“Skvělá kuchyně v nenápadné lokalitě”

Restaurace U Bláhů
Č. 1 571 z 6 227 Restaurace v Praze
Okolí: Praha 4
Okolí: Praha 4
Recenzováno: 10. března 2017

Restauraci U Bláhů jsme navštívili včera cestou do divadla na večerní představení, hledajíce místo poblíž, kde bychom si mohli dát před divadlem lehkou a dobrou večeři. Měli jsme zkušenost s pizzerií, která tu byla dříve, takže jsme znali místo. Na internetu jsme našli příznivé hodnocení, a tak jsme již neváhali. Schůzku jsme si dali na místě, takže místo u stolu jsem vybíral sám. Při mém příchodu před šestou večer byla restaurace dost prázdná - doufám, že to jindy bývá lepší. Na mou žádost o nekuřácký prostor jsem se dověděl, že je restaurace nekuřácká celá, což je pro mne bonus. Posadil jsem se, dal si pivo a za chvíli již tu byla i má žena. Vybírali jsme z jídelního lístku za pomoci ochotného a sympatického číšníka, jenž nevtíravě pomáhal komentáři a popisy k položkám menu. Nakonec jsme zvolili škvarkovou pomazánku jako předkrm (jednu porci pro dva nám číšník schválil, byla dobře dělitelná) a Cinzano Extra Dry jako aperitiv - dostali jsme je každý se dvěma olivami a s ledem v misce, abychom si mohli posloužit dle chuti. Vyborně! Jako hlavní chod jsme si pak dali jednu porci grilovaných žeber s výborným BBQ glazé - jednu porci - a zelený salát s vejcem 63 (kdo neví, co to je, ať se tam dojde zeptat - také jsme to nevěděli :-) ) Číšník nám vše naservíroval tak, abychom se mohli o obě jídla podělit - dva další talířky přinesl se samozřejmou ochotou. K tomu jsme zvolili červené rozlévané víno - v nápojovém lístku bylo popsáno (ne tedy jen "rozlévané červené dle nabídky"), a bylo velmi dobré. Nakonec jsem skoro litoval, když přišel čas odejít do divadla. Byli jsme opravdu nadšeni jak kvalitou jídla a pití, tak i po všech stránkách profesionální obsluhou, v tom nejlepším smyslu slova. Restauraci jsme si zapsali do našeho portfolia k další návštěvě, rádi tam vezmeme své přátele. Vřele všem doporučujeme. A pokud mohu pronést kritickou připomínku - k tak pěknému podniku bych viděl jako přínos nabídku nějakých dalších piv, kromě Braníku -který je zde ovšem zcela NA MÍSTĚ, a to doslova. Nicméně dva tři speciály (a klidně by to mohly být ty z nabídky pivovaru Staropramen, který podnik patrně zásobuje - Stella Artois, Hoegaarden, Leffe - ty má Staropramen v licenčním prodeji.

Datum návštěvy: březen 2017
Poděkujte uživateli Aleš P.

Recenzováno: 1. března 2017 prostřednictvím mobilu

Prijemna, ochotna a rychla obsluha, vyborne jidlo, pekne, nekuracke, prostredi, priznive ceny. Pro posezeni s prateli nejen u piva, idealni. Pro priklad hak vypada napr. Skvarkova pomazanka :-)))

Datum návštěvy: březen 2017

Datum návštěvy: únor 2019
Recenzováno: 8. února 2019 prostřednictvím mobilu

Datum návštěvy: únor 2019

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Restaurace U Bláhů, si také prohlíželi

Už jste navštívili Restaurace U Bláhů? Sdílejte své zkušenosti!