“Počátky meterologie”

Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: <1 hodina
Recenzováno: 13. srpna 2017

Klementinum je známé hlavně kvůli dlouholetému zaznamenávání meterologických údajů ve věži, pojmenované po již zmiňovaném oboru. S průvodcem je přístupná také impozantní knihovna a Zrcadlová kaple. Můžete také shlédnout sbírku astronomických přístrojů.

1  Poděkujte uživateli Filip Z.

Recenzováno: 18. března 2017

Tento objekt znám dobře, jelikož jsem zde několikrát pobýval jako návštěvník i jako zpěvák při mši a koncertech

2  Poděkujte uživateli Radek P.
Recenzováno: 25. února 2017 prostřednictvím mobilu

Návštěva proběhla v rámci služební akce a bylo to moc fajn. Od samotného komplexu, přes prohlídku s krásnými astronomickými autentickými rekvizitami a samozřejmě kukem do historické knihovny. A navrch krásný výhled na Prahu.

2  Poděkujte uživateli Tomas S.
Recenzováno: 12. ledna 2017

Prohlídka Klementina byla opravdu zajímavá. Viděli jsme zrcadlovou kapli s nádhernou stropní freskou zdobenou zrcadly. Knihovna s výstavkou obrovských glóbů byla prostě dechberoucí. Při výstupu na věž uvidíte spoustu astronomických předmětů. V jedné místnosti se dokonce měřilo astronomické poledne škvírkou ve zdi pomocí slunečních paprsků. Z vrcholu věže se nám naskytl úžasný výhled na celou Prahu a jelikož jsem už byla na všech pražských věžích dostupných veřejnosti, musím říct, že tahle patří mezi nejlepší.
Průvodkyně povídala velice poutavě a odpověděla na všechny naše zvídavé otázky. Rozhodně doporučuji navštívit.

Poděkujte uživateli Kateřina Č.
Recenzováno: 15. října 2016

Prohlídka Klementina ve dvou jazycích /všechna čest paní průvodkyni/. Nádherná knihovní síň, to je fakt zážitek být tam. Pak hromada schodů a nádherný výhled na Prahu. Zajímavé vyprávní o historii z trochu jiného soudku, než je zvykem je velké plus.
Schody na věž jsou hodně úzké a strmé. Když jsme šli dolů, nějaká paní do mě pořád strkala (asi jsem šla moc pomalu, ale neměla jsem na to úplně dobrou obuv, tak jsem ji musela okřiknout ať do mě přestane strkat).
Personál milý, prohlídky každou půl hodinu, v hale se dá posadit než prohlídka začne.

Poděkujte uživateli Lucie P.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Klementinum, si také prohlíželi

Už jste navštívili Klementinum? Sdílejte své zkušenosti!