“Reálná Indie”

Vhodné pro: Místní kuchyně
Možnosti stravování: Rezervace
Okolí: Praha 2
Recenzováno: 16. ledna 2018

Jak jsem již zmínil v úvodu, jedná se o velmi autentický zážitek, který mi připoměl mé cestování po Indii i s lehkými negativy, které tato kultura níbízí.

Už samotný vstup do restaurace vás nenechá na pochybách, že vcházíte opravdu do Indické restaurace se vším co k tomu patří. Silná vůně koření vás praští do nosu už na prvním schodu. Naštěstí to není jako v kalsické výkrmě, kde by puch z přepáleného oleje prosákl do vašeho krevního řečiště, ale oblečení vám i doma bude ještě chvíli připomínat Vindaloo. Prostředí restaurace je členité, čisté, snad bych řekl i útulné.
V restauraci je dostatek "zastrčených" stolů, takže máte možnost vybrat si i relativní soukromí. Na výběr je široká nabídka indických specialit a můžete ochutnat i indické pivo. Oproti českému ležáku je poněkud slabší chutí, ale můžete říct, že jse si ho dali...
Obsluha je též autenticky indická, tedy až na pana majitele, (starší muž), v podstatě nemluví česky a objednávka v českém jazyce se může lehce proměnit v rébus s překvapením na konci. Doporučuji tedy co nejjednodušší angličtinu, nebo klasickou mezinárodní pantomimu - ukázat v listku prstem na dané jídlo.
Varování "VELMI PÁLIVÉ", doporučuji brát doslovně. "EXTRÉMĚ PÁLIVÉ" je opravdu určeno pro vyznavače velmi adrenalinové zábavy.
Z menu se dají vybrat i nepálivá, chuťově velmi dobře vyvážená jídla.
Restauraci jsem zatím navštívil 3x a určitě rád zajdu znovu, oživit si vzpomínky na Indii. Není to "Indie v prášku", je to reálné se vším co k tomu patří :)

Datum návštěvy: leden 2018
1  Poděkujte uživateli Fritz L.

Recenzováno: 9. června 2017 prostřednictvím mobilu

Slušná restaurace s maskovanými vchodem. Příjemné posezení na zahrádce ve vnitrobloku, jídlo chutné, jen škoda, že degustacni menu bylo servírováno vše najednou a ne po jednotlivých chodech. Víno fajn, mangový nápoj vynikající. Obsluha mírně zmatená, ale v pořádku.

Datum návštěvy: červen 2017
Poděkujte uživateli mareks881.
Recenzováno: 17. května 2017

Velmi chutné jídlo, stylové prostředí.Všímavá a ochotná obsluha. Zahrádka do vnitrobloku, kdy nám ihned přišli otřít stůl. Mohu doporučit

Datum návštěvy: květen 2017
1  Poděkujte uživateli _pokorna_adel.
Recenzováno: 15. května 2017

Restauraci jsem už navštívil 2x, ale pokaždé na větší akci kde se servírovalo formou bufetu, takže nemohu hodnotit klasickou návštěvu a jídlo z menu ...

Co se týče jídla formou bufetu je to určitě úžasný zážitek. Servíruje se Vindaloo kuře + pro slabší povahy máslové kuře - méně pálivé. K tomu dostanete nějaké ty přílohy luštěninové třeba, kopec rýže, zeleniny a placek a nabrat si můžete kolik chcete dokud neprasknete ...

Co se týče samotné restaurace tak je taková skromnější, čekal bych jí třeba víc v Indickém stylu když už tam pracují praví indové. Co se týče jídla to bylo výborné, kuře se povedlo, okořeněné akorát, rýže a přílohy v pohodě. Akorát placky byly občas spíš připálené ale to bylo možná s tím jakou rychlostí je museli doplňovat.
Co pro mě mínus je až možná dost zbytečně drahé pivo. Ale na Prahu možná standart.

Datum návštěvy: květen 2017
Poděkujte uživateli Pavel L.
Recenzováno: 6. května 2017 prostřednictvím mobilu

Obrovske krevety, vyborna chut. Objednali jsme je pres varovani, ze jsou velmi palive. Nebyly. Paliva chut byla presne akorat.

Poděkujte uživateli arno_tb2015.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Golden Tikka, si také prohlíželi

Už jste navštívili Golden Tikka? Sdílejte své zkušenosti!