“Jak jsem navštívil hospodu zvanou Onos”
Recenze Taverna Onos

Taverna Onos
Okolí: Vinohrady a Vršovice
Popis: Malý kousek Řecka v samém srdci Prahy. Tradiční řecké pokrmy připravované z nejlepších surovin, nechají tou představivost cestovat napříč řeckými tradicemi a kulturou. Přijď také ochutnat řecké víno a samozřejmě tradiční nápoj Ouzo a Tsipouro. Těšíme se na návštěvu v naší nově otevřené restauraci.
Recenzováno: 14. října 2018

Protože nevydělávám tolik, abych si mohl dovolit navštěvovat přepychově drahé hospody, přivítal jsem možnost - po sečtení nejrůznějších slev - získat opravdu za pakatel slevový voucher na 400 Kč. I v neděli 14. října 2018 jsem do Taverny Onos vyrazil. Ačkoli údaje na voucheru hlásaly, že otevřeno je už od rána, musel jsem čekat až do 13. 00, než se vchod otevřel. Také jídelní lístek jsem dostal odlišný od původně inzerovaného, některé pokrmy byly nahrazeny jinými, nevládl češtinou, mluvil jen anglicky. Nicméně nakonec jsme si porozuměli.
Jídlo samotné - spolu s pivem jsem si objednal suvlaki a závitky burekakia - bylo chutné a neošizené, hranolky skutečně připravené v kuchyni z brambor (a nikoli z průmyslově vyráběných polotovarů). Jen si nejsem jist zda maso na podané na dvou špejlích skutečně vážilo 20 dkg, jak oznamoval jídelní lístek - nanejvýš tak v syrovém stavu, ještě před tepelnou úpravou (a možná ani to ne). Cenové rozpětí hlavních jídel se většinou pohybovalo mezi dvěma třemi stovkami, což mi připadá víc než drahé. Avšak za nejděsivější považuji, že ceny nealko nápojů jsou dražší než u piv, pohybují se kolem 50 korun za třetinku (1/3 litru). Jak by asi v Onosu zareagovali, kdybych se s sebou přinesl dvoulitrovou lahev coly, v obchodě pořízenou za cenu zhruba poloviční oproti zde nabízené třetince? Ale jsou si tam asi vědomi přemrštěných cen, takže beze slova před mne postavili i džbán s pitnou vodou a vůbec nic za něj nechtěli.
Závěr: máte-li tolik peněz, že nevíte co s nimi, Onos vyhledejte - a hlídejte si opilost, dolů (i nahoru) vede příkře točité schodiště. Nicméně si tam docela pochutnáte. My ostatní se tomuto místu raději vyhněmež.
Jan Jaroš

Datum návštěvy: říjen 2018
Poděkujte uživateli janjaros.
Teo N, Ιδιοκτήτης v zařízení Taverna Onos, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 16. října 2018

Hello and thank you for your time to write this review. I am so sorry my friend for your experience and i totally understand. You wanted to go to a super market, but you ended up in a restaurant. Google maps error maybe :)

Recenzováno: 28. srpna 2018 prostřednictvím mobilu

Příjemné posezení na Vinohradech, klidný a milý personál. Slušný výběr vín. Určitě ještě zavítám. Doporučuji.

Datum návštěvy: duben 2018
Poděkujte uživateli Pavel P.
Recenzováno: 18. června 2018 prostřednictvím mobilu

Vynikajici jidlo, prijemna obsluha a uzasna atmosfera.Prijela jsem z Recka na dovolenoy a byla mile prekvapena.Urcite se sem budu vracet.

Datum návštěvy: červen 2018
Poděkujte uživateli Nasia T.
Recenzováno: 18. června 2018 prostřednictvím mobilu

Výborné jídlo, super atmosféra s řeckou hudbou! Cítila jsem se tu opravdu jako v Řecku.Vřele doporučuji!

Datum návštěvy: červen 2018
Poděkujte uživateli Athina T.
Recenzováno: 6. června 2018 prostřednictvím mobilu

Jediná autenticka recka restaurace v Praze,jídlo se da popsat jediným slovem MŇAM!!!uzasna fava,fazole gigantes nebo avgolemono.Citili jsme se jako v Řecku a číšníci nas obsluhovali s úsměvem.dekujeme,přijdeme brzy.

Poděkujte uživateli 447petrab.
Teo N, Ιδιοκτήτης v zařízení Taverna Onos, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 7. června 2018

Opravdu si vážím těchto laskavých slov !! Děkuji!

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Taverna Onos, si také prohlíželi

Už jste navštívili Taverna Onos? Sdílejte své zkušenosti!