“Pěkná vyhlídka na Prahu”

Národní Památník Na Vítkově
Č. 85 z 971 aktivity v Praze
Podrobnosti o atrakci
Recenzováno: 28. září 2017 prostřednictvím mobilu

Samotný památník je na mne hrozně ponurý a byl jsem pak rád, že jsem venku, ale vyhlídka z vrchu je moc pěkná.

Poděkujte uživateli Tomas K.

Recenzováno: 7. července 2017

Památník Vítkov je docela opomíjenou památkou Prahy. Určitě stojí za to vidět. Monumentální socha Jana Žižky. Nádherný výhled na Prahu. A také trocha aerobního cvičení při výstupu. :-)

Poděkujte uživateli Jiri1981.
Recenzováno: 12. dubna 2017 prostřednictvím mobilu

Udelaní místo pro romantickou procházku. Úžasný výhled. Za západu slunce nejhezčí pohled na Prahu a okolí.

Poděkujte uživateli Jaromír Š.
Recenzováno: 8. března 2017 prostřednictvím mobilu

Jedna z dominant Prahy, která stojí za vidění nejen zvenčí, ale u uvnitř a ze střechy. Je to obrovský památník komunistické doby a také to na vad tak i dýchne. Uvnitř je udělaná výstava a v podzemí hrob Klementa Gottwalda

Poděkujte uživateli Miloš S.
Recenzováno: 9. srpna 2016

Národní památník na Vítkově (Žižkově) je ideální místo na výlet pro milovníky historie, které zajímá období první republiky, druhé světové války a dění po druhé světové válce v naší republice. Celá expozice památníku je rozdělená na části, pročemž každá část se zabývá určitým historickým obdobím naší republiky. Jsou zde části, které se zabývají První republikou, Druhou světovou válkou, Rokem 1948, obdobím komunistické vlády, rokem 1968,... Návštěvník také může navštívit mauzoleum Klementa Gottwalda a také se může jít podívat na Prahu z trochu natradičního pohledu (ze střechy památníku). Po prohlídce si můžete dát šálek dobré kávy v místní kavárně :-)
Návštěva památníku je velmi zajímavá a každému bych jí doporučil.

Poděkujte uživateli Tomáš M.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Národní Památník Na Vítkově, si také prohlíželi

Už jste navštívili Národní Památník Na Vítkově? Sdílejte své zkušenosti!