“Krásné obrazy, ale chybí informace pro návštěvníky”

Národní galerie v Praze
Č. 36 z 1 024 aktivity v Praze
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 2-3 hodiny
Popis vlastníka: Sbírky Národní galerie v Praze naleznete v následujících budovách: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7 Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1 Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1 Schwarzenberský palác, Hradčanské náměstí 2, Praha 1 Salmovský palác, Hradčanské náměstí 2, Praha 1 palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1
Recenzováno: 11. června 2016

Na Slovanské Epopeji jsem byla asi 2x v Moravském Krumlově, kde byly obrazy vystaveny. Tam byl průvodce a chodil s návštěvníky od obrazu k obrazu a ke každému něco řekl. Moc se mi to líbilo, člověk se dívá na obraz a poslouchá a zaměřuje se na detaily, je to úplně jiný zážitek, než si číst pár řádků sám.. doteď si pamatuju, jak mě hned první obraz "Slované v pravlasti" uchvátil. Paní průvodkyně uupozornila na zobrazený strach v očích Evy, popsala to dokonale, člověka až zamrazilo. Pak jsem byla na Epopeji v Praze a velké zklamání, vlastně se mi to vůbec nelíbilo - málo informací o obrazech, velké množství lidí, žádná atmosféra.

Poděkujte uživateli Eva_Chiah.

Recenzováno: 22. dubna 2016

Národní Galerii jsme po delší době navštívili hlavně kvůli prohlídce Slovanské Epopeje. Dílo opravdu krásné v odpovídajících prostorech. Určitě si udělejte čas i na komentovanou prohlídku, která probíhá zdarma. Zbytek expozic slabší, špatná orientace v budově, nepřehledné.

Poděkujte uživateli Andrea B.
Recenzováno: 26. března 2016

Miluji starou architekturu a malby mi nic moc neříkají, takže to pro mne asi nebyla ta nejlepší volba. Vadilo mi také velké množství lidí.

Poděkujte uživateli EviskaPRG E.
Recenzováno: 31. ledna 2016

nádherná památka..moc se nám líbilo a budeme doporčovat...děkujeme za doporučením naším známým, kteří zde byli

Poděkujte uživateli Pavel F.
Recenzováno: 17. ledna 2016

Na prostudování všech 20 obrazů si vyhraďte 1,5-2 hodiny. Znalec umění nejsem, ale zajímavý byl popis jednotlivých scenérií a tím obohacení o historii.

Poděkujte uživateli Marek J.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Národní galerie v Praze, si také prohlíželi

Už jste navštívili Národní galerie v Praze? Sdílejte své zkušenosti!