Klementinum

Recenzováno: 15. října 2016
Lucie P
Česká republika
charitativní akce

Koncert s výtěžkem na charitu na nepohodlných sedadlech vyváží nádherné prostředí, další stavba... přečíst další informace

Recenzováno: 15. srpna 2016
Ferdinand_Von_Berg
Praha, Česká republika

Recenzováno: 18. března 2017

Tento objekt znám dobře, jelikož jsem zde několikrát pobýval jako návštěvník i jako zpěvák při mši a koncertech

Datum zážitku: prosinec 2016
2  Poděkujte uživateli Radek P.
Recenzováno: 25. února 2017 prostřednictvím mobilu

Návštěva proběhla v rámci služební akce a bylo to moc fajn. Od samotného komplexu, přes prohlídku s krásnými astronomickými autentickými rekvizitami a samozřejmě kukem do historické knihovny. A navrch krásný výhled na Prahu.

Datum zážitku: prosinec 2016
2  Poděkujte uživateli 649tomass.
Recenzováno: 12. ledna 2017

Prohlídka Klementina byla opravdu zajímavá. Viděli jsme zrcadlovou kapli s nádhernou stropní freskou zdobenou zrcadly. Knihovna s výstavkou obrovských glóbů byla prostě dechberoucí. Při výstupu na věž uvidíte spoustu astronomických předmětů. V jedné místnosti se dokonce měřilo astronomické poledne škvírkou ve zdi pomocí slunečních paprsků. Z vrcholu věže se nám naskytl úžasný výhled na celou Prahu a jelikož jsem už byla na všech pražských věžích dostupných veřejnosti, musím říct, že tahle patří mezi nejlepší.
Průvodkyně povídala velice poutavě a odpověděla na všechny naše zvídavé otázky. Rozhodně doporučuji navštívit.

Datum zážitku: leden 2017
Poděkujte uživateli Kateřina Č.
Recenzováno: 15. října 2016

Prohlídka Klementina ve dvou jazycích /všechna čest paní průvodkyni/. Nádherná knihovní síň, to je fakt zážitek být tam. Pak hromada schodů a nádherný výhled na Prahu. Zajímavé vyprávní o historii z trochu jiného soudku, než je zvykem je velké plus.
Schody na věž jsou hodně úzké a strmé. Když jsme šli dolů, nějaká paní do mě pořád strkala (asi jsem šla moc pomalu, ale neměla jsem na to úplně dobrou obuv, tak jsem ji musela okřiknout ať do mě přestane strkat).
Personál milý, prohlídky každou půl hodinu, v hale se dá posadit než prohlídka začne.

Datum zážitku: říjen 2016
Poděkujte uživateli Lucie P.
Recenzováno: 11. září 2016 prostřednictvím mobilu

Každou půlhodinu se konají pohlídky s průvodcem úžasné barokní knihovny a meridiánové síně, s následným výstupem po schodech na ochoz 68 m vysoké astrologické věže. Po sestupu nahlédnete ještě do Zrcadlové kaple. Vyhlídka z věźe stojí za to. Doporučujeme.

Datum zážitku: září 2016
Poděkujte uživateli Milena Š.