“Slušná restaurace pro nenáročného gurmána”
Recenze U Matěje

U Matěje
Č. 1 066 z 6 196 Restaurace v Praze
Okolí: Dejvice
Okolí: Dejvice
Recenzováno: 6. října 2020

Byl jsem v restauraci u Matěje minulý rok v listopadu na večeři s rodinou a byl zvědavý na koncept moderní české kuchyně v podání Jana Punčocháře.Vize není špatná,ale chtělo by potřeba zapracovat na detailech aby celkový dojem byl o něco lepší.Úroveň obsluhy a usazení ke stolu proběhlo v pořádku asi do 5minut nám bylo přinešen jídelní lístek s menu restaurace.Po jeho prostudování jsme si objednali jako předkrm jsem si dal Kapří hranolky s koprovou majonézou food styling je podobě street stylu některé hranolky byly slepé celková chuť celkem v pořádku.Jako hlavní chod byl Telecí pavouček s karlovarským knedlíkem s aroma kopru celkový styling pokrmu byl na slušné úrovni a chuťový dojem byl velmi dobrý jako nápoj jsem měl správně načepované pivo.Celkový dojem na slušnou večeři zajímavý restaurant,ale pro gurmána jako jsem já tak jedna návštěva za rok úplně stačí.Můj osobní názor na českou kuchyni v moderním twistu je restaurace Goldie v Táboře šéfkuchaře Martina Svatka o něco lepší a kreativnější.

1  Poděkujte uživateli FIGHETRWFI.

Recenzováno: 26. září 2020 prostřednictvím mobilu

Byl jsem zde na obědě. Restaurace jednoduše nenadchne ani neurazí, ale nepociťuji, že bych se někdy chtěl vrátit.

Na úvod jsem si dal pivo, které bylo opravdu dobře natočené, ošetřené a osvěžilo. Výčepní dělá hospodu, bohužel zde mu to kazí kuchaři.
Jako předkrm jsem měl kapří hranolky. Ty byly chuťově super, bohužel lenost kuchaře způsobila, že při vhození celé porce do oleje se spojili v jednu velkou nevzhlednou hromadu.
Jako hlavní chod jsem si dal candáta a to byla bohužel chyba. Porce obsahovala 2 filety, jeden byl úplně suchý a brutálně přepečený bez známky chuti zatímco druhý byl krásně dochucený a šťavnatý... znamená to, že mi kuchař dal na talíř předpečený filet, který mu zbyl z jiné porce či co? Kefírová pěna neměla zdaleka konzistenci pěny, ale spíše fádní omáčky... hrášková tarhoňa mohla být slanější, ale jinak v pořádku. Bohužel za cca 20 minut co jsem jedl, nepřišel k našemu stolu ani jeden číšník, tak jsem neměl příležitost si požádat o dochucovadla.

Pocit z jídla zachránil dezert “Karamelové vejce s mangem”, který byl opravdu super.

Pokud pan Punčochář hlásá, že tato restaurace je jeho splněným snem, tak by se měl více zaměřit na personál kuchyně, protože tam mu rozhodně někdo ten sen ničí!

Datum návštěvy: září 2020
Poděkujte uživateli martinhP4482AD.
Recenzováno: 17. září 2020 prostřednictvím mobilu

Fajn příjemný podnik, pěkný interiér- nepůsobí přehnaně nóbl, ale naopak- pro normální lidi se skvělým jídlem. Obsluha taky fajn, doporučuji navštívit, sám se rád vrátím.

Datum návštěvy: září 2020
Poděkujte uživateli PW7777.
Recenzováno: 3. září 2020

V restauraci U Matěje jsme slavili narozeniny, všechno jídlo od předkrmů až po zákusky bylo výborné, skvěle ochucené a krásně servírované. Obsluha byla milá, usměvavá, přirozeně příjemná. Žádný restaurační fastfood, ale opravdu poctivé a naprosto profesionálně připravené jídlo - moc děkujeme a určitě doporučujeme:-)

Datum návštěvy: srpen 2020
Poděkujte uživateli vankovaeva.
Recenzováno: 27. července 2020

Dlouho jsme plánovali návštěvu a kvůli viru jsme ji museli odložit.
Prostředí hezké, ale otevřenými dveřmi pronikal neustále cigaretový kouř ze zahrádky.
Obsluha středně pozorná.
Polévka vývar s knedlíčkem - vynikající.
Dršťková - zvláštní, ale dobrá.
Pivo - perfektně ošetřené i načepované.
Selečí porchetta - hezky servírováno, ale maso už mělo odér a bylo silně nečerstvé. Zklamání
Candát s přílohou - výborný.
Telecí pavouček - staré maso, nečerstvé. Zklamání
Karamelové vejce - velmi dobré.
Rozlévané víno servírováno s korkovou vadou
Červené víno - servírováno chybně příliš teplé .
Takže cca půlka velmi dobrá až vynikající. Půlka průšvih.
Celkové zklamání, takováto restaurace by si tolik úletů neměla dovolit.

Datum návštěvy: červenec 2020
4  Poděkujte uživateli MarioNolli.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo U Matěje, si také prohlíželi

Už jste navštívili U Matěje? Sdílejte své zkušenosti!