The Padlock - Escape game Prague
Mise 53 a Hřbitov

Mise 53 a Hřbitov byli naprosto vynikající, skvělá atmosféra, promyšlené hlavolamy, přitom... přečíst další informace

Recenzováno: včera
danafD8004ER
Trezor

Máme za sebou více jak 50 únikovek a tahle nová hra od The Padlock patří k tomu nejlepšímu, co jsme... přečíst další informace

Recenzováno: 6. listopadu 2020
lockbusters
Česká republika

Recenzováno: 21. května 2020

Když jsem viděl podmínky, kde bylo explicitně napsáno, že se musí doplácet za každých započatých 15 minut navíc tak jsem měl trošku obavy, ale už první moment ve hře ukázal, že moje obavy byly zbytečné. Hned při vstupu do místnosti příjde takový wow efekt - prostředí vypadá fakt naprosto luxusně. Ke všemu hra je příjemně dynamická a neodehrává se pouze v jednom prostředí ale v několika různých. Hádanky byly logické, avšak ze začátku jsme trošku tápali (ale to je obvyklé), hra je sice více-méně lineární, ale nepřišlo mi to jako nějaké bezduché řešení hádenek v určitém pořadí. Jedná se o zatím největší (jak místnostmi tak i počtem hádanek) hru na které jsem byl a díky rozmanitosti hádenek a prostředí to ani chvíli nenudí. Příběh mi přišel takový nedotažený, úvod super, začátek super ale pak příjde ve hře takový zlom a od té doby jsem příliš netušil proč se něco vlastně dělo a pořádně to není objasněné, celkový dojem to příliš nezměnilo, ale kdyby si tvůrci s tím příběhem trošku více pohráli bylo by to lepší. Výhodou a zároveň nevýhodou je, že během únikovky je přístupná toaleta, bohužel to znamená, že si není možné dojít na toaletu před začátkem hry (přišel jsem kvůli tomu o první momenty hry). Prostředí je čisté, gamemaster příjemný. Hra mi příjde vhodná pro zkušenější týmy a ideální počet je tak 4-5 lidí.

Datum zážitku: květen 2020
1  Poděkujte uživateli macdobytek.
Recenzováno: 11. března 2020

No, na to jak jsem se těšila dle recenzí na nejtěžší a nejlepší únikovku, tak jsem byla velmi zklamána. Příběh? Absolutně netuším, že tam nějaky byl. Když jsme pak provedli závěrečné hodnocení, tak jsme vlastně ani nevěděli, co jsme vyřešili. Jediné, co si pamatujeme z této únikovky, je hromada zámku a pouze hledání k nim nějaký klíč či číselný kód. Některé prvky ani technicky nedávaly smysl. Dost věcí v celku předvídatelných. Nic nápaditého, zajímavého, žádné WOW. Jo jako bylo to v celku dlouhé, ale hromada zámku spíš demotivující. Už vůbec nemluvím o gamemastrovi, který měl hodně povrchní přístup. Celé to bylo takové divné.

Datum zážitku: březen 2020
Poděkujte uživateli petra_G600KY.
Recenzováno: 5. ledna 2020

Na této únikovce jsme byli už cca před dvěma roky, byla naše první, ale až teď mám možnost zhodnotit ji v kontextu těch ostatních, co jsme absolvovali.
Jedná se o rozhodně jednu z nejtěžších a nejnáročnějších, odpovídá tomu i celkový čas, který na únikovku je, ale rozhodně tu nejlepší, na které jsme kdy byli!
Příběh dotažený do neuvěřitelných detailů, skvělý gamemaster, nápadité a zábavné úkoly, originální prostředí a mohla bych pokračovat, rozhodně doporučuji každému, kdo má únikovky rád, je škoda, že si ji člověk už znovu projít nemůže, protože jestli bych nějakou měla projít znovu, byla by to tato.
Must see pro každého!

Datum zážitku: únor 2019
1  Poděkujte uživateli Quest_lover.
Recenzováno: 27. listopadu 2019

Přemýšlel jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Chtěl jsem dát 3,5, ale to tu nejde, tak jsem nakonec zvolil pouze 3. Důvodů je několik. Na začátku vám je příběh vysvětlen pomocí videa na monitoru. Když už má úniková hra krásnou temnou atmosféru, tak není nic horšího, než když vám ji zboří svítíci obrazovka monitoru. Přitom by stačilo to udělat jako to je na únikové hře Čachtická paní, kdy vás do hry uvede člověk v plášti a lampičkou a vše má rázem jinou atmosféru. V průběhu hry jsme se pak bohužel setkali s technickým problémem, který musel vyřešit roommaster na dálku (nechci tu psát konkrétní problém, abych neprozradil příběh). A velikost únikové hry mě také celkem zklamala. Ale teď k tomu lepšímu. Příběh byl obstojný, kulisy opravdu velmi pěkné a technické zpracování s absencí zámečků si zaslouží uznání. Přes mnou zmíněná počáteční negativa určitě doporučuji navštívit. Je to velmi zdařilý nadprůměr, který potěší i zkušenější skupiny. Lepší úvod, příběh a délka a dal bych zde 5 hvězdiček. :)

Datum zážitku: listopad 2019
1  Poděkujte uživateli Jakub L.
Recenzováno: 22. října 2019

Extrémně dlouhá, ale skvělá a nápaditá únikovka, která vás vtáhne do děje. Každopádně zkušenějším týmům lze vřele doporučit.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli Alena K.