“Pravoslavný kostel vyjímečné důležitosti”

Chrám svatých Cyrila a Metoděje
Č. 20 z 957 aktivity v Praze
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: <1 hodina
Recenzováno: 1. února 2017

Jedná se o kostel ortodoxního zaměření s výzdobou v pravoslavném stylu a ikonostasem. Pod ním se nachází krypta, která je zpřístupněna turistům a připomíná historické okamžiky 2.světové války, kdy se zde po úspěšném atentátu na říšského protektora R. Heydricha skrývali českoslovenští parašutisté.

Poděkujte uživateli haniela95.

Recenzováno: 11. září 2016

Chrám byl postaven na počest svatých poutníků Cyrila a Metoděje, kteří po dlouhé pouti přišli do Prahy. Jeho výzdoba ukazuje výbornou práci různých řemeslníků, dělníků i umělců dané doby a pro turisty velmi lákavá prohlídka.

Poděkujte uživateli Břeťa F.
Recenzováno: 10. srpna 2016

Krásný chrám, který patří velkým písmem do naší historie. Krásná výstava. Opravdu důstojné pietní místo, které je spojeno s našimi hrdiny.

Poděkujte uživateli FesoD.
Recenzováno: 30. července 2016

Úžasné místo,vzpomínka na jednu velmi důležitou kapitolu,české historie,i místo na přemýšlení o odvaze lidí za ww2

Poděkujte uživateli doktorsuk.
Recenzováno: 8. července 2016 prostřednictvím mobilu

Nyni jsme meli moznost pri navsteve Prahy navstivit toto vyznamne misto a jsme radi, ze jsme tak ucinili. Toto misto si zaslouzi svoji pozornost a ma velikou historii, ktera si vyzadala velkou dan. Vystava je pekne zpracovana :-)

Poděkujte uživateli Jiří P.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Chrám svatých Cyrila a Metoděje , si také prohlíželi

Už jste navštívili Chrám svatých Cyrila a Metoděje ? Sdílejte své zkušenosti!