“Společenská akce”

U Supa
Kuchyně: Evropská, Česká
Vhodné pro: Místní kuchyně
Možnosti stravování: Večeře, Pozdě v noci, Snídaně, Obědy, Rezervace
Popis: Pivovar U Supa je nejstarším pivovarem s hostincem v Praze. Jeho kořeny sahají až do 15. století. Najdete jej v nejstarší a nejrušnější ulici Starého města zhruba uprostřed Královské cesty, kde sídlí Univerzita Karlova. V místech proslulého pivovaru a sladovny se nyní nachází vyhlášený staroměststký pivovar a restaurace „U Supa“. Je umístěn v přízemních prostorách domu, který byl dříve nazýván Dům U supa, Dům U Kindlů, Dům U Kaplířů, Dům U Kondlů nebo Dům U zlatého supa. Zdobí jej pozdně gotické renesanční klenby. Mimo pivovar se sladovnou zde sídlila v roce 1804 fabrika na bižuterii a roce 1861 světoznámá tiskárna Mercy a zlatník Gindl. Poslední rekonstrukci v roce 2016 organizovala společnost La Gare Restaurants, která má ve svém portfoliu Dům francouzské gastronomie La Gare, Les Moules a Vozovnu ve Stromovce.
Recenzováno: 15. května 2018 prostřednictvím mobilu

Kvalitní prostředí, profesionální přístup, skvělé pivo, zábavná živá hudba.
Tak příjemnou, milou, kŕasnou a slušnou obsluhu, jako byla Jituška jsem dlouho nezažil.

Děkuji

Poděkujte uživateli Petr V.

Recenzováno: 19. dubna 2018

Minulou sobotu,jsem s přítelkyní neplánovaně zavítali do restaurace U Supa.Nikdy před tím jsem tu nebyl.Jídlo bylo špičkové,poctivé a s kvalitních surovin,to se pozná. : o)
A to jejich světlé pivo,lahůdka.
Obsluhovala nás servírka Lucie.Říkala,že v restauraci pracuje krátce,ale tak milou a ochotnou obsluhu,jsem ještě nezažil.Určitě přijdem zas,naprostá spokojenost.

Poděkujte uživateli Lucie F.
Recenzováno: 8. dubna 2018 prostřednictvím mobilu

V rámci naší tour de beer jsme zašli i sem. Dali jsme si pouze pivo. Cena za víno zbytečně vysoká. Pivo bylo super. Bohužel místo je spíše pro turisty. V místě hráli i pán na harmoniku - vůbec se to tam nehodilo. Už sem asi nezajdeme.

2  Poděkujte uživateli Jan S.
Recenzováno: 21. března 2018

Restaurace a pivovar v centru. Patrně je tady pořád spousta lidí, takže žádné romantické místo, ovšem panuje zde příjemná hospodská atmosféra. Tradiční česká jídla, vlastní pivo. Obsluha hbitá a ochotná. Na hospodu trochu vyšší ceny, na centrum Prahy ale dobrý. pokud vás v centru přepadne hlad, zajděte.

1  Poděkujte uživateli plu232.
Recenzováno: 28. ledna 2018

Ač nemusím uplně restaurace v centru Prahy, tak tato příjemně překvapila. Tradiční české jídlo nezklamalo. Měl jsem koleno, které bylo vynikající a k tomu polotmavý ležák, který mě více než potěšil. Těším se na další návštěvu.

2  Poděkujte uživateli PetrHostinsky.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo U Supa, si také prohlíželi

Už jste navštívili U Supa? Sdílejte své zkušenosti!