“Skvělá večeře”

Č. 1 130 z 6 186 Restaurace v Praze
Okolí: Dejvice
Okolí: Dejvice
Recenzováno: 25. listopadu 2019

Jako narozeninovou večeři jsem byl pozván do této moc pěkně vypadající restaurace. Obsluha perfektně a rychle fungovala po celou dobu naší návštěvy. Výborná Plznička s domácí hruškovicí na start. Jako předkrm famózní kapřií hranolky s dršťkovou polévkou (lepší jsem asi nejedl). Jako hlavní chod svatomartinská husička (moc dobrá) a telecí řízek - to byl spíše takový průměr - špatně naklepaný a bramborový salát obyč. Dezert vejce, což byla super třešnička na dortu:) Celkový dojem super - za ten řízek teda trošku body dolů - 4,5 - takže zaokrouhlíme hore :)

1  Poděkujte uživateli Tomáš M.

Recenzováno: 22. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Rezervaci jsme udělali týden před svatým Martinem, což mě mile překvapilo, že je ještě volné místo. Pohled na restauraci z venku mi tedy vůbec nesedí s interiérem. Uvnitř mi to přijde až moc strohé, nedodělané a neútulné i když dřevo vypadající jako staré je fajn. Ale ani sezení není obzvlášť pohodlné. Škoda..
Jídlo nám chutnalo, není nač si stěžovat, je poctivé, chutné a dobře vymyšlené ve stylu pana Punčocháře. Výborná byla paštika, skvělé buchty. Ale na druhou stranu to v celku není zážitek, za kterým by člověk jel přes celou Prahu, natož půl republiky. Chápu, je to v podstatě hospoda, ale čekal bych něco víc, abych se chtěl vracet..

1  Poděkujte uživateli JinJang.
Recenzováno: 18. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Příjemné prostředí, milá obsluha a vynikající jídlo. Svatomartinské menu a foie gras prostě nemělo chybu. Škoda, že nezbylo místo na dezert Rozhodně jsme zde nebyli naposledy.

Poděkujte uživateli luk_m824.
Recenzováno: 11. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Prostredi hezke, obsluha az na jednu cervenovlasku byla velmi prijemna a mila. Co nas mrzelo, ale je jasne, ze to nelze jinak udelat, ze byla dlouha doba, nez jsme dostali rezervaci(5tydnu) a pak zrovna nejsou treba jidla, na ktera jste se tesili, jelikoz se dost jidel meni, snad tam nekdy stihneme to, co se nam libilo na strankach v menu. Predkrmy - kapri hranolky fantasticke, pastika moc dobra, polevka drstkova dobry prumer, u vyvaru je skoda, ze sel dat pouze dohromady s Taffelspitzem, ale byla moc dobra. Co nas vsechny zklamalo, byly hlavni chody. Nebyly vylozene spatne, ale babicka vam je uvari lip. Kachna nekrupava kuzicka, nebyla stavnata, proste upecena a dlouho asi udrzovana v konvektomatu -podprumer, knedliky dobre, zeli zrovna bylo bohuzel jen dynove, ale dobre. Teleci cordon nejvetsi zklamani, je se zralym syrem, což prebije totalne chut teleciho, nebylo to stavnate, spis to drhlo v krku a doma si udelate lepsi, kase byla na nas vkus malo naslehana a jemna, salat zapomneli, ale po upozorneni donesli. Koprovka s uzenym jazykem nakonec dotycne celkem chutnala, ale vsichni jsme čekali smetanovou, myslim, ze by mělo byt upozorneno, ze to takova neni. Taffelspitz - sipkova a maso chutnalo moc, nepochopili jsme okurkovocibulovou, ktera je bez chuti, proc neni vymenena za lepsi, jinou. Co bylo zvlastni, ze kdyz toto jidlo meli 2 lide, dostali omacky v nadobkach spolecne, avsak bylo mile, ze mohli pozadat o obsluhu o pridani. Tam byla zvlastni obluha, jiz zminovana cervenovlaska, ktera nam prisla bez nadsazky trosku sjeta, rekla 2 z nas: sednete si vedle sebe kvuli omackam - zadne prosim/bylo by pro vas lepsi. Nepochopili jsme, proc v ceske hospode misto cordon nebyl treba rizek, misto mdle cibulove omack napr.svickova, avsak 3 dny po nasi navsteve na menu je, zrovna jsme proste chytli pro nas vsechny ne tolik zajimave menu. Dezerty - buchty nejlepsi, co jsme kdy ochutnali, teple s rumem a maslem top. Hruskovy zavin nesel rozkrojit ani nožem, rekli jsme to obsluze, ta dobre reagovala, ze dekuje za pripominku, ze ho maji teprv chvili na menu. A bez prehaneni v nem byly zrovna jen 2 male kousicky hrusky, zmrtlina hrebickova u nej byla moc dobra. Karamelove vejce pro nas vsechny proste velmi prumerny dezert. Shrnutí- predkrmy top, hlavni jidla prumer, dezerty moc dobre. Pivo moc dobre, chybela nam na vyber jen nejaka domaci limonada k piti.

1  Poděkujte uživateli Markéta K.
Recenzováno: 9. listopadu 2019

Návštěva 8.11.2019. Usadili nás v prvním patře. Prostředí nepůsobí vůbec špatně, nicméně je trochu cítit kuchyně (takový ten typicky hospodský smrad z kuchyně). Obsluha je velmi pozorná a rychlá. Skvělé pivo.

Pokud jde o jídlo, tak tady je to velké zklamání. Těžký průměr. Jako předrkm jsme měli kapří hranolky, které byly přechucené, v divné strouhance (do černa). Koprová majonéza nevýrazné chuti. Jako další předkrm jsme měli marinované maso (česká verze carpaccia). Nebylo to úplně špatné, ale znovu bych si to nedal (třeba jako carpaccio z Aromi...).

Jako hlavní chod jsem měl uzený hovězí jazyk s koprovou omáčkou, bramboráčky. Koprová omáčka bez smetany je přiložena samostatně, vařené vajíčko je natrhané na proužky s koprem na talíři, a to společně s uzeným jazykem a bramboráčky. Uzený jazyk nebyl špatný, ale ve stejné kavalitě ho dostanete v nekolika pražských jídelnách. Omáčka a trhané vejce s koprem není dobrý nápad. Největší hrůza byly studené bramboráčky. Představte si, že si doma uděláte bramboráčky a na druhý den je ohřejete v mikrovlnce.

Celkově se mně všechna jídla zdála studená. Jídla z menu tohoto podniku umí určitě uvařit lépe každá jiná hodpoda, kterou znáte ze svého okolí a máte ji vyzkoušenou.

Cenově to nebylo nic hrozného, řekl bych, že o trošku víc než třeba v Lokálu, ovšem kvalita jídla je třeba právě v Lokálech z Ambi sítě úplně někde jinde. Vzhledem k ne moc dostupné lokalitě se však, dle mého názoru, hosti vracet nebudou. Já rozhodně opakovat nebudu.

2  Poděkujte uživateli Martina N.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo U Matěje, si také prohlíželi

Už jste navštívili U Matěje? Sdílejte své zkušenosti!