“Nejoblíbenější hodiny :-)”

Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Poplatek: Ano
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Popis vlastníka: Staroměstská radnice patří k nejvýznamnějším památkám České republiky. Byla zřízena v roce 1338 jako sídlo správy Starého Města pražského, dnes slouží především k reprezentačním účelům hlavního města Prahy. Historická radnice je tvořena souborem pěti středověkých domů, její nároží zdobí památný orloj, gotický arkýř a mohutná hranolová věž. Vyhlídkový ochoz radniční věže nabízí nejkrásnější pohled na Prahu. Jedinečným zážitkem jsou prohlídky historických síní Staroměstské radnice. Nákladně zdobené místnosti pochází z různých období a jsou dokladem pozoruhodného vývoje radničního komplexu. Komentované prohlídky v různých jazycích jsou organizovány v hodinových intervalech.
Recenzováno: 18. března 2017

Na radnici můžete najít nejoblíbenější astronomické hodiny v české republice. Každý den je povolen vstup do věže a vždy v celou na orloji můžete vidět kolující figury Apoštolů.

Poděkujte uživateli Mischell J.

Recenzováno: 17. března 2017

Vždy mě Orloj fascinoval a ráda se na něj dívala kdykoli jela do Prahy. Jediné, co mě odrazuje od návštěvy, je množstí lidí kolem. Ale to se dá čekat od památky takové slávy.

Poděkujte uživateli LucieStej.
Recenzováno: 4. března 2017

Vždy, když kolem poledne procházím kolem staroměstské radnice, upoutá mě orloj se svým tzv.divadlem, v podobě kolujicich apoštolů, kokrhajiciho kohouta a kostlivce v pohybu, je to opravdu velký zážitek, i když jsem to uviděl a uslyšel několikrát ve svém životě, vřele doporučuji ke shlédnutí.....

Poděkujte uživateli Radek P.
Recenzováno: 14. února 2017

jsou zde k vidění krásné interiéry, je zde také několik výstavních síní-prostor, doporučuji návštěvu modelu staré Prahy-bezplatný vstup a vyhlídkové věže-placené, v přízemí bývají časté foto-výstavy jako Czech Press Photo apod.

Poděkujte uživateli Big B.
Recenzováno: 12. února 2017

Praha, Staroměstské náměstí 1 - Staroměstská radnice s funkčním nádherným orlojem ze 14. století. Doporučuji k návštěvě, romantické místo, z něhož dýchá historie.

Poděkujte uživateli Katrin N.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Staroměstská radnice s orlojem, si také prohlíželi

Už jste navštívili Staroměstská radnice s orlojem? Sdílejte své zkušenosti!