebude novinkou. Nic méně jako rodinný program v Praze doporučujeme.

Poděkujte uživateli Rempli.