“Zážitek i přes mnoho lidí”

Staroměstská radnice s orlojem
Č. 11 z 950 aktivity v Praze
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Poplatek: Ano
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: Staroměstská radnice patří k nejvýznamnějším památkám České republiky. Byla zřízena v roce 1338 jako sídlo správy Starého Města pražského, dnes slouží především k reprezentačním účelům hlavního města Prahy. Historická radnice je tvořena souborem pěti středověkých domů, její nároží zdobí památný orloj, gotický arkýř a mohutná hranolová věž. Vyhlídkový ochoz radniční věže nabízí nejkrásnější pohled na Prahu. Jedinečným zážitkem jsou prohlídky historických síní Staroměstské radnice. Nákladně zdobené místnosti pochází z různých období a jsou dokladem pozoruhodného vývoje radničního komplexu. Komentované prohlídky v různých jazycích jsou organizovány v hodinových intervalech.
Praha, Česká republika
7 recenzí
common_n_attraction_reviews_1bd8 4 body za pomoc
“Zážitek i přes mnoho lidí”
Recenzováno: 17. března 2017

Vždy mě Orloj fascinoval a ráda se na něj dívala kdykoli jela do Prahy. Jediné, co mě odrazuje od návštěvy, je množstí lidí kolem. Ale to se dá čekat od památky takové slávy.

Navštíveno v červnu 2016

Nejprve čeština
83 recenzí
Recenze atrakcí (47)
common_n_attraction_reviews_1bd8 5 bodů za pomoc
“Staroměstská radnice s orlojem”
Recenzováno: 4. března 2017

Vždy, když kolem poledne procházím kolem staroměstské radnice, upoutá mě orloj se svým tzv.divadlem, v podobě kolujicich apoštolů, kokrhajiciho kohouta a kostlivce v pohybu, je to opravdu velký zážitek, i když jsem to uviděl a uslyšel několikrát ve svém životě, vřele doporučuji ke shlédnutí.....

Užitečné?
Poděkujte uživateli Radek P.
7 recenzí
Recenze atrakcí (4)
“radnice na Staromáku pro každého”
Recenzováno: 14. února 2017

jsou zde k vidění krásné interiéry, je zde také několik výstavních síní-prostor, doporučuji návštěvu modelu staré Prahy-bezplatný vstup a vyhlídkové věže-placené, v přízemí bývají časté foto-výstavy jako Czech Press Photo apod.

Užitečné?
Poděkujte uživateli Big B.
Praha, Česká republika
158 recenzí
Recenze atrakcí (57)
common_n_attraction_reviews_1bd8 79 bodů za pomoc
“Staroměstská radnice s orlojem”
Recenzováno: 12. února 2017

Praha, Staroměstské náměstí 1 - Staroměstská radnice s funkčním nádherným orlojem ze 14. století. Doporučuji k návštěvě, romantické místo, z něhož dýchá historie.

Užitečné?
Poděkujte uživateli Katrin N.
Týniště nad Orlicí, Česká republika
28 recenzí
Recenze atrakcí (9)
common_n_attraction_reviews_1bd8 10 bodů za pomoc
“Kdo v Praze neviděl Orloj, jakoby nebyl :)”
Recenzováno: 2. února 2017

Když jsem v Praze, jdu na Orloj, a vzhledem k množství lidí, kteří se hromadí každou hodinu před radnicí, nejsem jistě sám :).

Navštíveno v lednu 2017
Poděkujte uživateli koldinsky4.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Staroměstská radnice s orlojem, si také prohlíželi

Už jste navštívili Staroměstská radnice s orlojem? Sdílejte své zkušenosti!